16.09.2016, Filip Kortus

SDO: CEB - KOL 4:3p - Šedesát pět střel stačilo na dva body

Po většinu utkání byl starší dorost lepší než soupeř z Kolína, přesto nakonec bral výhru po prodloužení. Po druhé třetině vedli svěřenci Radka Bělohlava 3:1 díky brankám Doska, Rolínka a Egerta, ale v poslední třetině Kolín vyrovnal a šlo se do prodloužení. V něm rozhodl Dominik Kaisler.

Raketový vstup a nejrychlejší branka v sezoně nastartoval favorizovaný Motor proti Kolínu. Po buly se trefil člen první formace Radek Rolínek - 1:0. Kolínští kozlové vyrovnali hned ve třetí minutě. Krásnou individuální akcí se prosadil Pavel Grauer, brankář Daniel Svoboda s jeho utěšenou střelou nemohl nic dělat – 1:1. Remízový stav netrval dlouho. Rychlou akcí se Motor dostal do třetiny, Šimon Masopust nabil Stanislavu Doskovi a ten vymetl šibenici – 2:1. Na další vyrovnání měl Kolín šanci při rychlém brejku, hosté nakonec nedokázali ani pořádně zakončit.

Poměrně klidná druhá třetina nenabídla moc šancí, vyznamenával se zejména brankář Březina, na kterého v jednu letěla jedna střela za druhou. Při samostatném úniku nastřelil Lukáš Matys břevno, přestože sudí nejprve branku uznal. Následně měl šanci i Šimon Masopust, ale jeho střelu z otočky Březina se štěstím vyškrábl. Trefil se až Jiří Egert a Motor vedl poprvé o dvě branky – 3:1.

Do třetí třetiny vykročil Motor pozdě. A hned byl za to odměněn dvouminutovým trestem. Branku naděje trefil pro Kolín v 45. minutě Matěj Paul. Řítil se na Svobodu a dokázal si poradit – 3:2. Třetí třetinu nehráli Jihočeši nejlépe a Kolínu se podařilo srovnat. Zdeňkovu střelu dorazil Tomáš Gorás a bylo srovnáno – 3:3. Další branka nepadla, šlo se do prodloužení.

Přesilovkou čtyři na tři domácí nevyužili, avšak prakticky ihned po jejím vypršením se trefil Dominik Kaisler a bylo rozhodnuto – 4:3.

Radek Bělohlav (České Budějovice): "Chtěli jsme tři body, máme jenom dva. Líbilo se mi od hráčů nasazení, ale potřebujeme i trochu šikovnosti v zakončení. Neproměnili jsme mraky šancí a individuálními chybami jsme nechali soupeře vyrovnat. Zítra v Liberci nás nečeká lehké utkání, musíme bodovat."