24.01.2020, Jiří Michal

JUN: MHK - CEB 3:4p - Junioři dokázali vyrovnat zápas s vítězem turnaje a následně rozhodli v prodloužení

Ačkoliv již pár kol před koncem bylo známo, že vítězem DHL poháru se stane právě celek z Hradce Králové, sezona pro týmy ještě neskončila. Všechny týmy se trpělivě připravují na DHL superpohár a to se nyní juniorům Motoru podařilo na výbornou. Za stavu 1:3 se svěřenci Luboše Roba nevzdali, skóre vyrovnali a výhru v prodloužení vystřelil Vojtěch Doktor.

Aktivnější hosté šli do vedení

Oba celky se prezentovali svižným vstupem do zápasu a po úvodním náporu Budějovic se dostali ke slovu domácí. Ti poté působili přeci jen nebezpečněji a navíc se na delší dobu usadili v útočném pásmu, přičemž zkusili také několik střel. Hrál se atraktivní hokej nahoru dolů a diváci v ČPP Aréně byli svědky zajímavé situace, když se poprvé přerušovalo až po šesti minutách. Jihočeši si zhruba před polovinou první třetiny vybojovali přesilovku, závar před Tomášem Sajdlem však ještě gólem neskončil.

To situace z 11. minuty už ano; Matouš Masopust využil aktivity svých spoluhráčů, našel si správné místo a podél betonu brankáře Lvů usměrnil puk přesně k levé tyči – 0:1. Hosté si začali více věřit, při hře vepředu ale tvořili chyby. Z jedné takové ujeli do rychlého protiútoku Petr Moravec a Marco Lukačka, přičemž druhý jmenovaný obdržel hezkou přihrávku a se zakončením do poloodkryté klece už neměl problém – 1:1. A Východočeši mohli jít i do vedení, Marek Dvořák ovšem skvěle vychytal Petra Poppela, který ujížděl sám při vlastním oslabení. Hokejisté zpod Bílé věže se ještě pokusili o závěrečný nápor, i při něm však hosté vyráželi do brejků.

Lang vystřelil Hradci vedení

Budějovičtí si hned zkraje prostřední periody chtěli vzít svůj náskok zpět a započali ji výrazně důrazněji než soupeř. Domácí se ale později osmělili a najednou to byli zase oni, kdo častěji prověřovali protivníkova brankáře. I proto dostali k dispozici úvodní hru v početní výhodě, při níž schytal ránu kotoučem do obličeje jeden z Jihočechů. Mladým Lvům byla později nabídnutá i druhá přesilovka a během ní se už mohli radovat. Kryštof Lang si najel před Dvořáka, naznačil střelu a bekhendem nadzvedl touš pod horní tyč – 2:1.

Hráči zpod Bílé věže navázali na předchozí aktivitu a prakticky po celou dobu mezi 30. a 40. minutou se drželi v útočné části kluziště. Hosté se tak museli především zuby nehty bránit a spolehnout se jen na vyrážení do rychlých protiútoků. Další průběh utkání následně zastavil tvrdý zákrok Tomáše Hubaty, který zasáhl do hlavy Dalibora Ďuriše a musel si odpykat osobní desetiminutový trest. Hradecký forvard dlouho zůstával na ledě, nakonec však mohl pokračovat ve hře. Budějovice se s blížící druhou sirénou pokusili o nápor, v něm se ale neprosadili, a tak se do kabin šlo za těsného stavu pro domácí.

Jihočeši srovnali během dvou minut

Drtivý tlak Hradeckých na startu třetího dějství umocnilo vyloučení Motoru, jeho plejeři se ovšem statečně ubránili. Naopak se rázem zmocnili puku za vlastní brankou a po rychlé akci zkusili sami ohrozit Sajdla. Lvi byli sice nejprve nuceni stáhnout se dozadu, po následné akci se už však měnilo skóre. Asistent kapitána Martin Janda se ve 48. minutě sám před gólmanem nejlépe zorientoval, vyčkal si na správný moment a poslal Dvořákovi kotouč mezi betony – 3:1. Poté se však dostavila dvouminutová pasáž v jasné režii Jihočechů.

Nejprve v čase 48:57 přišla chvíle, kterou si rád dá za rámeček Jaroslav Pouzar. Ten totiž zužitkoval přesnou příhru Matouše Haila a schovanou, prudkou střelou přes obránce rozvlnil pravou šibenici – 3:2. Hosté nepolevili v ostrém nátlaku, což během chvilky vyústilo také ve vyrovnávací branku Matouše Masopusta, který kousek před Sajdlem procedil touš do sítě – 3:3. Budějovičtí poté navázali na předchozí aktivitu, ani ve dvou přesilových hrách se ale neprosadili. Po oddechovém času Jiřího Hanzala se tak šlo do prodloužení.

Přehlídku šancí v prodloužení rozsekl Doktor

Pětiminutové nastavení hrané 3 na 3 se neslo ve velmi nebojácném duchu, přičemž nadějné příležitosti byly k viděni na obou stranách. Nejdříve obdržel šikovnou nahrávku Adam Ryba a ujížděl sám na Sajdla, v rozhodující chvíli ovšem selhal. Na druhé straně se zase do šancí drali Martin Pěnčík s Moravcem, oba jejich pokusy však vyrazil Dvořák betony. Mač tak rozsekl až moment v čase 64:48, kdy se Vojtěch Doktor zmocnil puku a procpal ho do kasy – 3:4. Zároveň přiřkl Budějovicím bonusový bod, jeho mužstvo navíc vrátilo Hradci listopadovou porážku 0:2.