24.02.2018, Denisa Józsová

PRE - CEB 5:3 - Motor zakončil základní část porážkou v Přerově

Poslední utkání základní čísti odehráli hráči Českých Budějovic v Přerově. Tam odjely tři kompletní lajny a jako desátý útočník byl připravený Jakub Káník. Naopak chyběli hráči jako Zdeněk Kutlák, Roman Vráblík, Václav Nedorost či Petr Vampola. Jihočeši se sice dostali do vedení 1:0, ale domácí tým otočil utkání čtyřmi brankami v řadě. Hosté sice ještě snížili, ovšem na body to nestačilo.

Ani do zápasu 52. kola nevkročili Zubři lépe, než soupeř. Ve čtvrté minutě totiž využil Motor protiútoku, kdy ex-přerovský Vlastimil Dostálek přebruslil domácí defenzívu a zasunul kotouč za Klimeše. Domácí se poté museli bránit a po vlastní chybě měli opravdu namále, dvouminutovku však přečkali bez újmy.

Hra v první třetině působila poměrně ospalým dojmem. Hanáci se u brány soupeře nacházeli spíše sporadicky, to Klimešovi musela v jednom případě pomoct spojnice brankové konstrukce. Vizuální stránka hry Přerova se s postupem času zlepšila, ke gólu ale Zubři neměli příliš blízko ani v první přesilové hře.

Z ní si do druhé periody přinesli ještě dvacet vteřin, leč srovnat se jim zdařilo až o minutu později. Budějovičtí se nepohodli při rozehrávce, načež jejich chybu pohotově trestal Matouš Kratochvíl. Obrat Zubři dokonali o tři minuty později. Sevřenou obranu Motoru zmátl odražený puk zpoza brány, kterého se chopil Jakub Navrátil a zakončil podobný způsobem, jako jeho spoluhráč u první branky.

Představení na ledě už mělo své parametry. Nepřidala na nich sice přerovská přesilovka, ale o chvíli později brankář Klimeš, jenž famózně zlikvidoval brejk hostů. V této části byli aktivnější domácí bojovníci a zaslouženě přidali třetí branku. Plášek starší zkušeně obkroužil pásmo, předložil puk Novotnému, po jehož střele nejprve dorážel Gago a poté úspěšně Jakub Navrátil. Ve 35. minutě Přerov využil i přesilovou hru. Martin Novotný natáhl kotouč u kruhu pro vhazování a výstavně vymetl Bláhovu šibenici.

Poslední dějství začalo v nižších převodových rychlostech. Hostům se naskytla možnost přesilové hry, kterou později zužitkovali. Obránce Novák předložil kotouč Lubošovi Robovi na modrou a ten propálil přerovskou obranu. V padesáté minutě měli Přerovští k dispozici početní výhodu, která se navíc ještě znásobila. S gólovým úspěchem se však domácí minuli.

Pavouk play-off byl v těchto chvílích víceméně znám, hra se ale přesto v závěrečné pasáži zápasu ještě trochu vyostřila. Nedovolenými zákroky se o to postarali zejména hráči Motoru, ještě předtím ale stihl jeden z nich snížit na rozdíl jediné branky. V chaosu před Klimešem se nejlépe zorientoval Filip Vlček a dostal puk do sítě. V poslední minutě hráli hosté oslabení, i tak ovšem sáhli k vabanku bez gólmana. Vyrovnání díky němu ovšem nedocílili, naopak Přerov si po spolupráci Navrátila, Matouše Kratochvíla a Šimona Kratochvíla pojistil vítězství.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Začátek byl z naší strany takový ustrašený. Nehráli jsme hru, kterou bychom se chtěli prezentovat. Ke konci první třetiny se to ale začalo vyrovnávat a ve druhé třetině jsme už soupeře pohybem a důrazem přehrávali. Hlavně tedy v prostoru před brankou. Snahu jít důrazně do brány jsme zúročili gólově a tam se zápas lámal. Ve třetí třetině jsme se snažili naše vedení uhlídat a i přes soupeřovo snížení na rozdíl jednoho gólu jsme to už zvládli. Výhra před play-off je určitě povzbudivá. Jsme rádi, že se nám po dvou porážkách podařilo uspět. Teď je před námi nová výzva. Budeme se snažit v play-off obstát a udělat radost našim skvělým fanouškům. Jejich podpora je pro nás nesmírně důležitá.

Luboš Rob (ČEZ Motor České Budějovice): Myslím si, že to byl dobrý zápas z obou stran. My jsme za stavu 1:0 ve druhé třetině dostali minimálně dva hodně laciné góly a Přerov se díky přesilovce dostal do vedení. Chtěli jsme s tím ještě něco udělat, což se nám taky podařilo a pak jsme vsadili všechno na jednu kartu v power-play. Teď už se všichni těšíme na play-off.