PARTNEŘI WEBU
 • Diskusní fórum


  Vložení příspěvku do fóra
  Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
   

   pamatovat   

  prosím nevyplňovat

  Zaregistrujte se ZDARMA nebo využijte výhody PROFI registrace. Více čtěte níže.
  Další diskuse: 
   
   
  Reakce na zmetek: Já zase nevidím problém se stáním v tz...
  Kdybys seděl v poslední řadě a pořád ti někdo kopal do zad a hlavou jsi narážel do jeho bundy přehozené přes zábradlí, tak bys možná mluvil jinak. Netvrdím, že to byl zrovna tvůj případ. Nehledě na to, že tam je cedule zákazu jako kráva. Mně prostě vadí nedodržování pravidel, na což jsou bohužel Češi mistři.
   
   
   
  Jako kluci jsme si taky sli obcas sednout jinam nez jsme meli listky. Ani z druhemstrany problemu nyni se mi nikdy nestalo, ze by se dotycny nezvedl a neodesel hned.tak to zkusil a nevyslo mu to. Muze to byt neprijemne, pokud je to uz behem utkani a dotycny vadi lidem ve vyhledu. Jinak my to delali, ze jsme tretinu kukali, kde nikdo nesedi a pak se odvazili. Je fakt ze je jina doba( host vyhazuje provozniho) ale nemyslim, ze by tohle byl tak zasadni problem.
   
   
   
  Nemám už v poslední době ve zvyku reagovat na příspěvky na forum, ale rozhodl jsem se, že udělám vyjímku. Měl bych k probíranému tématu několik připomínek.

  To že si někdo sedne na místo na které nemá vstupenku je samozřejmě špatně a není to pouze pro to, že by někomu zabral jeho místo.
  Protože jsou lidé kteří by si chtěli koupit lístek na stání a jít si stoupnout ať už dolů (kam mají) nebo nahoru do kotle (což se dá dle mého názoru pochopit) a nemůžou to udělat, protože lístky na stání už nejsou i když dolní sektor není zaplněn (samozřejmě jak vypadá zaplněný dolní sektor na stání je subjektivní názor).

  To zmetek: Nejsem specialista na problematiku požární ochrany, ale v tomto případě jde dle mého názoru i o "kapacitu" nouzového východu - tzn. že je určen např. pro dva sektory (samozřejmě že +/- 3 lidi nemají význam). Ale to by měl zcela jasně určit člověk který je zodpovědný za požární ochranu během hokejového utkání.

  To VojtaS. : A poslední připomínku bych měl k pořadatelské službě.

  Je nutné oddělit "bezpečnostní skupiny v BA" na dvě části - ostraha a pořadatelé. Pokud se nepletu tak ostrahu při hokejových utkáních zajištuje firma PS Patrol - to jsou lidé kteří stojí většinou pod kotlem hostů a dohlížejí na pořádek. I když já osobně pracuji pro jinou bezpečnostní agenturu tak bych řekl, že tato skupina odvádí svou práci dobře a většinou postupuje tak jak má. (samozřejmě, že se nemusí někomu líbit - když chce ostraha někoho z nějakého důvodů vyvést jako se to občas stává - když někteří fanoušci pokřikují security .... je apod.)

  A dále jsou tu pořadatelé. A tam si myslím, že je největší problém v tom, že tyto lidé nejsou od bezpečnostní agentury. Má to tu výhodu, že když se něco stane - tak následky toho, že pořadatel nedělal to co měl nenese zodpovědnost "zaměstnavatel MOTOR" ale bezpečnostní agentura (smluvní pokuta).
   
   
   
  Reakce na VojtaS.: Kohy, myslím, že by bylo vhodné věc t...
  k bodu 3 - ono to zas tak jednoduché není. Smluvní pokutu sice sjednat lze, problém je ve způsobu jejího zakotvení. Ve smluvních podmínkách být nemůže a návštěvní řád je v podstatě skoro totéž. V případě hokejového zápasu, koncertu apod. je to na hraně. Dovedl bych si to představit třeba přímo na vstupence vzadu, tam by to po právní stránce projít mohlo. Ale znovu říkám, nemluvím o tom proto, že bych o to stál, jen teoretizuju. Taky si občas někdo z mých kamarádů sedne ke mě, i když tam místo nemá a není to s cílem ušetřit. Vždycky je to ale na slušné domluvě nebo vyčkání jestli se místo obsadí po začátku zápasu. Jednou se mi ale stalo, že přijdu 5 minut před zápasem, na mém místě někdo seděl a když jsem mu to slušně oznámil, bylo mi řečeno, že kolem jsou 3 pr.ele míst. Tento zážitek mám naštěstí jen jeden.
   
