ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
12.12.2015, Karel Svoboda, Kryštof Rossmann (LIB)

JUN: LIB - CEB 0:1 p - Gól padl až v prodloužení

LIBEREC - Ve vyrovnaném souboji v základní hrací době branka nepadla, ale devět sekund prodloužení stačilo Petru Panáčkovi, aby rozhodl o vítězství Motoru. Dvoubodovou výhrou juniorka úspěšně navázala na čtvrteční tříbodovou výhru v Mladé Boleslavi a postupně se posouvá v extraligové tabulce výše.

Napínavou hokejovou podívanou započal ve čtvrté minutě při svém prvním startu za juniorku Petr Wiencek, který se již ve čtvrté minutě ocitl tváří v tvář Kváčovi. Gólman hostujícího celku ale odolal, když střelu mezi betony zachytil včas. O několik chvil později byl blízko vstřelení gólu i Radek Šír, ten však pro změnu narazil na tyč svatyně Motoru.

Šelmy byly na začátku střetnutí aktivnější, což vyústilo v další pěknou kombinaci. Starosta zavezl kotouč do útočného pásma a přesným pasem nalezl Havlase, nicméně ten budějovického maskovaného muže nepřekonal stejně jako dorážející Burda. Skóre se neměnilo.

S postupem času začali hrozit také Českobudějovičtí. Velkou šanci měl na své hokejce Michal, avšak jeho tečovaná rána nakonec mezi tři tyče nezamířila. Za několik okamžiků byl právě hrdina předchozích okamžiků vyloučen a Severočeši nebyli v početní výhodě daleko od skórování. Šír našel před gólmanem Kváčou stojícího Svobodu, nicméně liberecký forward obrovskou šancí pohrdl a v době přihrávky ležícího gólmana a bránící beky nepřekonal.

Těsně před druhou přestávkou ujel obraně domácího celku Sloboda, ale ani on neotevřel gólové účty, a oba celky se tak rozcházely do kabin smírně. Hra nabrala v dosavadních dvou třetinách duelu obrovského tempa, v té poslední však vygradovala. Honbu za vítězstvím započal zanedlouho po úvodním vhazování Pixa, jenže Vacek jeho střelu viděl a kotouč dokázal vytěsnit mimo.

A gólman domácích se blýskl i v sedmačtyřicáté minutě, když nejprve nebezpečnou Matouškovu střelu od modré čáry vyrazil špičkou betonu a následně skvostným zákrokem eliminoval i dorážku Doktora z pravého kruhu. Krušné chvilky pro strážce domácí svatyně neskončily a jen o několik okamžiků později pálil ostře David Svoboda, Vacek tvrdý projektil ustál a zachytil i následnou dorážku Bárty z otočky.

V druhé polovině posledního dějství mohl jako další rozvlnit síť za jedním z brankářů Havlas, jenž dorážel Šírovu dělovku, nicméně šikovný útočník ve velké rychlosti minul a duel směřoval do prodloužení. Zde přišlo rozhodnutí již po devíti vteřinách. Petr Panáček nasměroval přihrávku Točíka zpoza klece přesně mimo dosah gólmana šelem, a hosté tedy mohli začít oslavovat zisk cenných bodů.

Ohlasy po zápasu

Petr Haken (LIB): Musíme být spokojení. Hráči se snažili dodržovat věci, které jsme si řekli, což si myslím, že bylo i vidět. Je to pro nás škoda, měli jsme velké množství šancí a příležitostí. Asi si ještě nezasloužíme vyhrát, ale musím pochválit všechny hráče, jelikož měli obrovskou snahu. Po tom, co jsme předváděli, to byla velká změna. Věřím, že přes Vánoce zapracujeme a budeme už jen lepší.

Jiří Šrámek (CEB): Jsme rádi, že se nám v prodloužení podařilo rozhodnout. Po dobu zápasu se u nás projevovala stoupající tendence. První třetina se nám příliš nevyvedla, druhá byla lepší a třetí si myslím, že byla z našeho pohledu velmi vydařená. Prodloužení už je taková loterie, kluci situaci sehráli na rychlou střelu a zaplať pánbůh, že to tam padlo.

Sociální sítě

A na webu si můžete přečíst už i druhou polovinu TOP 1??0?? momentů sezóny! Tipnete si které? ?? ??

Prezident Správní rady HC České Budějovice, z. s. Jan Ryba je nucen reagovat na dopis, který kdosi adresoval vedení A týmu a...

V letošní sezóně se povedlo to, na co čekal každý fanoušek celých sedm let. Motor totiž postoupil do extraligy! Proto jsme...

45. narozeniny dnes slaví bývalý obránce Miroslav Dvořák mladší. V A týmu hrál v 1 sezoně 2 zápasy, bez bodového zápisu. V roce...