ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
27.10.2018, Adam Pavlíček

JUN: SAL - CEB 9:1 (1:0) - Odveta kompletně pro Salzburg

Junioři na včerejší vítězství proti Salzburgu nenavázali. Soupeř byl od začátku o něco lepším týmem, což ztvrzoval i gólově. Branek do českobudějovické sítě nakonec napadalo devět. Desátá poté ještě v nadstavbě, jíž Salzburgští také ovládli.

Salzburg vstoupil do utkání velmi aktivně, což se mu už v páté minutě vyplatilo. John Jason Peterka propálil Dvořáka poprvé. Následovala přesilová hra domácích. A v ní Motor inkasoval podruhé. Své střelecké kvality potvrdil opět John Jason Peterka, a to střelou k bližší tyčce. Ale snová první třetina pro Salzburg pokračovala. Filip Varejcka dostal ve dvanácté minutě přihrávku do jízdy a bylo to již o tři přesné zásahy. Na opačné straně Motor mockrát Kolarze neohrozil. Naopak byl před odchodem do kabiny vyloučen a domácí potvrdili, že přesilovky jim zkrátka šlapou, jak mají. Vladislav Polegoško z pozice falešného obránce napřáhl a propálil až za brankovou čáru.

Motor se startem druhé dvacetiminutovky vyměnil brankáře. Dvořák přenechal místo mezi třemi tyčemi Svobodovi. Avšak druhý jmenovaný byl v brankovišti přivítán pro Motor nejhorším možný způsobem. Tim Luca Harnisch se z první před brankou nezmýlil. Právě Harnisch byl jedním z klíčových hráčů utkání. Do včerejšího utkání sice nenastoupil, dnes mu ale trenéři dali šanci a on jim to vrátil nejlepším možným způsobem - na hřišti se blýskl rovnou pěti body. Do konce prostředního dějství musel Motor odolávat velkému soupeřovu tlaku. Salzburg českobudějovické hráče téměř k ničemu nepouštěl, a dokonce přidal ještě svou šestou trefu. Oskar Maier si sjel před branku, kam dostal přihrávku, a zacílil přesně nad Svobodovu vyrážečku - 6:0.

Tentýž hráč si přenesl střeleckou formu i do třetí periody. Z třetiny nebyly odehrány ani dvě minuty a Oskar Maier se trefil znovu. Tentokrát po rychlé kombinace s Polegoškem. Dočkali se ovšem také svěřenci Martina Štrby. Matouš Masopust nabral rychlost, protáhl se na pravém křídle a střelou, jež se otřela o tyčku, se postaral o jediný zásah Motoru. Rakouský celek vedl o šest gólů, stále mu to ale ještě bylo dost. Po závaru před motoráckou brankou se kotouč odrazil příhodně pro Filipa Varejcku, jenž s jeho uklizením do sítě neměl výraznější obtíže. A nebylo to všechno. Necelé tři minuty před koncem třetí periody se z gólu mohl radovat opět Tim Luca Harnisch - 9:1.

Českobudějovičtí mohli pomýšlet alespoň na bodový zisk z nadstavby. Koneckonců k němu neměli vůbec daleko, nicméně šance z velmi výhodných pozic se jim využít nepodařilo. Pak přišlo další vyloučení z českobudějovických řad. Peterka po krásné souhře pohotově nabídl kotouč před branku. Tam už se o dorážku postaral Elis Nikolaj Hede. Z dnešního utkání tedy salzburgští hokejisté mohli odejít nadmíru spokojeni. Ke třem bodům ze základní části přidali i jeden z nadstavby.

Sociální sítě

Dnes nastoupíme opět ve stejné sestavě jako v posledním duelu. V brance však nastoupí Petr Kváča! Přidáme třetí bod a zajistíme...

Pamatujete na hokejovou tombolu 50:50? Dnes budete mít opět možnost vyhrát až 50 tisíc korun pro vás i pro českobudějovickou...

Nemáte lístek na dnešní prakticky vyprodaný zápas se Vsetínem? Nesmutněte, od 13 hodin půjdou do pokladny ještě vrácené...

Nás nezničili, my tu pořád jsme! Motor opět vévodí tabulce návštěvnosti ve druhých nejvyšších soutěžích v Evropě!...

×
×
Dnes v 17:30 | Muži
ČEZ Motor Č. Budějovice
VHK Robe Vsetín