   
  31.7.2016, 01:09
   
  Reakce na Adas68: Za 3 roky mi na místo sedli asi 5x, po...
  Já zase nevidím problém se stáním v tzv. únikových východech. Nikoho tam neomezuji a v případě nutnosti odtamtud vylezu jako první a nic tam neblokuji. Já osobně jsem tam párkrát se známým už stál, protože každý máme místa jinde, tak aby nikdo nepindal, že sedím tam kde nemám.
   
   
  VojtaS.VojtaS. | Slavičín / ≡M≡
  Reagovat
  31.7.2016, 00:59
   
  Reakce na KohyCZ: Je to přesně tak, no....
  Kohy, myslím, že by bylo vhodné věc trochu hlouběji analyzovat, zase tak těžké to není (fakt mě takovéto problémy baví, když dělám pravidelně analýzy třeskutě složitějšího charakteru):
  1) Jít si zkusit sednout někam jinam nevidím jako zásadní problém. Sám tu zkušenost mám, protože můj otec má permici a já, který se tam dostanu cca 4x za rok, přirozeně toužím sedět vedle něj.
  2) Problém není ve slušných lidech, kteří vědomi si svého selhání / nepřízně osudu slušně vyčkávají na svém místě, aby si ho s úvodním buly vyměnili za své vytoužené, pokud je volné. Problém je v grázlech, kteří vědomě obsazují dražší místa, než na jaká si koupili vstupenku.
  3) S pokutama je to samozřejmě tak, jak tu už kdosi psal níže - pokud ve svých obchodních podmínkách / návštěvním řádu ukotvíte smluvní pokutu, přičemž smlouva je uzavřena nákupem vstupenky / vstupem do haly, samozřejmě ji vybírat (i vymáhat) můžete. Pokud je vám blbé tomu říkat pokuta, když postiženým má být příznivec Motoru, říkejte tomu klidně "poplatek za obsazení místa v sektoru s vyšším vstupným, než jaké má dotyčný zaplaceno".

  Tak problém je kde? Opravdu to není jen o tom, že by pořadatelé museli občas odtrhnout oči od hry?
   
   
   
  Reakce na KohyCZ: Musím tě zklamat, hokejová aréna není ...
  To nesouvisí s veřejně prospěšným zařízením. Jak jízda mhd, tak sledování hokeje mají v podstatě stejný soukromoprávní charakter. Pokuta za jízdu na černo není správněprávní (veřejnoprávní) sankce jako když dostaneš třeba pokutu za jízdu na červenou. Je to vlastně smluvní pokuta, která je upravená ve smluvních přepravních podmínkách. Teoreticky byste si takovou pokutu mohli klidně upravit taky. Rozhodně tím ale nechci říct, že bych byl pro. Smajlík
   
   
   
  Za 3 roky mi na místo sedli asi 5x, po upozorněni se hned zvedli a šli zkusit štěstí jinde. Tohle bych za problém nebral. Jiný názor ovšem mám na sedění na schodech a stání nahoře v únikových východech. Tam to jednoznačně vidím na selhání pořadatelů. Kohy mi před půl rokem v "ptejte se" odpověděl, že na 6 tis. diváků by muselo být 6 tis. pořadatelů. Podle mne by na to stačil jeden či dva na sektor, kdyby ovšem před začátkem třetiny ty schody prošel a lidi vypakoval. Jenomže často 18 letý hošík na to nemá autoritu a i když to občas zkusí, tak to nakonec vzdá. Mně sedícímu na kraji řady to i trochu brání ve výhledu na celou plochu, takže asi letos ještě změním místo. V tomhle Motoru zatím dávám palec dolů.
   
   
  GaisGais | Age of Forest =M= till I die
  Reagovat
  30.7.2016, 21:42
   
  Reakce na quak: Mám permanentku na Motor asi 20 let. Za ...
  Do tý doby jsi na zimák lezl mezi šprušlema v plotě?
   
