18.01.2020, Denisa Józsová

JUN: CEB - SPA 0:8 - Junioři nedali ani jeden gól a vysoko prohráli

Junioři hráli po včerejší těsné prohře doma další zápas. Tentokrát to už bylo ale jinak od první periody. Sparta si šla sebevědomě za svým vítězstvím, kterého nakonec dosáhla. Celkem Pražané nasázeli osm branek, zatímco Motor ani jednu. Je z toho tedy vysoká porážka, kvůli které se Jihočeši propadli už na šestnáctou příčku, která jako poslední zajišťuje nadstavbu. Na sedmnáctou Slavii mají nadále náskok tří bodů.

Už první třetina dala vcelku jasně najevo, jak se bude tento zápas dále vyvíjet. Sparta už po osmi minutách využila svou první početní výhodu v utkání, kdy Bláha našel Jakuba Konečného, který vsítil svou první branku v utkání - 0:1. To navíc nebylo vše, jelikož Pražané se trefili ještě jednou, znovu po vyloučení Janocha. Tentokrát našel David Routa křižným pasem znovu Jakuba Konečného - 0:2, jenž dodal sparťanům klid na hokejky. Navýšit náskok svého týmu mohl v oslabení Patrik Prymula, který měl k dispozici trestné střílení, ale to využít nedokázal. Po první třetině tak byli spokojenější hosté, kteří vedli o dvě branky.

V prostřední části to byla show jednoho muže, který byl bohužel pro budějovické fanoušky z týmu soupeře. Gluzman našel svým pasem Václava Rubeše, který se prosadil proti Ludvíkovi - 0:3. Následně našel Krchňák znovu Václava Rubeše, jenž během krátké chvíle vstřelil svou druhou branku, po které vyhnal Ludvíka z branky, kam se postavil Dvořák. Každopádně one man show pokračovala. Václav Rubeš se totiž trefil ve druhé periodě ještě dvakrát, čímž dovršil nejen čistý hattrick během pěti minut, ale také vstřeleného bůra - 0:6. Po druhé části tak bylo jasno, že Sparta si odveze tři body, jelikož vedla už o šest gólů.

V druhé třetině padly ještě dvě branky, obě do sítě budějovického celku. Nejprve Prchal vypálil od modré, načež do jeho střely sáhl Josef Slavíček - 0:7. Konečnou podobu výsledku dodal Dominik Arnošt, jenž se trefil po pasu Krchňáka. Hosté si odvezli tři body za výhru 8:0.