07.11.2014, Matěj Mayer

JUN: CHM - CEB 4:1 - Motor napodruhé už Chomutov neporazil

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Junioři měli na programu dohrávku čtvrtého kola DHL extraligy a při té příležitosti zajížděli do Chomutova. Ten letos nepatří k nejlepším mužstvům, ale Českobudějovičtí na ně přesto vyzrát nedokázali. Domácí zápas rozhodli už ve druhé třetině pro tři body si dokráčeli poměrně v klidu. Obránce Vladimír Hanus byl jediným střelcem Jihočechů.

V úvodu první třetiny byl mírně aktivnější domácí Chomutov, kterému se povedlo na začátku čtvrté minuty otevřít skóre zápasu. Piráti ujeli ve dvou na jediného obránce Motoru. Chrpa přihrál puk mezi kruhy, kde stál MARTIN ŠŤOVÍČEK, jehož rána mířila přesně k tyči.

Po vedoucí brance Chomutova byly k vidění šance na obou stranách kluziště. Například se na hranici brankoviště ocitl českobudějovický, který ale nenašel mezírku mezi betony Danylce. Poté zahrozili i Piráti. Nejprve musel českobudějovický brankář předvést skvělý zákrok a následně byl i on, po střele Ringlera, překonán avšak zachránila ho zvonící tyč branky.

Po těchto větších šancích bylo k vidění vyloučení na obou stranách, Piráti si například zahráli dvojnásobobnou přesilovku. Tu ale Chomutov nevyužil a tak po první třetině byl stav 1:0.

Sotva započala druhá dvcetiminutovka, tak se domácí tým dostal do dvougólového vedení. Po Chrpově přihrávce zpoza branky se prosadil střelou do horního rohu MARTIN ŠŤOVÍČEK, pro kterého to byla druhá trefa v zápase.

Inkasovaná branka Jihočechy nakopla, neboť měli více ze hry. Nejvažnější šanci měl v šestadvacáté minutě Patrik Opava, který ale z mezikruží trefil pouze boční síť Danylcovy branky. V polovině druhé třetiny se diváci v SD Aréně dočkali hattricku pirátského kapitána MARTINA ŠŤOVÍČKA, jenž využil zpětné nahrávky od Jakuba Chrpy.

Těsně po třetí pirátské brance ujeli hosté ve dvou na jednoho ale zradila je finální fáze. Poté domácí kapitán přihrával na Jakuba Chrpu, jehož pokus zastavil budějovický Mazúch. Další velká šance přišla až v samém závěru periody. Po pravé straně se rozjel Wágner, jehož ránu vyrazil brankář na hůl Šťovíčka, který nedokázal zakončit do odkryté branky! O patnáct vteřin se už skóre měnilo, neboť českobudějovický brankář byl krátký na střelu FRANTIŠKA WÁGNER, jenž poslal chomutovský soubor do vedení 4:0 po dvou třetinách.

Vstup do třetí třetiny měla oba mužstva slibný. Nejprve trefil budějovický Tončík Danylce a následně nastřelil tyč branky hostů Libor Šulák. O chvíli později přihrával od mantinelu Wágner ale Jirušek hostujícího brankáře nepřekonal. Následně přebrali aktivitu Jihočeši, kteří byli v 47. minutě odměněni brankou. Pokus VLADIMÍRA HANUSE od modré čáry propadl do Danylcovy branky.

V následném období byla hra vyrovnaná se šancemi na obou stranách. Více vyložených šancí si do konce hrací doby vypracovali Jihočeši. Ti jeli několikrát na osamoceného chomutovského beka, ale nedokázali to zužitkovat. Hráčům Motoru se povedlo přesto dostat ještě jeden kotouč za Danylcova záda, ale to až ve chvíli kdy sudí Grech přerušil hru, jelikož ztratil kotouč z dohledu. V závěru střetnutí si mohl připsat další branku František Wágner, jenž trefil vnitřní tyčku v Mazúchově brance, hlavní sudí ale rozpažil, neboť podle jeho názoru se puk odrazil od břevna. V poslední minutě byl ještě vyloučen Janák, ale to nic nezměnilo na tom, že si Piráti připsali velice důležité tři body.

Robert Kaše (Chomutov): „Do dnešního utkání jsme šli s tím, že chceme za každou cenu získat tři body. V utkání u nich se nám to nepovedlo, věděli jsme, co Budějovice budou hrát a že když na ně budeme hrát nátlakový hokej, tak je dokážeme porazit. V první třetině jsme byli jasně lepší, bohužel jsme dali jen jeden gól a výsledek byl pořád otevřený. Ve druhé třetině jsme dali tři góly a myslím si, že bylo o utkání rozhodnuto.“

Radek Bělohlav (České Budějovice): „Moje hodnocení je špatné. My jsme se chtěli pokusit o každý bod, který nám pomůže k záchraně a to se nám nepodařilo. Byli jsme všude o krok později a můžeme být rádi, že jsme první třetinu uhráli 1:0. To byl z naší strany špatný vstup do utkání a podržel nás hlavně brankář v první třetině. Utkání rozhodl druhý gól Chomutova v první minutě druhé třetiny. A celkově i naši hráči první lajny prohráli minizápas 0:3 a to se pak těžko vyhrává venku.“