02.02.2019, Adam Pavlíček

KLA - CEB 4:2 - Motor ztratil vedení a z Kladna se vrací bez bodu

Českobudějovičtí zajížděli v rámci 53. kola na kladenský led. V souboji o třetí místo se dostali již do dvoubrankového vedení, Kladno ale stav v posledních dvaceti minutách kompletně otočilo. Jihočeši se tak v tabulce propadli na čtvrté místo. Za Motor se trefili Bradley a Kutlák.

Úvodní minuty nabídly první přesilovou hru. Tu k dispozici sice dostal Motor, velkou šanci měl ale domácí. Únik dva na jednoho zakončoval Petr Vampola, na svého bývalého spoluhráče Petra Kváču si ale nepřišel. V dalším dějství hrozilo především Kladno, které ale častokrát ztroskotala v koncovce, o což se nejednou přičinil právě českobudějovický brankář, který musel zastavit vřavu před jeho brankou nebo Nashovu zajímavou příležitost. A obraz hry se příliš neměnil. Až v samotném závěru periody přišlo ale to nejpodstatnější. Budějovičtí se dostali do pásma, od modré vypálil kapitán Kutlák. Do jeho pokusu sáhl pohotový Cody Bradley a početný kotel hostujících fanoušků mohl propuknout v jásot.

Trochu klidu na jihočeské hokejky přinesla čtyřiadvacátá minuta. Tehdy Endál poslal bravůrní přihrávku na Zdeňka Kutláka, jehož střela skončila v horních patrech branky. Dvoubrankový náskok ale nevydržel Prospalovým svěřencům dlouho. Daniel Kružík dopravil kotouč za Kváčova záda u jeho levé tyče. Kladenský ČEZ Stadion se dostal do varu a domácí příznivci vytvořili parádní atmosféru a dostali další důvod k radosti. Osmnáctiletý Šimon Jelínek se procpal přes Vydareného a z bekhendu prostřelil na bližší tyč - 2:2. Před odchodem do kabin mohl stav obrátit Jakub Strnad, jenže domácí útočník v zakončení neuspěl.

Rytíři měli na startu periody k dispozici přesilovou hru, jenže ta zůstala bez zužitkování. V oslabení se aktivně prezentoval Beránek, ale jeho tlak nic vážnějšího nepřinesl. V další početní výhodě pak měl obrovskou šanci Jelínek, ale druhou branku v utkání nepřidal, mezi brankovou konstrukci totiž nezamířil. Matyáš Zelinger si už ale počínal lépe. Nahodil kotouč od modré, načež letící puk propadl až do českobudějovické klece. A o třicet pět vteřin později zde byla ještě větší kladenská radost. Rytíři otočili na 4:2 zásluhou Ladislava Zikmunda, jenž byl úspěšný se střelou nad Kváčův beton. Středočeši se ještě museli bránit šesti Českobudějovickým na ledě, ale odolali, a tak se mohou radovat ze tří bodů.

David Čermák (Kladno): "Odehráli jsme dobrý zápas. V první třetině jsme neproměnili šance a pustili jsme soupeře do vedení. Potom se nám podařilo vstřelit góly a zápas jsme otočili."

Václav Prospal (Motor): "Vyhrál lepší. Nehráli jsme dobře a nezasloužili jsme si vyhrát. Nemůžeme si na nic stěžovat. Výsledek odpovídá průběhu zápasu."