20.10.2018, Adam Pavlíček

JUN: CEB - ZNS 4:1 (1:0sn.) - Proti Žďáru si Motor připsal nejvyšší možný bodový zisk

Junioři se utkali na druhé ledové ploše proti Žďáru nad Sázavou. Od třinácté minuty vedli a příznivý stav si po zbytek utkání již vzít nenechali. Motor pak vybojoval čtvrtý bod v samostatných nájezdech, v nichž dvakrát uspěl Matouš Hrubec. Českobudějovičtí se v tabulce díky dnešní výhře dotáhli na Salzburg, který má navíc odehrané dva zápasy navrch.

V úvodních minutách hry měly šance ke skórování oba týmy, jenže v brzkém úvodu jsme se branky nedočkali. Na domácí střídačce mohla panovat radost až ve čtrnácté minutě, kdy Jaroslav Pouzar našel dobrou přihrávkou Matouše Hrubce, který se dostal do samostatného úniku. A proměnil ho naprosto nekompromisně. Na první úspěšnou domácí trefu se záhy snažili navázat Řezáč a Čížek, ani jeden z nich ale Radostu neprostřelil. Motor byl celkově v druhé půli první třetiny jednoznačně aktivnějším týmem, leč k dalšímu úspěšnému zásahu to nevedlo.

Zkraje druhého dějství rozhodčí vylučovali na obou stranách. Hra čtyři na čtyři ale nepřinesla výraznější výhodu ani jednomu z týmů. Další branky se diváci na druhé ledové ploše Budvar arény dočkali necelé tři minuty před polovinou utkání, když Prospal našel Pavla Nováka, a ten se z pravého kruhu trefil do horních pater branky naprosto přesně. Ve třicáté čtvrté minutě pak měl hostující celek dvě výrazné šance. Nejprve Svoboda zneškodnil velmi nebezpečnou Jedličkovu dorážku, na následnou střelu, jíž čelil o pár vteřin později, už ale nestačil. Po Puczkově přihrávce se z gólové trefy mohl radovat Jakub Filip. Nicméně Motor si vzal své dvoubrankové vedení zpět zhruba minutu před koncem periody. Silný tehdy poslal kotouč z úhlu na brankoviště. Puk se odrazil od některého z hostů k Janu Janochovi, a ten neměl se skórováním do odkryté klece obtíže.

Stejně jako v předchozím dějství, se i na začátku poslední dvacetiminutovky hrálo ve čtyřech na obou stranách. Žádný z týmů ale většího prostoru na ledové ploše využít nedokázal. Jelikož se blížil konec základní hrací doby a Žďár prohrával, je pochopitelné, že útočný tlak hostí gradoval. Trio Bačo, Mikulík a Černohorský se snažilo ohrozit domácí svatyni, motorácká defenziva si ale ve třetí třetiny počínala bezchybně. A navíc ji podpořil útok, a to nejlepším možným způsobem. Na konci periody výhru Českobudějovických definitivně potvrdil Jakub Čížek střelou do prázdné. Po šedesáti minutách tedy na světelné tabuli svítilo skóre 4:1 z pohledu domácích.

Následovala nadstavba. V prodloužení zablokovali žďárští hokejisté střelu od modré a kotouč pomalu klouzal do českobudějovické obranné třetiny. Toho se pokusil využít Konečný, jenž se za pukem vydal. Daniel Svoboda ale včas zareagoval a následným skokem a za pomoci své hole kotouč dostal z dosahu žďárského útočníka. Na druhé straně neuspěl ani Pavel Novák, a tak se šlo do samostatných nájezdů. V nich dvakrát uspěl Matouš Hrubec, jenž tak svému týmu vystřelil i čtvrtý bod.

Martin Štrba (České Budějovice): Spokojený jsem dnes pouze se čtyřmi body a s nájezdy. Osobně se mi dnes hra nelíbila. K bodovému zisku bych chtěl po hráčích, aby hra stála za to. Dnes to tak nebylo. Jak ale říkám, důležité jsou ty čtyři body.

Jaromír Pytlík (Žďár nad Sázavou): Dlouhodobě máme problémy s marodkou, konkrétně máme deset hráčů mimo základní sestavu. Dnes dostalo šanci devět hráčů ročníku 2002. dokonce jsme museli vzít i jednu 2003. S tím, jak jsme utkání odehráli, jsem spokojený. Rozhodly individuální chyby na naší straně, kdy nás soupeř přečíslil, z čehož rozhodl. Na to, v jaké sestavě jsme dnes hráli, jsem spokojený.