25.11.2017, Adam Pavlíček

MDO: PCE - CEB 2:5 - Po skvělém závěru si Motor odváží z Pardubic tři body

Motor hrál na východě Čech s Pardubicemi dlouho vyrovnanou bitvu. Poté ale přišla velmi povedená desetiminutovka, která rozhodla o celém osudu utkání. Motor v ní totiž dokázal nastřílet hned tři góly. Svůj první zásah v extralize mladšího dorostu si na své konto zapsali Matouš Hail, Jiří Remta a také Jiří Michal.

Do druhé poloviny první třetiny nastoupil Motor dobře. Ve dvanácté minutě se dokázali českobudějovičtí hokejisté v tomto zápase prosadit poprvé. Svou první branku v extralize mladšího dorostu si připsal Matouš Hail. Do konce úvodního dějství zápasu se nic významnějšího nestalo.

Do druhé třetiny nastoupilo aktivněji domácí Dynamo, které po dvou necelých odehraných minutách šlo do vedení zásluhou Matěje Kloze. Po polovině zápasu měli hosté k dispozici dokonce dvojnásobnou početní převahu, která ale zůstala nevyužita. To ale Českobudějovické vůbec mrzet nemuselo. Zhruba minutu po uplynutí přesilovky pět na tři se totiž trefil Jiří Remta, jenž si tak také zapsal premiérovou trefu v extralize mladšího dorostu. Pardubičtí ale nechtěli jít do kabin za nepříznivého stavu, a proto přišlo z domácí strany vyrovnání. Jmenovitě to byl Ondřej Šťastný, jenž překonal Korytara jako druhý hráč za domácí celek.

Ve třetí periodě měly oba týmy více prostoru na ledě, kdy byli současně vyloučeni Adam Ryba a Michal Hrádek. Toho ale využít ani jeden z týmů nedokázal. Následně se hráčem, jenž vstřelil vítězný gól, stal Jan Janoch. Skóre bylo tedy 2:3 z pohledu domácích Pardubic. Netrvalo to příliš dlouho a na dvoubrankový rozdíl zvyšoval Jiří Michal. Výhru Českých Budějovic zpečetil do prázdné branky Jakub Anderle.