25.09.2016, Karel Svoboda, Matouš Soukup (HKR)

MDO: HKR - CEB 5:3 - Hradec rozhodl ve druhé třetině

HRADEC KRÁLOVÉ — Mladší dorostenci Motoru nestačili na hradecký tým, který v průběhu druhé třetiny odskočil na tříbrankový rozdíl. Na všech jihočeských brankách se podílel Matěj Toman (2+1).

Do úvodní pasáže zápasu vstoupili lépe hráči hostujícího Motoru a nebýt zákroků Denise Vacka, mohli Lvi hned v úvodu prohrávat. To když se prohnal hradeckou obranou Houdek, ale s bekhendovou kličkou neuspěl. Pak ale přišlo probuzení domácí ofenzivy. V páté minutě se ocitl elitní útok Poppel – Morong – Síla tváří v tvář jedinému obránci v útočné třetině a s velkou dávkou štěstí otevřel skóre zápasu Matěj Morong – 1:0. Na jeho trefu navázal Petr Poppel hned o minutu později, když po otočce mezi kruhy nedal hostujícímu Dvořákovi šanci – 2:0.

Hráči Motoru ale nesložili zbraně a po pěkné nahrávce Kubíčka proměnil svůj samostatný únik Matěj Toman – 2:1. Ve dvanácté minutě bylo vyrovnáno. Toman povzbuzený předchozí trefou vybídl křižnou nahrávkou Pavla Nováka, který se z prostoru levého kruhu nemýlil – 2:2. Závěr třetiny nabídl vyrovnanou pasáž s šancemi na obou stranách, ale i v těchto momentech své týmy podrželi oba brankáři.

Druhou dvacetiminutovku začali lépe domácí, když po přečkaném oslabení udeřil Martin Nedomlel, který po nahrávce Soukupa svou dělovkou pod horní tyč dostal Mountfield opět do vedení – 3:2. Následující část třetiny patřila jednoznačně Hradeckým. Motor totiž v podstatě ani nepustili z obranného pásma a hostující branku obstřelovali ze všech stran.

Skóre se však měnilo až tři minuty před druhou přestávkou. Po střele Jakuba Myšky dorazil puk mezi tři tyče Martin Janda – 4:2. O necelou minutu později předvedli učebnicové zakončení situace dva na jednoho Matěj Morong s Petrem Poppelem a právě druhý jmenovaný vstřelil svůj druhý gól v zápase – 5:2.

Závěrečná část zápasu nenabídla ani zdaleka takové drama jako dvě předchozí. Hostující Matěj Toman ještě vykřesal naději pro svůj tým, když střelou od modré čáry překonal domácího brankáře – 5:3. To ale bylo ze strany Jihočechů vše. Většina z poslední třetiny nabídla vyrovnaný obraz hry, když Hradečtí drželi puk na svých hokejkách a Motor nepouštěli do vážnějších šancí.

Naopak Petr Poppel nebyl daleko k dokonání hattricku, ale po průniku od mantinelu kotouč mezi tři tyče nepropasíroval. Mountfield si zbývající část zápasu zkušeně pohlídal a dokráčel k dalšímu tříbodovému vítězství, když porazil mladší dorostence z Českých Budějovic 5:3.

Petr Luštinec (Mountfield HK):
Povedl se nám aktivní vstup do zápasu, dali jsme rychlé dva góly. To nás ale trochu uspalo a zbytek třetiny byl v režii hostů, kteří vyrovnali. Druhá třetina byla z naší strany zdařilá, napadali jsme po celém hřišti a Motoru jsme odskočili o tři góly. V úvodu poslední části byli sice hosté lepší, ale skórovali jenom jednou. Konec zápasu už jsme si dokázali pohlídat.

Ladislav Kolda (HC Motor České Budějovice):
Dostali jsme dva rychlé góly, ale naštěstí jsme se dokázali rychle vrátit do zápasu. Přišly i dobré šance při přesilových hrách, bohužel jsme jich ale nedokázali nijak využít. Domácí byli produktivnější a odskočili nám na 5:2. Kluci to přesto nezabalili a zkoušeli ještě zabojovat. Na víc, než jeden gól to ale nestačilo.