29.01.2009, Miroslav Mayer

Víkendové zápasy žáků

Č. B u d ě j o v i c e - Žáky 6.-9. tříd čekají o víkendu další těžké zápasy. Devítka a osmička zavítá do Plzně, kde se jim minule oba zápasy příliš nepovedly. Sedmá a šestá třída jede hrát po dvou-týdenní pauze do Prahy na Slavii.

Devátá třída

Devítka zavítá do Plzně, kde nastoupí proti místnímu Lasselsbergeru. V prvním letošním vzájemném zápase se českobudějovickým deváťákům vůbec nedařilo. Zápas vlastně skončil už po jedenácti minutách, protože od té doby se už do konce utkání stav nezměnil. Českobudějovičtí tak odjeli z Plzně s prohrou 5:1. Druhý zápas v Budvar Aréně skončil ještě horším výsledkem, tentokrát 0:5. Plzeň v těchto dvou střetnutích přestřílela jihočechy v poměru 89:40. HC Lasselsberger Plzeň je zatím v tabulce na prvním místě se 46 body. České Budějovice jsou čtvrté se 34 body.
Jejich utkání začíná v sobotu v Plzni v 15,00 hodin.

Utkání Plzně v nadstavbové části soutěže:

10.1.    Plzeň  - Písek   14:2 (7:1, 4:0, 3:1)
17.1.    Sparta - Plzeň    5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
24.1.    Slavia - Plzeň    4:5 (1:1, 0:3, 3:1)

Osmá třída

Osmáci v prvním utkání v Plzni prohráli 3:1. Druhé utkání už se jim povedlo lépe. Ještě devět minut před koncem prohrávali 4:0, pak se ale probudili a utkání nakonec skončilo těsně 5:4 pro mužstvo z Plzně. V tabulce je Plzeň na druhém místě s 39 body. České Budějovice jsou třetí a mají o tři body méně.
Utkání začíná v sobotu v Plzni ve 13,00 hodin.

10.1.    Plzeň  - Písek    7:1 (2:1, 2:0, 3:0)
17.1.    Sparta - Plzeň    8:3 (2:2, 5:0, 1:1)
24.1.    Slavia - Plzeň    6:6 (4:2, 1:3, 1:1)

Sedmá třída

Sedmá třída zavítá do Prahy, kde změří síly se Slavií. První utkání se jim nepovedlo a prohráli 7:3. V tom druhém už hráli lépe, ale navíc než na prohru 3:2, to nestačilo. V tabulce jsou Slávisté na druhém místě se 44 body, českobudějovičtí jsou na místě čtvrtém a mají bodů 36. V posledním utkání Slavia Praha porazila Plzeň 4:3.
Utkání sedmé třídy začíná v sobotu v Edenu ve 13,30 hodin.

Šestá třída

Šestka své první utkání na Slavii vyhrála 10:4. Výsledek se jí bohužel nepovedlo zopakovat ve druhém utkání a prohráli 3:7. U šesté třídy je Slavie nezvykle slabá a s pouhými 25 body je až na šesté příčce. Českobudějovickým patří třetí příčka se 39 body.
Utkání začíná v sobotu v Edenu v 11,30 hodin.