02.02.2018, Filip Kortus

SDO: ZLN - CEB 2:5 - Starší dorost je v laufu, vyhrál i ve Zlíně

Na jih Moravy neodjížděl starší dorost v kompletní sestavě, přesto dokázal udržet sérii výher a zlínské Berany porazil 5:2. Mladí Jihočeši vedli už od první třetiny, kdy se trefila nejproduktivnější dvojka staršího dorostu Jakub Čížek a Pavel Novák. Kapitán reprezentace do šestnácti let přidal ještě jednu branku, dva body si připsal i obránce Jan Vávra.

Oslabený starší dorost Motoru dokázal urvat na ledě Zlína tři body. Do vedení se dostal už v osmé minutě, kdy se trefil nejproduktivnější hráč Jihočechů Jakub Čížek. Následoval ho další mimořádně produktivní forvard Pavel Novák a Motor vedl už o dvě branky. Zlínu se podařilo snížit v poslední minutě první třetiny zásluhou Světlíka. Ve druhé třetiny Budějovičtí potvrdili své vítězství, když prostřední část zápasu ovládli v poměru 3:0. Postupně se trefili Řezáč, Masopust, podruhé Novák a o vítězi bylo více méně jasno. V poslední třetině pouze korigoval Lekeš na konečných 2:5.

60. narozeniny dnes slaví bývalý českobudějovický trenér Ernest Bokroš. Na jihu Čech odkoučoval 37 zápasů, z nich bylo 15...

Již za necelé dvě hodiny začíná odvetný zápas s @lausitz_fuechse . Zvítězíme i na venkovním ledě?

Obrovský talent Pavel #Novák míří do Kanady, hrát bude za @Kelowna_Rockets. Ať se daří, Novas! ?bit.ly/2ZolMAb

PREVIEW | Zítra nás čeká odveta na ledě německého @lausitz_fuechse. bit.ly/2HoseB4