28.11.2014, Matěj Mayer

SDO: PIS - CEB 3:5 - Jihočeské derby zvládl lépe Motor

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Derby mezi Pískem a Českými Budějovicemi mají vždycky velký náboj a ani páteční duel nebyl výjimkou. Favorit z Českých Budějovic prohrával ve 32. minutě 1:2, ale poté svěřenci trenéra Formánka zabrali a třemi brankami zvrátili průběh utkání na svou stranu. Dvě minuty před koncem sice ještě Písek stihl zkogirovat na 3:4, ale Fencl se brankou do prázdné klece postaral o to, že tři body míří definitivně do Českých Budějovic. Své první dva body (1+1) ve starším dorostu si připsal teprve čtvrnáctiletý Jáchym Kondelík.

Prvním výrazným momentem opatrné první třetiny byl samostatný únik píseckého Klase. Bránící Kubeš ho při zakončení fauloval hokejkou a pro domácí se naskytla možnost trestného střílení. S tím si ale bez problémů poradil brankář Motoru Němec, který se nenechal rozhodit a vytěsnil kotouč pravým betonem. Zasloužené vedení vybojovali dorostenci IHC v čase 14:15, kdy nechytatelně tečoval kotouč do branky Miroslav Tejko.

Za pět a půl minuty od zahájení druhé třetiny České Budějovice vyrovnaly. Před brankou nekrytý Karel Schmidmayer uklidil kotouč nad Hauserovo rameno. Krátce po polovině střetnutí vrátili domácí vedení na své hole, když po brejku dorazil puk do prázdné branky Dmytro Torba, ale o půl minuty později hráči krajského města znovu srovnali - Natan Vráblík dostal šikovnou přihrávku za obranu a trefil přesně prostor nad lapačkou brankáře – 2:2.

Důležitým momentem utkány byl samý úvod třetí třetiny. Jáchym Kondelík uklidil do branky zblokovanou střelu svého spoluhráče a vystřelil svému týmu poprvé v zápase vedení, které už Motor nepustil. Vítěznou branku vstřelil Karel Schmidmayer střelou mezi betony. V závěru se sice povedlo snížit Leoši Javůrkovi, ale v závěrečné power-play inkasovali domácí z hole Tomáše Fencla -3:5.