MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
30.10.2011, David Lukeš

SLA - CEB 0:3 - Spanilá jízda pokračuje, MOUNTFIELD zvítězil i na Slavii!

P r a h a - Účelnost, jednoduchost, produktivita podle potřeby a perfektní jištění zezadu v podobě Jakuba Kováře přinesly již páté venkovní vítězství HC MOUNTFIELD v řadě. Zásluhou výhry 3:0 vezou Jihočeši všechny body tentokrát z ledu pražské Slavie, když na všech gólech měli podíl dva hráči - Milan Gulaš jeden vstřelil a na dva nahrál Jakubu Langhammerovi, jenž mu jednu přesnou příhru oplatil. Jakub Kovář si na své konto připsal druhou nulu.
V sedmnáctém kole se domácí Slavia postavila celku z Českých Budějovic. Zatímco hosté osidlují první příčku tabulky, sešívaní se propadají čím dál tím víc na dno. Kriticky potřebují jakýkoliv záchytný bod, od kterého by se odrazili. Jenže ten stále nepřichází.

Není to však tím, že by hráli špatně. Jen prostě nedávají góly a bez těch se holt nevyhrává. Budějovice trápení domácích dnes přerušit nehodlaly. Tomu také odpovídala první branka, která padla po padesáti devíti vteřinách hry. Gulašova přihrávka našla Jakuba Langhammera, který z prostoru před brankovištěm přestřelil Furcha – 0:1.

Ani pár vyloučení domácím nepomohl. Spíš naopak. Slavia se v přesilových hrách trápila a narážela na zabezpečenou obranu Jihočechů. Skvělu šanci měl v patnácté minutě Růžička, který se ocitl osamocen před Kovářovou bránou, ale přestřelil.

Zato budějovičtí střelci byli přesnější. O padesát vteřin později se z protiútoku trefil Milan Gulaš, který i přes obránce zamířil perfektně a zvedl vedení hostů na 2:0.

Ve druhé třetině se červenobílí trochu zvedli a mohli dokonce i skórovat. Jenže šance Hertla zakotvila na tom, že nedokázal kotouč zvednout dostatečně vysoko, a tak si s ním budějovický brankář v pohodě poradil.

Jestli se Slavia v přesilové hře trápila, Budějovice ji zvládly o trochu lépe. Sice v ní nedokázali vsítit, ale povedlo se jim to po třech vteřinách od návratu potrestaného Kuboše. Po parádní kombinaci zakončil opět Jakub Langhammer, kterému nepřihrával nikdo jiný než Gulaš. Oba si tedy mohli již v polovině zápasu připočítat tři kanadské body.

Do posledního dějství vstoupila Slavia o poznání lépe, jenže v zakončovaní se nic zásadního nezměnilo. Svoboda mohl hned zpočátku zahrozit, ale trefil jen Kovářův rychlý beton. Hosté si zakládali na precizní obraně, přes kterou málokdo prošel, a i přesto nikoho do zakončení nepouštěla. Kovář v bráně moc práce neměl. Jihočeši si své tři body zasluhují a pokračují ve skvostné jízdě, kterou tuto sezonu předvádí.

Ohlasy po zápasu
Jiří Čelanský (HC Slavia Praha): "Bohužel nejsme doma dva zápasy schopni dát gól. Šance máme, ale nejsme schopní... Snažili jsme se hrát trochu aktivněji a myslím si, že se nám to místy dařilo. Bohužel jsme z toho nic nevytěžili a bez vstřeleného gólu nemůžeme vyhrát. Jsme v pozici, ve které nechceme být. Jestli je čas na změny, není otázka pro mě. Ale budeme určitě jako první přeskupovat formace. Pořád týmu, který tady je, věříme."

Milan Kupka (HC MOUNTFIELD): "Pro nás to nebylo jednoduché utkání. Věděli jsme, že Slavia už musí konečně doma vyhrát. Víceméně jsme se bránili aktivní hře soupeře a z protiútoků jsme dávali góly. Kdybych to měl říci jednoduše, tak domácí byli aktivnější a my produktivnější."

Sociální sítě

Asistent kapitána Martin Novák pevně věří, že Motor se brzy dočká prvních bodů. ''Jsme tu lepší hokejisti, než jak se zatím...

Dneska už byly první body hodně blízko! Do poslední třetiny se šlo za vyrovnaného stavu, ovšem v té třetí se třikrát ze vstřelené...

Do druhého kola na ledě Mladé Boleslavi nastoupíme v této sestavě! ??

Motor čekal na tenhle okamžik dlouhých 7 let, ale je to zpátky, jsme v Tipsport extralize! Podívejte se na sestřih emotivních...