21.09.2012, Matěj Mayer

SDO: CEB-HBR 6:1 - Starší dorostenci si s chutí zastříleli

Č. B u d ě j o v i c e - Páteční utkání staršího dorostu mělo hladký průběh. Domácí České Budějovice měli od začátku otěže utkání ve vlastních rukou a soupeře z Havlíčkova Brodu k ničemu nepustili. O všem svědčí poměr střel 61:19! Českobudějovickým pomáhala i dvojice hráčů juniorky Rob - Pašek a oba si připsali po čtyřech bodech. Jihočeši si v pátém zápase sezony připisují podruhé tři body.

Hned v úvodu zápasu měli velkou šanci hosté. Později se ukázalo, že to byla jejich vůbec největší šance v zápase. Už ve 2. minutě dobře zakombinovala dvojice Nováček – Hlídek a druhý jmenovaný trefil horní tyčku. Další šance už gólem skončila, ovšem do opačné branky. Jiří Smejkal ukázal nádhernou individuální akci zakončenou přesnou střelou k tyči a otevřel skóre zápasu. V 10. minutě mohl Pašek zvýšit na rozdíl dvou branek, ale jeho ránu z mezikruží vyrazil brankář Vaněček. Následovala přesilová hra Havlíčkova Brodu a velmi nebezpečná střela Ludvíka, která však brankou neskončila. Dalším zajímavým momentem byla pohledná akce dua Prokeš – Krátoška, ani ta nebyla úspěšná. Těsně před koncem první třetiny měli domácí přesilovou hru a v té se povedlo Jihočechům vyšachovat obranu hostů a do odkryté branky zakončoval opět Jiří Smejkal.

Na začátku druhé dvacetiminutovky bylo pro Havlíčkův Brod ještě hůře. Žáček zatáhl puk do pásma a přihrál křižně puk Radku Prokešovi, který přesnou střelou nad lapačku zvýšil náskok domácích. V polovině zápasu měly České Budějovice v signalizované výhodě drtivou převahu a zejména agilní dvojice Prokeš – Krátoška byla několikrát blízko další brance, ta se ale nakonec nekonala. O chvíli později, právě v přesilové hře, už se domácím povedlo dostat puk za Vaněčka. Rob nádhernou přihrávkou našel Jiřího Smejkala, na kterého opět čekala poloprázdná branka. Mladý útočník tak mohl oslavit hattrick. Před koncem třetiny měli domácí ještě dvě velké příležitosti. Nejprve Žáček vybídl k zakončení Krátošku, jehož střelu brankář Havlíčkova Brodu vytáhl lapačkou doslova z brankové čáry. V poslední šanci byl opět Aleš Krátoška, když zpracoval pěknou „žabku“ od Smejkala a řítil se sám na bránu, ani tentokrát ale českobudějovický útočník neuspěl.

Autor šestnácti gólů z minulé sezony se nakonec střelecky probral hned na začátku poslední části hry. Aleš Krátoška se trefil z pravé strany přesnou ranou do horního růžku branky. Utkání bylo dále jasně v režii domácího týmu a Havlíčkův Brod se prakticky vůbec nedokázal dostat ke střele. Další branku přidaly České Budějovice v 56. minutě, když se předvedli dva hráči juniorky Pašek a Rob. Oba křídelníci si vyměnili párkrát kotouč a na konci pohledné akce byla nepovedená střela Luboše Roba, která však skončila za zády Vaněčka. Pár minut před koncem byl hostující hráč vyloučen na 5 minut a domácí měli chvíli dvojnásobnou přesilovou hru. Při té byla vidět zejména dobrá práce obránce Piegla, který se kromě jiného prezentoval dvěma střeleckými pokusy, z nichž se ovšem ani jeden neujal. Paradoxně právě jeho chyba však stála brankáře domácích Trelce čisté konto. Jan Krajcigr sebral českobudějovickému obránci kotouč a pohotově ho ve vlastním oslavení poslal za záda překvapeného Trelce.