11.02.2008, Matěj Mayer

Reprezentační akce mládežnických výběrů

Č. B u d ě j o v i c e – Dobu přestávky mládežnických soutěží využily naše reprezentační výběry k sehrání mezinárodních turnajů. Z českobudějovických hráčů se nejvícekrát prosadil Robin Soudek (viz foto), který si během tří zápasů připsal stejný počet branek. Dalšími českobudějovickými střelci byli Roman Horák a Bohumil Jank.
Reprezentace “20“ byla na turnaji pěti, který se konal v ČR. Na turnaj byli nominováni i dva českobudějovičtí útočníci Stanislav Polodna, Vladimír Stejskal a obránce Martin Havran, ani jeden se ale mezi střelce nezapsal. První zápas s Německem rozhodly první dvě třetiny, ve kterých si naši hokejisté vypracovali dvoubrankový náskok a ten už si vzít nenechali. Ve druhém zápase podlehli Švýcarsku 3:0, především díky špatnému proměňování šancí. Ve třetím zápase jsme si ale dokázali poradit se Švédy a nakonec jsme vydřeli výhru 2:1. V posledním zápase jsme o bod okradli dosud neporažené Finsko, které se stalo vítězem turnaje. Náš výběr skončil druhý.

Zápasy ČR “20“

ČR 2:0 Německo (1:0, 1:0, 0:0)
Branky ČR: Vlach, Janáček

ČR 0:3 Švýcarsko (0:1, 0:0, 0:2)

ČR 2:1 Švédsko (1:0, 0:0, 1:1) Branky ČR: Hartmann, Maxa

ČR 1:2sn. Finsko (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0) Branka ČR: Hanzl

Reprezentace “18“ byla na turnaji pěti ve Finsku. Ve výběru jsme měli útočníky Romana Horáka (viz foto) a Aleše Ježka. První zápas jsme začali vítězně výhrou 3:2 nad Finy, kdy rozhodla především první třetina. V druhém zápase jsme navázali na výkon z prvního zápasu a porazili jsme Švédy jasně 4:0. Ve třetím zápase jsme ale nestačili na reprezentaci Spojených států a podlehli jsme vysoko 7:2. Poslední zápas s Rusy byl přímým soubojem o druhé místo, ale díky poslední třetině, kterou jsme prohráli 4:0 jsme se museli spokojit až se třetím místem. První skončila reprezentace USA, která si poradila v posledním utkání s Finskem 5:3.

Zápasy ČR “18“

ČR 3:2 Finsko (2:1, 0:0, 1:1)
Branky ČR: Kubalík, Pacovský, Hafenrichter

ČR 4:0 Švédsko (2:0, 2:0, 0:0) Branky ČR: Pacovský, Kubalík, Stránský, Rohan

ČR 2:7 USA (0:3, 0:3, 2:1) Branky ČR: Palát, Rohan

ČR 2:5 Rusko (0:1, 2:0, 0:4) Branky ČR: Doležal, Horák

Reprezentace “17“ hrála svůj turnaj v ČR. Ve výběru byl pouze jediný českobudějovický hráč útočník Robin Soudek, který si připsal tři branky během tří zápasů. První zápas se Švédy jsme si prohráli v prvních dvou třetinách, kdy jsme inkasovali dvě branky a stejným rozdílem i zápas skončil – 3:1. Ve druhém zápase s Finy začaly góly padat až ve druhé třetině, mezi střelce se dvakrát zapsal i Robin Soudek. Zápas jsme nakonec vyhráli jasně 5:2. V posledním zápase jsme si snadno poradili s Rusy 7:3. Jediné mužstvo bez bodu bylo Finsko. Naše reprezentace skončila druhá tři body za prvním Švédskem.

Zápasy ČR “17“

ČR 1:3 Švédsko (0:1, 0:1, 1:1)
Branka ČR: Rachůnek

ČR 5:2 Finsko (0:0, 3:1, 2:1) Branky ČR: Soudek 2, Matějka, Chlouba, Nestrašil

ČR 7:3 Rusko (1:0, 4:2, 2:1) Branky ČR: Nestrašil 3, Honejsek 2, Matějka, Soudek

Reprezentace “16“ se zúčastnila turnaje čtyř ve Švédsku. Z českobudějovických hráčů byl nominován pouze obránce Bohumil Jank. V týmu byl ale také hospodář Jiří Šrámek. První zápas s Finy jsme vyhráli i díky brance Bohumila Janka z první třetiny 3:2. V druhém zápase se Švédy jsme si nechali dát v posledních šesti minutách 3 branky a prohráli jsme 4:2. V posledním zápase s Rusy jsme se drželi jen první třetinu a nakonec nás Rusové jasně přehráli 7:1. Náš výběr skončil se třemi body na třetím místě. Jediný tým, který neztratil ani bod, bylo Rusko.