ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
23.09.2016, Marek Baloun

SDO: CEM - HKR 2:3 - Dvě oslabení stála Motor tři body

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Ačkoliv začal dobře a dokonce i vedl, starší dorost si díky disciplíně nechal triem Sklenář, Muška, Mašín vstřelit dva góly na které nedokázal najít dostatečně velkou odpověď a lídr tabulky tak mohl posílit o další tři body.

Už od první minuty bylo jasné, že tento zápas bude divácky velmi atraktivní. Hradec Králové hned ze začátku nasadil ostré tempo, které Motoru nedělalo problém, bylo ale jasné, že pokud jeden z týmů upustí byť jen procento ze svého tempa, znamenalo by to potenciální obrovskou šanci pro tým druhý. Několik takových šancí skutečně i nastalo, například když se po chybě budějovické pětky při rotování v útočné třetině dostal do nájezdu Dominik Sklenář, který tak měl před sebou samotného Ovsjannika. Hradecký hráč ale radši zvolil taktizování a po překonání modré čáry značící obranné pásmo domácích zastavil a počkal, až se přesune do pásma i zbytek jeho pětky. Na druhé straně měl dobrou šanci Radek Rolínek, který se dokázal ve středu hřiště prodrat dvěma beky a alespoň nahodit puk na bránu nebo Lukáš Matys, který po sérii výborných přihrávek nakonec vypálil na Dvořáka, kterému puk zůstal někde ve výstroji. První gól nakonec zaznamenali domácí, když Robin Rákosník našel volného Jiřího Egerta, který na modré nastartoval motor, najel na Dvořáka a poslal puk na vzdálenější tyč, kterou hradecký gólman nedokázal pokrýt. Mountfield ještě zaznamenal jednu obrovskou šanci, když po vyloučení jednoho z jejich beků Jonáše vyhrál buly a nastartoval útok, ze kterého dokonce vznikla střela, která Ovsjannikovi proletěla mezerou mezi betony, o nějakou část betonu budějovického gólmana se ale zbrzdila a puk skončil jen v prostoru brankoviště, kde ho stačil sebrat jeden z beků domácích a do kabin si tak odnesli jednogólový náskok.

Druhá třetina přinesla obrovský zvrat v utkání. Mountfieldu se nejdřív podařilo srovnat, když se Dominik Sklenář dostal do úniku, předal Mikuláši Matoušovi, jehož střelu sice Ovsjannikov ještě vyrazil, na tak trochu podivnou dorážku Patrika Mašína, který záhadným způsobem dostal puk do víka branky, už ale neměl. Obrat přišel ještě před polovinou třetiny, když opět Patrik Mašín po přihrávkové kombinaci Sklenáře a Mušky potrestal podražení budějovického Tomana proměněnou přesilovkou. Motor se začal na trestné objevovat čím dál častěji, což vyústilo v další gól hostů, když se kombinace opět ujalo trio Mašín – Muška – Sklenář a podobnou akcí jako u druhého gólu tentokrát Jakub Muška potrestal hrubost kapitána domácích Doska.

Poslední třetina byla pod kontrolou Motoru, který se snažil ještě zdramatizovat utkání a tlačil Hradec do jejich obranné třetiny, což hostům bralo spoustu úsilí, protože musel neustále odrážet nájezdy domácích pětek. Mountfieldu se ale bránění i s trochou štěstí dařilo a u domácích navíc začala pracovat nervozita a přišla opět série vyloučení, a i když i při hře v oslabení byli nebezpeční, nemohli se tolik soustředit na útok. Motoru ale chybělo štěstí v zakončení a čas hrál víc a víc proti nim. Nakonec tedy trenér domácích Bělohlav sáhl k poslední divoké kartě a odvolal gólmana Ovsjannika a pustil do hry šestého hráče. To se ukázalo jako úspěšný tah, když půl minuty před koncem Stanislav Dosek našel Vojtěcha Krcha, který předal puk Lukáši Matysovi a ten přidal alespoň čestný druhý gól, což už ale na zisku tří bodů pro lídra divize nic nezměnilo.

Ohlasy po zápasu

Radek Bělohlav, HC Motor České Budějovice: ,,Kvůli pár minutám a kvůli chybám pár jednotlivců jsme přišli o zápas, který jsme mohli vyhrát. Odehráli jsme dvě dobré třetiny a kvůli pár minutám v druhé třetině jsme přišli o vedení a o celý zápas."

Libor Pivko, Mountfield HK: ,,První třetina pro nás nebyla nic extra, kdy jsme měli ještě nohy unavené z autobusu, v druhé jsme se naštěstí vrátili do hry i jsme soupeřovi odskočili. Třetí už byla víceméně v režii domácích, kdy jsme se bránili, kdy oni hráli výborně aktivně a my jsme jen taktak udrželi vedení."

Sociální sítě

Jen dvacet pět let věku a přesto největší pamětník ;) Útočník RADEK PROKEŠ se totiž může pyšnit tím, že jako jediný ze současného...

Na golmanských trénincích je kromě naší dvojice - Marek Čiliak a Jan Strmeň - také přítomen reprezentační brankář Šimon Hrubec!...

Před 35 lety zemřela zřejmě největší funkcionářská osobnost historie klubu - pan Václav Piloušek. Byl jedním ze zakládajících...

55. narozeniny dnes slaví masér a kustod Pavel Vlašic. V Českých Budějovicích působí na této pozici nepřetržitě od roku 1992!...