16.09.2014, Miroslav Mayer

SDO: JIH - CEB 0:5 - Starší dorost potvrdil stoupající formu

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Starší dorost se zdá už naladil na vítěznou vlnu. Po vysokém vítězství doma nad Pískem si poradil i v dalším zápase v Jihlavě. V první třetině se hrálo bez branek, ale ve druhé části dali Budějovičtí tři branky a prakticky rozhodli o svém druhém vítězství. Ve třetí třetině své vítězství ještě potvrdili dalšími brankami.

Do první třetiny vstoupily oba celky aktivně a vytvářely si řadu příležitostí, předvedli se však brankáři. Jak domácí Josef Kořenář, tak hostující Petr Kváča vytáhli několik parádních zákroků, kterými podrželi svůj tým. Přesto byla trochu lepším týmem domácí Dukla, která hrála aktivně a nechybělo mnoho k tomu, aby první periodu vyhrála. Tak se ale nestalo, proto odcházela obě mužstva do kabin za bezbrankového stavu 0:0.

Už vstup do druhé periody naznačil, komu bude patřit její průběh. Hned po pouhé jedné odehrané minutě a sedmi sekundách překonal Jakub Jiřinec do té doby spolehlivě chytajícího Kořenáře a udal rytmus hry. Opařená Dukla si najednou nevěděla se soupeřem rady. Hosté byli rychlejší, aktivnější, dříve u puku, což zdokumentoval Martin Pospíšil v čase 33:26. Sám před Kořenářem zvýšil vedení svého týmu - 0:2. Budějovice měly lehčí nohy, hra Dukly byla místy křečovitá. Mladíci z Vysočiny dělali pod tíhou psychické „deky“ chyby. Když už to vypadalo, že se vrací znovu do hry, přidal 47 sekund před koncem druhé periody třetí branku svého celku Ondřej Kachyňa a dostal tak hráče s Ježkem na hrudi do svízelné situace. Do třetí třetiny nastupovali s tříbrankovým mankem.

V závěrečné části musela Dukla otevřít hru. Když už se dostala do šancí, mnohdy jí chybělo i potřebné štěstí. A s jeho absencí sráželo červenožluté do kolen i množství osobních chyb, které přinášely další a další šance hostí. Jihočeši přidali ještě dvě branky. V čase 47:35 se prosadil Erik Bahula z levého křídla. Pouhých šest sekund před koncem pak pečetil výhru Motoru Martin Kadlec, který sám před gólmanem domácích nezaváhal. Budějovice si tak odváží z Jihlavy cennou výhru 5:0.

Autor: Petr Jindra