28.09.2012, Jakub Musil

SDO: CEB-MLB 7:0 - Domácí si s chutí zastříleli a prodloužili vítěznou sérii

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Starší dorostenci z Mladé Boleslavi přijeli do Budvar arény s cílem přerušit smolnou sérii z venkovních zápasů. O tom, že to ale nebude úkol z nejlehčích, se přesvědčili hned v první minutě, kdy budějovický brankostroj nastartoval Michael Kutiš. Ukazatel skóre se nakonec zastavil na čísle sedm a Jihočeši tak prodlužují vítěznou sérii na tři utkání.

Budějovičtí mladíčci dokázali vyhrát dvakrát za sebou a o tom, že chtějí tuto sérii prodloužit, dali na vědomí hned na úvod utkání. Po pětatřiceti vteřinách totiž ve středním pásmu zakombinovali Prokeš s Krátoškou, předali kotouč Kutišovi a ten našel mezírku mezi Ašenbrennerovými betony. Půl minuty na to mohli domácí navýšit skóre v přesilové hře. Ta ale netrvala dlouho, protože nedisciplinovaní byli i budějovičtí. Hra se poté uklidnila a další větší šanci měl až v desáté minutě Samohejl se Smejkalem, kteří ujížděli na jediného obránce. Ten ale přihrávku vystihl a slibnou šanci zmařil. I přes početné vyloučení už první třetina další změnu skóre nepřinesla a tak do šaten odcházeli radostněji domácí.

Na začátku druhé periody chtěli dát hosté najevo, že zápas ještě zdaleka nezabalili a tak se hned ve třetí minutě musel činit domácí gólman Sova. Před ním se totiž zjevil plně osamocený Pravda v jasné gólové situaci. Sova ale vytáhl jeden ze svých lepších zákroků a udržel domácí borce ve vedení. Otěže zápasu poté však opět převzali domácí a neustálý tlak se vyplatil. Michálek chytrou přihrávkou našel volného Krátošku, který bez problémů uklidil kotouč k levé tyči Ašenbrennerovy branky. Tlak domácích však neostával. Naopak. Ve vlastním oslabení vyslal Piegl krásnou přihrávku do brejku na Samohejla a ten se v podobných situacích mýlí málokdy – 3:0. Tříbrankový náskok byl však pro Jihočechy patrně málo a tak povedenou druhou třetinu završil brankou z dorážky padesát vteřin před koncem Jiří Smejkal.

Do třetí třetiny dali hosté příležitost svému druhému brankáři a ten se musel činit hned od prvních chvil. Domácí totiž pokračovali v aktivitě a za necelých pět minut musel Plíšek lovit puk z brány poprvé. To se od modré čáry napřáhl Matoušek a propálil vše, co mu stálo v cestě. Plíšek si poté připsal několik pěkných zákroků a ušetřil boleslavské od většího debaklu. Slabší chvilku si však vybral tři minuty před koncem zápasu. Prokeš ho totiž prostřelil takřka z nulového úhlu. Utkání se poté jen dohrávalo a českobudějovičtí mladíci se už pouze snažili udržet čisté konto pro Aleše Sovu, který v zápase několikrát své mužstvo podržel.