ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
02.11.2019, Denisa Józsová

JUN: SPA - CEB 6:5sn - Junioři po boji padli na Spartě po nájezdech

Junioři neprožívají zrovna ideální vstup do této sezóny, i když v posledních zápasech nějaké body získali. A další si připsali i v zápase na Spartě. Zde padlo v základní hrací době hned deset branek, po pěti na obou stranách. Utkání nakonec došlo až do samostatných nájezdu, ze kterých bral bonusový bod domácí celek.

V úvodních pasážích sobotního duelu měli sice v Tipsport areně mírnou převahu hosté, jako první se ale na střeleckou listinu zapsali sparťané. Necelé čtyři minuty po startu utkání je poslal přesným zakončením do vedení Václav Rubeš, přičemž na odpověď čekalo skromně zaplněné hlediště až do samotného závěru první třetiny. Přesně minutu před jejím koncem srovnal Michal Silný, a po siréně tak na světelných tabulích svítil stav 1:1.


V prostřední periodě se s brankami roztrhl pytel. V čase 24:04 vrátil domácím náskok Dominik Arnošt, po fatální chybě Cichoně ale v polovině sedmadvacáté minuty vyrovnal Matouš Hrubec. Jen sedmnáct sekund nato zase sparťané slavili po zásahu Pavla Vaňouse, jenže soupeř ani tentokrát nesložil zbraně a o dvě minuty později byl náskok zase pryč – na střeleckou listinu se v přesilovce zapsal Aleš Řezáč. V polovině dějství potřetí v prostřední části poslal Holešovické do vedení Jakub Konečný, po zásahu Matouše Masopusta v čase 37:08 bylo ale znovu srovnáno. Po druhé části tak platilo skóre 4:4.


Dvě minuty po startu třetí třetiny se Motor poprvé dostal do vedení díky trefě Michala Silného, z náskoku se ovšem netěšil dlouho. Jen o chvilku později totiž srovnal Tomáš Kulhánek a jelikož další průběh základní hrací doby už branku nenabídl, duel se přelil do prodloužení a i do nájezdů. V nich dvoubodovou výhru Spartě vystřelil Ondřej Havlín.

Ohlasy po zápasu

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Naprosto zbytečně ztracený bod. V útoku jsme soupeře mleli, dali jsme pět gólů a dalších pět jsme klidně mohli dát. Ale srážela nás zbytečná vyloučení a individuální chyby v obranné fázi hry. Tři góly jsme jim věnovali vlastní nedůsledností. Během pauzy se musíme ještě více zaměřit na obranu, protože ta nám dělá problémy."

Jiří Hanzal (HC Motor České Budějovice): "Před zápasem bychom bod brali, nicméně hra byla až překvapivě bezstarostná z obou stran. Ostatně o tom vypovídá i skóre, defenzivně to nebylo úplně dobré. Myslím si, že Sparta bod navíc nakonec brala zaslouženě."

Sociální sítě

65. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Karel Caldr. V klubu hrál 3 sezony, celkem byl připraven do 45 zápasů a v nich...

???? Ve čtvrtek ráno se našemu obránci Niklasovi a jeho přítelkyni Alvě narodil syn Lukas! Gratulujeme a přejeme hodně zdraví, a...

Dnes uplynulo 100 let od narození bývalého obránce Romana Charypara. Vyhlášený tvrďák hrál v ČB 17 sezon, přes 100 mistrovských...

50. narozeniny slaví Roman Turek! V ČB 11 sezon, 455 zápasů, průměr 2,57; 39 nul; 231 výher. Člen bronzových týmů a hráč sezony...