08.09.2016, Denisa Józsová

MDO: CEB - JIH 4:6 Mladší dorost si připsal první porážku v sezóně

Mladší dorost odehrál svůj první domácí zápas s celkem z Jihlavy. Zápas měl rychlé tempo a byla k vidění spousta šancí i gólů. Do poslední chvíle dramatický zápas dovedli do vítězného konce hráči z Jihlavy a připsali si tři body do tabulky. Góly Motoru vstřelili: Čížek, Beránek, Houdek, Kubíček.

První třetina duelu začala ve svižném tempu, ale také byla k vidění spousta nepřesností. Již na začátku zápasu měl Motor šanci ke skórování, když hrál přesilovku pět na tři. Bohužel pro domácí ji nevyužili. První větší šanci zápasu si připsali hosté, když po střele jednoho z obránců puk poskakoval po brankovišti, ale jeden z domácích obránců stihl puk na poslední chvíli vyhodit. Přesilovku pět na tři si vyzkoušeli i Jihlavští a měli solidní tlak, ovšem ani oni tuto početní výhodu nedokázali proměnit. Do konce třetiny jsme viděli rychlý hokej, který probíhal jen s hrstkou přerušování. Ke konci si ještě hráči z Jihlavy připsali dvě obrovské šance, kdy puk stačilo zasunout do prázdné brány, ale nevyužili ani jednu, a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Druhá třetina začala vysokou aktivitou Motoru, kdy si největší šanci připsal Jakub Čížek, ale trefil jen horní tyčku. Poté hrála Dukla přesilovku a dokázala ji využít. Adam Najman se dostal do samostatného úniku, ale Dvořák ho vychytal. K odraženému puk se nejrychleji dostal Vítězslav Brož a posunul puk do brány. Hráči Motoru se hnali za vyrovnáním a to také přišlo. Puk se dostal k Jakubu Čížkovi a ten povedenou střelou vyrovnal stav zápasu. A pro domácí bylo ještě lépe. Filip Houdek dostal puk, objel bránu a zasunul puk za brankářova záda. Ale Dukla se nevzdávala a dokázala vyrovnat. Procházka ztratil puk v útočném pásmu. Následný brejk gólem neskončil, ale puk se po odrazech dostal k Jakubu Krajíčkovi, který puk dostal do sítě. Hosté dokázali přidat ještě jeden gól. Vítězslav Brož se zaskvěl nádhernou individuální akcí a ještě lepším zakončením, kdy nedal Dvořákovi šanci.

Na začátku třetí třetiny se hnali domácí za vyrovnáním, ale Jihlavští hrozili z brejků. Jihlava na rozdíl od Motoru dokázala využívat svoje šance. Čtvrtý gól hostů vstřelil Adam Najman. Pro domácí bylo o chvíli později ještě hůře, když Petr Brož skóroval po individuální akci. Jiskru naděje ještě vykřesal pro domácí tým Martin Beránek, který skóroval po nádherné přihrávce Matěje Tomana. Budějovičtí se snažili dorovnat skóre zápasu a čtvrtý gól vstřelil Šimon Kubíček, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Hráči Motoru to také zkoušeli se šesti hráči v poli. Bohužel pro domácí se trefila Jihlava. Adam Najman trefil puk do prázdné brány.

Ladislav Kolda (CEB) - Sehráli jsme nejhorší první třetinu, tam jsme byli takoví zakřiklí. Ty druhé dvě třetiny jsme byli v tlaku, ale když jsme vedli 2:1, tak jsme udělali dvě zbytečné chyby a soupeř se dostal znovu do vedení. Nebyl to špatný zápas. Kluci bojovali, za to je musíme pochválit, ale Jihlava byla produktivnější.