ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
15.11.2015, Filip Kortus

MDB: CEB - JIH 3:2 sn - Vydřené dva body s Jihlavou

Po celé utkání byli svěřenci Aleše Dvořáka lepším týmem, jenže houževnatá Jihlava dokázala udržet remízový stav po šedesáti minutách a utkání museli rozhodnout samostatné nájezdy. V nich rozhodl domácí Petr Bartoš, který dvakrát úspěšným blafákem překonal hostujícího brankáře.

Od úvodních minut byl B tým mladšího dorostu lepším týmem a soupeře značnou měrou přehrával. Diváci se dočkali první branky v šesté minutě utkání. Hrubec přesně našel Lukáše Škvarka, který si potáhl puk a přesně zakončil – 1:0. Možnost srovnat měl Pavel Kohout, ale při nařízeném trestném střílní vůbec nezakončil, jelikož mu domácí brankář vypíchl kotouč. Za Motor se podruhé v zápase prosadila druhé lajna. Zakončení Škvarka skončilo na tyči a s dorážkou si poradil Vojtěch Šuhaj - 2:0. Snížení obstaral z nenápadné akce Patrik Čermák, tudíž se do kabin odcházelo za stavu 2:1.

Pět minut po vhození úvodního buly druhé třetiny dokázala Jihlava srovnat stav utkání. Druhou branku Jihlavy vstřelil Pavel Svoboda, kdy překonal Dvořáka slabou bekhendovou střelou – 2:2. Zpátky mohl a vlastně i měl vrátit Motoru vedení hrdina první třetiny Lukáš Škvarek. Nejprve ve dvou příležitostech ho vychytal Chaloupka, o pár minut později znovu nenašel recept na brankáře Dukly. Více druhá třetina nenabídla, tudíž byl po druhé třetině srovnaný stav 2:2.

Svěřenci trenéra Aleše Dvořáka hned v úvodu třetí třetiny zatlačili na soupeře a šli si pro tři body. Jihlava se prakticky nedostávala ze svého pásma, tlak v závěru třetiny byl enormní. Kýženou třetí branku měl na holi Šulista, jenže z bezprostřední blízkosti přestřelil. Neprosadili se ani v brejku Tisoň nebo Brousek, brankář Chaloupka držel svůj tým nad vodou a dovedl ho až do samostatných nájezdů. A to i díky tomu, že domácí Tejček minutu před koncem orazítkoval pouze tyč.

V samostatných nájezdech byli v první sérii úspěšní za domácí Petr Bartoš a za hosty Jiří Novák. Ve druhé, třetí ani čtvrté sérii byli nejúspěšnější oba brankáři, a tak musel v páté sérii rozhodnout znovu domácí Petr Bartoš chladnokrevným bekhendovým blafákem – 3:2.

Sociální sítě

#PREVIEW: 15. kolo @LHK_Prostejov Motor bude usilovat o páté vítězství v řadě na ledě Prostějova.hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Dnes si @romanprikryl10 a @_svach_ zasportovali s deváťáky na ZŠ Nerudova. ????? #hcmotor #zakladniskola #nerudovka

Slečny, dívky, ženy, dámy, opět se na vás na hokeji těšíme a opět pro vás máme připravenou speciální cenu vstupenek, dárek a...

Motor jede! V letošní sezoně nebodoval zatím pouze jednou a poradil si i se snaživým nováčkem ze Sokolova. Všech 5 gólů a další...

×
×
Dnes v 17:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
ČEZ Motor Č. Budějovice
×
×
Dnes v   | U20
Verva Litvínov
ČEZ Motor Č. Budějovice
×
×
Dnes v 12:00 | U17
HC Tábor
ČEZ Motor Č. Budějovice