20.09.2019, Denisa Józsová

JUN: VIT - CEB 3:4sn - Junioři urvali výhru ve Vítkovicích po nájezdech

Úvod sezóny nepotkal českobudějovické juniory ve zrovna ideálním rozpoložení, jelikož padli v úvodních třech zápasech. Následně přišla výhra na domácím ledě proti Liberci. V pátém kole je čekal výjezd do dalekých Vítkovic. Zde nakonec Jihočeši vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech a připsali si další dva body do tabulky.

Domácí vstoupili do tohoto zápasu skvěle a ujali se vedení už po minutě a půl! Krška poslal puk na Vojtěcha Lednického, jenž jako první rozvlnil síť v brance - 1:0. Toto vedení ovšem Vítkovicím dlouho netrvalo. Po nahození Janocha totiž kotouč tečoval Martin Beránek, který srovnal stav zápasu - 1:1. Do konce třetiny bylo k vidění ještě pět trestů, z čehož hned tři přišly na budějovické straně. Ani jeden tým toho ovšem nedokázal využít, a tak se šlo do kabin ta vyrovnaného stavu.

Úvod do druhé části měli zase lepší hostující hokejisté. Jaroslav Pouzar poslal kotouč na Jakuba Čížka, který vstřelil svůj první gól v sezóně i v zápase - 1:2. Jihočeši poté měli dvakrát možnost navýšit svůj náskok, když se nechal soupeř dvakrát vyloučit, ale tuto šanci nevyužil. Tak přišel trest v podobě srovnání stavu. Jakub Kylnar se prosadil individuální akcí a rozhodl tak o tom, že se do kabin znovu půjde za vyrovnaného stavu.

I do poslední periody vstoupili o něco lépe jihočeští hráči, když se znovu po pasu Janocha trefil Jakub Čížek - 2:3. Domácí hráči však ještě stihli srovnat stav daného zápasu, a to pět minut před jeho koncem. Marcel Kunc vypálil od modré a do jeho rány sáhl Martin Ryšavý, jenž předvedl nechytatelnou teč - 3:3. Zápas tak dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých se radoval Motor. Za něj se totiž trefili Jakub Čížek a Martin Beránek, zatímco za domácí nikdo. Za střelce vítězné branky byl označen právě první jmenovaný, jenž tak v zápase zapsal hattrick a přisoudil svému týmu bod navíc.