ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
17.01.2020, Denisa Józsová

JUN: CEB - SLA 3:4 - Junioři dotahovali, ale nezískali ani jeden bod

České Budějovice potřebují sbírat body, aby se udržely v šestnáctce, která má šanci si zahrát vyřazovací boje. Zatím se jim to ale moc nedaří. I v utkání se Slavií je zbrzdila hlavně špatná první třetina, po které prohrávaly 0.3. Motor sice ještě statečně dotahoval, ale nakonec to nestačilo ani na bod. Byla z toho prohra 3:4 a v současné době patnáctá příčka s tím, že na sedmnáctý celek, kterým je Slavia, má náskok tří bodů.
Dá se říct, že Slavia rozhodla o svém vítězství už v první periodě, kdy si vytvořila vcelku luxusní náskok. Jako první se trefil Maxim Havrda po přihrávce Štíbra - 0:1. Pražané měli následně k dispozici početní výhodu, kterou sice nevyužili, ale vadit jim to moc nemuselo. V šestnácté minutě se trefil ještě David Kižlin - 0:2. Aby to nebylo vše, Budějovice prohrávaly po první třetině o tři branky. Po Havrdově přihrávce se trefil ještě Matěj Hasil - 0:3. Pražané tak podstatně lépe rozehráli duel O Pohár DHL.

Ve druhé periodě byly k vidění branky dvě, po jedné na každé straně. Michal Silný našel svým pasem Jakuba Čížka, jenž jen potvrdil, že je nejproduktivnějším hráčem svého týmu - 1:3. Pražané si však vzali své třígólové vedení zpět. Půl minuty před koncem se totiž trefil Damien Hradil po pasu od Slavíčka. I po prostřední části to tak bylo o tři branky.

Snížit na rozdíl dvou branek mohl Michal Silný, který měl k dispozici trestné střílení, ale využít ho nedokázal. Přesto Jihočeši ještě o body zabojovali. Nejprve se totiž trefil samostatnou akcí Jakub Novák - 2:4, a to dvě minuty do konce. O třicet vteřin později to navíc bylo o pouhý gól, když se trefil Matouš Masopust - 3:4. To ale bylo od Motoru vše, na srovnání už dosáhnout nedokázal. Slavia tak vyhrála a odvezla si z Budvar arény tři body.

Sociální sítě

20. narozeniny dnes slaví obránce Motoru Ivan Lytvynov! Přejeme všechno nejlepší, hodně zdraví a taky extraligových startů za náš...

Brankář Marek Dvořák dnes slaví 19. narozeniny! Gratulujeme, přejeme všechno nejlepší a co nejméně obdržených branek! ??

Už jste připraveni na extraligovou sezonu?! ??My už téměř ano! Dnes @hochreklama připravuje led, na kterém budeme hrát poprvé po...

Třetím nejlepším střelcem v jednom zápase nejvyšší soutěže v historii je i českobudějovický Vintíř Němec. Podívejte se na celou...