   
  TedyTedy | ČB
  Reagovat
  30.7.2016, 21:30
   
  Reakce na quak: Mám permanentku na Motor asi 20 let. Za ...
  Takovej mladej kluk a 20 let - tos měl permici už od 5-ti let Smajlík
   
   
  DrewDrew | Český Krumlov/Motor
  Reagovat
  30.7.2016, 20:55
   
  Reakce na quak: Mám permanentku na Motor asi 20 let. Za ...
  Tyhle argumenty přesně nemám rád. Mě zase za celý můj život nikdo nikoho blízkého nezastřelil ani jinak nezabil, takže já bych vraždy netrestal. Není to zas takový problém, jak se může zdát. Smajlík
   
   
   
  Reakce na Ice_cream: Nemám radu, to byl jen takový nápad...
  Je to přesně tak, no.
   
   
  quakquak | =M= FANATIC
  Reagovat
  30.7.2016, 18:56
   
  Mám permanentku na Motor asi 20 let. Za tu dobu jsem navštívil odhadem něco přes 600 domácích zápasů. Za tu dobu se mi stalo jednou jedinkrát, že mi nikdo sedl na místo. Po upozornění se omluvil a šel si sednout jinam. Vážně je to takový problém, jak by si jeden po přečtení tohoto fóra mohl myslet? Smajlík

  Někdo tu navrhoval řešení v podobě striktně omezeného vstupu do jednotlivých sektorů jen s platnou vstupenkou či permanentkou. Já osobně bych to nechtěl. Mám na stadionu i mimo LG gauč řadu přátel a chci mít možnost je navštívit a popovídat si. Omezit všechny jen kvůli pár buranům, kteří se neumí chovat mi přijde zbytečné.
   
   
  koteckotec | České Budějovice
  Reagovat
  30.7.2016, 16:50
   
  Reakce na KohyCZ: Musím tě zklamat, hokejová aréna není ...
  Byly doby kdy naše hokejova arena byla pouze"veřejné"zařízení .Nyni ji jako veřejně prospěšnou jiste hodnotit lze😊
   
   
  TedyTedy | ČB
  Reagovat
  30.7.2016, 16:49
   
  Reakce na langi123: Nevíte někdo kde a od kolika v pondě...
  Tento týden bylo - dopoledne na ledě na dvě skupiny po hodině do 11.30 a odpoledne všichni od 17.00 hod. - snad to bude i tak následující týden.
   
   
   
  Nevíte někdo kde a od kolika v pondělí trénuje A-tým?
   
   
   
  Reakce na KohyCZ: Musím tě zklamat, hokejová aréna není ...
  Nemám radu, to byl jen takový nápad, schválně jsem použil podmiňovací způsob, protože tomu nerozumím. Není možná ani pokuta v rámci smluvního vztahu uzavřeného nákupem lístku? Aby to ale nevypadalo, že si myslím, že zákaz podpořený pokutou je všespásný, není a nikdy nebude. Když jsi psal, že stávající situace je klubem preferována oproti striktnímu rozdělení sektorů, tak ok, každý řešení má negativní a pozitivní dopady, není přece možné vyřešit vše a ke spokojenosti každého.
   
   
   
  Reakce na Ice_cream: Kdyby měl někdo motivaci s tím něco...
  Musím tě zklamat, hokejová aréna není veřejně prospěšné zařízení, narozdíl od veřejné dopravy, tudíž pokuty vybrat nemůžeme. Ani když si to napíšeme do řádu. Ještě nějakou radu pro mě máš? Smajlík
   
   
   
  Reakce na Drew: Vyvést? Ale jo, to by taky šlo. A teď da...
  Dělá se to Smajlík Ale většinou stačí domluva...
   
   
   
  Když tu čtu to s těmi místy. Taky si jdu někdy sednout ke kámošovi na C4. Místní co s ním jsou okolo mne znají a nemají s tím problém, že se tam někdy objevím. Samozřejmě když tam je místo.
   
   
  Zobrazit od data:
  Počet příspěvků na stránku:

  Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

  Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

   
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
   Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.
   
   
  nábytek
  | posilovací stroje
  | matrace
  | velkoobchod nábytku
  | matrace
  | umělý kámen