07.12.2019, Adam Pavlíček

JUN: CEB - TRI 3:0 - S čistým kontem! Juniorka vyzrála na Třinec

Po pátečním skvělém obratu z 0:4 na konečných 6:5 byli českobudějovičtí junioři úspěšní také v sobotu. Po Vítkovicích na svém ledě přivítali také třinecké Oceláře. První periodu odehráli velmi aktivně a byli lepším celkem, Třinec se do větších příležitostí téměř nedostával. Motor si vypracoval dvoubrankový náskok. V prostředním dějství se sice hrálo se šancemi na obou stranách, leč bez přesných tref. Ve třetím dějství pak Jihočeši potvrdili výhru gólem na 3:0. Dvěma body se blýskli útočníci Michal Silný a Vojtěch Krcho. Čistým kontem pak brankář Marek Dvořák.

Utkání s Třincem přineslo jen tři góly, avšak všechny padly do sítě Ocelářů. Už po čtyřech minutách se trefil Michal Silný, který se už tehdy postaral o rozhodující branku celého střetnutí - 1:0. Silný byl i u druhé branky, když se prezentoval přihrávkou na Matouše Masopusta, který ještě v první třetině navýšil náskok svého týmu na dva góly. Poté se dlouho nic nedělo, poslední branka zápasu padla v úvodu poslední periody, když se trefil Vojtěch Krcho, jenž zapsal pátý zásah v sezóně - 3:0.