ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
27.11.2016, Karel Svoboda

MDO: PLZ-CEB 10:2 - Dorostenci zahájili nadstavbu debaklem

PLZEŇ — Nepovedeným zápasem zahájili mladší dorostenci nadstavbovou část extraligy. Od začátku utkání tahali Jihočeši za kratší konec herního provazu a výsledný debakl pouze kosmeticky zmírnili svými trefami Procházka a Pouzar.

První šanci utkání si připsal Lang, jeho pokus byl ale z mezikruží zblokován. Akce skončila buly, po kterém se ihned ke střele odhodlal Filip Kolář a indiáni vedli - 1:0! Po chvilce navíc hosté propadli ve středním pásmu, Lang byl ještě zablokován, touš se ale odrazil k Filipu Přikrylovi, který rychlou kličkou zakončil - 2:0! Hra nadále plynula pod taktovkou Plzně a brzy přišel i třetí gól. Martina Langa vyslal do sóla Mužík a rychlá klička do bekhendu znamenala již třetí trefu Západočechů - 3:0! Motor dostal šanci korigovat utkání v přesilové hře, ovšem paradoxně sám inkasoval. Lang v situaci dva na jednoho předložil na střed Radku Mužíkovi, domácí kapitán vyzrál na Dvořáka rychlou kličkou do forhendu - 4:0! Jihočeši se dostali k vážnější šanci až v patnácté minutě, kdy Novák nebezpečně pálil z mezikruží z otočky, promrzlý Pilc skvěle zasáhl. Ze stejné pozice to zkoušeli později na druhé straně Lang s Mužíkem, první střela mířila do betonu, druhá mimo. Když pak po krásné kličkované tváří v tvář Dvořákovi našel Přikryl pouze rameno gólmana Jihočechů, zůstalo první části skóre 4:0 pro modrobílé.

Neuběhla ani minuta druhé třetiny ihned po buly nastřelil Princl tyč, dílo zkázy pro hosty dokonal dorážkou Martin Lang – 5:0! Domácí byli nadále při chuti, Staňkovu ránu od modré Dvořák stihl zastavit. Jenže Motor po chvilce znovu propadl po buly a Filip Přikryl tak pohodlně přidal již šestou trefu - 6:0! Alespoň korigovat mohl vzápětí Čížek, který se na Pilce řítil sám z levé strany, domácí gólman střelu na teploměr dokázal udržet. Poté vyrazili modrobílí do přečíslení dva na jednoho, Langova příhra neprošla, touš ale uzmul Mužík a našel Filipa Přikryla, který zkompletoval hattrick - 7:0! S dalším zápisem do střelecké listiny chtěl přispěchat tečí Váchalovy rány od modré Princl, ale puk zamířil nakonec těsně mimo. Druhý hattrick dne měl na holi Lang, z mezikruží si ovšem na jeho ránu počkal ramenem Dvořák. Po chvilce stejný hráč ujížděl v oslabení s protihráčem na zádech na hostující svatyni, zakončení mezi betony úspěšné nebylo. A když v samotném závěru nezakončil gólově pěknou kličkovanou Houdek, svítilo o přestávce na kostce nad ledem skóre 7:0.

Nejlepší vstup do třetiny předvedli Plzeňští v té poslední, když již po patnácti vteřinách hry tečoval mezi betony pokus Mužíka Martin Lang a druhý hattrick dne byl na světě - 8:0! Devátý gól mohl přidat Soukup, z mezikruží zamířil těsně mimo. A tak se dočkali také hosté. Štěpán Procházka zastavil ve středním pásmu pas na Langa, vřítil se do útočné třetiny a střelou přes obránce zamířil přesně nad beton k levé tyči - 8:1! Vzápětí se na brankovišti zjevil osamocený Princl, zamířil příliš nad. Lépe si vedl Jihočeši, když ránu Houdka doručil na místo určení Jaroslav Pouzar – 8:2! Indiáni odpověděli za necelou minutu Filipem Kolářem, který z mezikruží zamířil do levé šibenice - 9:2! Otázkou tak již zůstalo pouze to, jestli modrobílí vystřílejí desítku. To se nakonec povedlo 74 vteřin před sirénou, když Mužíkovu příhru na brankoviště uklidil do sítě Dominik Soukup – 10:2!

Motor tak vstoupil do nadstavby velice nepovedeným zápasem, šanci na reparát dostane již tento čtvrtek v domácím utkání proti Letňanům.

Ohlasy po zápasu

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): Dneska se nám zápas bude hodnotit trošičku lépe, než ostatní. A sice proto, že jsme konečně šedesát minut hráli to, co jsme chtěli, mužstvo šlapalo, napadaly nám tam góly. Vypadá to jednoduše, ale je za tím spousta práce a poctivosti, která dělá výsledky. Dneska jsme tak mužstvo po dlouhé době pochválili.

Ladislav Kolda (HC Motor České Budějovice): Propadli jsme v první třetině, tam to rozhodlo. Plzeň byla po všech stránkách lepší. My jsme zařadili více hráčů ročníků 2002, chceme je vyzkoušet. Domácím gratulujeme k vítězství, nám se to tady dnes vůbec nepovedlo.

Sociální sítě

Už zítra nás čeká výjimečný zápas! Po 60 letech Motor oblékne dresy, ve kterých slavili předchůdci dnešních hráčů pohárový triumf...

85. narozeniny dnes slaví bývalý útočník našeho klubu Zdeněk Haber. V Českých Budějovicích hrál ve 2 sezonách, kolem 20 zápasů,...

Před 90 lety sehrál náš klub první velký zápas. Ve finále o Mistra Čech vyzval neporazitelný tým LTC Praha nabitý reprezentanty a...

Před 15 lety nás ve věku 61 let navždy opustil bývalý útočník Stanislav Rob. V klubu hrál 5 sezon, kolem 100 zápasů, v nichž...