19.09.2015, Matěj Mayer

UNL - CEB 2:3p - Jihočeši jako první dobyli ústecký stadion

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Další body si do tabulky připusují svěřenci Petra Rosola, kteří v sobotu zajížděli na led Slovanu. Českobudějovičtí se dvakrát dostali do vedení, ale Ústí vždy dokázalo odpovědět. Vyrovnané utkání nakonec dospělo do prodloužení, ve kterém druhý bod pro Motor vybojoval Rok Pajič. Jihočeši však utrpěli nepříjemné ztráty, zápas nedohrál útočník Mikyska a obránce Bohunický.

Vstup do utkání 5. kola WSM ligy vyšel lépe hostujícímu Motoru. Hned ke konci třetí minuty dostali Českobudějovičtí možnost přesilové hry, kterou po pár sekundách využili. Nouza poslal na modré čáře puk Martinu Heřmanovi , který tvrdou ranou propálil brankáře Soukupa. Následně hráli v početní výhodě Ústečtí, ale žádné šanci si nevytvořili. V deváté minutě se dostali do obrovské příležitosti hosté, ale Soukup proti Přibylově střele zasáhl stejně úspěšně, jako proti nebezpečné dorážce do odkryté klece. Byl to ale Slovan, který mohl slavit další gól. Po nádherné individuální akci se prosadil Zdeněk Kubica, který si v úniku skvěle položil Bláhu a pohodlně zakončil do odkryté klece. Ke konci třetiny mohl Motor získat vedení zpět, když hrál 95 sekund dvojnásobnou přesilovou hru. Žádná ze střel ale za Soukupova záda neproklouzla.

I úvod druhé periody patřil Českým Budějovicích, které se po pár minutách dostaly zpět do vedení. Mikyskovu přihrávku zpoza branky zužitkoval Michal Švihálek, který nikým nehlídaný zakončil mezi nohy brankáře. Hosté byli aktivnějším celkem, ale navýšení skóre se do konce druhí třetiny nedočkali. Ústí nad Labem si vytvořilo pár šancí při přesilové hře, kdy mělo tlak před Bláhou, ale vyrovnat se Severočechům nepodařilo. Slovanu začaly postupně docházet síly a Motor těžil z kvalitních čtyř útočných lajn.

Začátek třetího dějství poznamenaly dvě vyloučení, které však branku nepřinesly. Až když byl ve 47. minutě vyloučen Bohunický, začaly se dít věci. Roubík v přesilové hře vypálil pouze do hostujícího beka, od nějž se puk odrazil na hůl Vladimíra Brože, jenž zamířil přesně nad beton Bláhy. Ústečtí se díky tomuto gólu dostali zpět do hry a vzápětí mohli dokonce jít do vedení, když v početní výhodě vychytal Roubíka ve velké šanci gólman Motoru. Nerozhodný stav trval po celý další průběh třetiny, nic na tom nezměnily ani dvě přesilové hry. V poslední minutě hrál ve výhodě o jednoho muže Motor, ale Nouza ani Suchánek se neprosadili.

V prodloužení byli aktivnější hostující hokejisté, kteří se odměny dočkali v druhé polovině 64. minuty. Obránce Mucha přenechal puk Roku Pajičovi, který zamířil přesně pod vyrážečku Soukupa a radost Motoru mohla propuknout. Jihočeši letos jako první celek WSM ligy dobyli zimní stadion v Ústí nad Labem!

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „To jak jsme hráli první třetinu byla tragédie. Druhou jsme se zvedli a třetí jsme byli lepší. Myslím si, že bod s Budějovicemi je pro nás dobrý. Ubránili jsme 5 na 3 ke konci. Za třetí třetinu musíme kluky pochválit, hrábli si na dno. Hráli jsme na tři pětky. Škoda, že nebyly nájezdy, když jsme to pokazili v Litoměřicích, tak jsme doufali, že bychom to mohli napravit s nimi. Kuba chytal skvěle celý zápas. Taková střela, náhodně to propadlo."

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): „Myslím si, že po začátku, jak jsme do toho vlétli, jsme měli vést 3:0 nebo 4:0. Měli jsme ten zápas dovést do vítězného konce tak, abychom brali tři body a ne dva. Myslím si, že bod je pro nás dneska ztráta."