28.11.2019, Jiří Michal

JUN: MLB - CEB 2:5 - Junioři zvládli venkovní utkání skvěle a z Boleslavi odjíždějí se všemi body

Po včerejší porážce v Liberci se dnes junioři vydali napravit včerejší zaváhání do Mladé Boleslavy. Hned během první třetiny se hráčům Motoru podařilo 4krát skórovat a svůj náskok si již pohlídali. Za zmínku stojí výkon Jakuba Čížka, který se blýskl hattrickem.

Do první periody lépe skočili hosté. Po necelých dvou minutách padla první branka. O úvodní gól se postaral Matouš Hrubec. V následujících minutách se pokoušeli domácí Bruslaři o vyrovnání. Změnu stavu nepřinesla ani Dudychova šance, ani střela Simona a Dottera. V desáté minutě byl vyloučen hostující Pouzar, vzápětí se ale počty na ledě vyrovnaly. Na trestnou lavici usedl Půček, čímž si Motor zahrál minutovou početní převahu, kterou využil. Na modré čáře číhal osamocený Jakub Čížek, který do pásma projel jako nůž máslem a svoji backhandovou kličkou překvapil Šatného v bráně. Mladoboleslavským juniorům se nedařilo založit útok a po chybě v rozehrávce opět inkasovali. Zaváhání využil YahorHrakholski, který nahrál Matoušovi Masopustovi, ten tak vstřelil již třetí branku Motoru. V téže minutě dostal trest Novák za hákování, což znamenalo přesilovou hru pro Mladou Boleslav a možnost snížení skóre. V čase 15:35 sice branka padla, ale opět do sítě domácích. Postaral se o ni Jakub Čížek. Ke konci první periody svitla naděje pro Středočechy. Po přihrávce Houšky a Vasileva se ze střely pod víko mohl radovat Andrej Moravčík. Do kabin se po první siréně odcházelo za stavu 1:4.

Do druhé části Mladá Boleslav vystřídala brankáře, odešel Šatný, do hry se naskočil Zeithaml. Během této třetiny bylo vidět odhodlání boleslavských mladíků o změnu nepříznivého utkání. Ve 23. Minutě se zásluhou Michala Simona povedlo Bruslařům snížit, avšak to bylo z jejich strany vše. O necelých pět minut se radovali Jihočeši. Souhra Jana Janocha s Jakubem Čížkem znamenala pátou branku hostujících Českých Budějovic. Hattrickem se blýskl, již zmiňovaný aktér, Jakub Čížek. Domácí si sice střihli početní výhody, ale žádnou z nich nedokázali využít. Skóre se tak během prostřední periody změnilo na 2:5.

Odhodlaní domácí junioři se v začátku posledního dějství usadili v obranném pásmu hostí. Šance, o které se postaral Dotter a Moravec nebyly využity. Na druhé straně se Budějovice málem radovaly z šesté branky. Zeithaml zachoval klid a bezpečně pokryl prostor mezi tyčemi. Zajímavou přihrávku před bránu nabídl Sýkora, ale nikdo ze spoluhráčů se u svatyně Ludvíka nenachomýtl. Jelikož v polední třetině žádná branka nepadla, hostující Jihočeši si tak domů odvážejí vybojované tři body.