generální partnerHlavní partneři

Partneři


Letní příprava a nové tréninkové metody mládeže

6.7.2011, Matěj Mayer

Č. B u d ě j o v i c e – Mládež HC České Budějovice prošla rozsáhlou proměnou. Tou největší se stala změna na pozici šéfa českobudějovického mládežnického hokeje. Do křesla usedl Aleš Krátoška, který sebou přivedl nového trenéra staršího dorostu Martina Janečka a také nové tréninkové metody. Českobudějovická mládež začala pracovat s novými pomůckami jako jedna z prvních v republice vůbec.

Mládež v Českých Budějovicích měla letos opravdu zajímavé zpestření letní přípravy. Hráči si vyzkoušeli nejmodernější tréninkové metody. „Jako jedni z prvních v republice jsme zakoupili flow-win, což je výborná věc, kterou využijí všichni. Hráči to ocenili velmi dobře. Zapojuje se i jiné svalstvo než byli dosud zvyklí, takže bych řekl, že je to posun dopředu,“ hlásí Aleš Krátoška. Princip posilování na flow – winu přiblížil Ladislav Kolda. „Flowin je moderní tréninkový systém pocházející ze Švédska, který byl vyvinut v prostředí vrcholových desetibojařů. Dokáže plně nahradit veškeré fitness aktivity. Je založen na přirozených a plynulých pohybech bez doskoků a zatížení kloubů. Při cvičení se využívá jen hmotnost těla. Nejvíce jde o posílení vnitřních svalů. Jde hlavně o posilování v oblasti pasu a to je pro hokejistu nejdůležitější oblast. Desky na toto cvičení jsme zakoupili a pokud vím, používáme tyto cviky jako jedni z mála mužstev,“ říká kouč juniorky.


Dalším novou tréninkovou metodou posilování je TRX. „Jedná se o závěsný systém, který využívá pouze hmotnost cvičence. Flow – win i TRX cvičíme pod dohledem instruktorů,“ přibližuje Kolda další tréninkovou specialitu, kterou v přípravě využívali především junioři.


Hokejisté také využívali cvičení na Bosu. Toto cvičení ovšem nebylo úplnou novinkou. Většina cvičení na Bosu probíhala pod taktovkou zkušené cvičitelky Kamily Hansové.


Novinkou byl ovšem stroj pro brankáře, který vystřeloval na gólmany puky o velké rychlosti. Tuto metodu využívali brankáři pod dohledem trenéra brankářů Ladislava Guly.


Mládežnická mužstva kromě nových metod využívala tradičně Sportovní halu. Tu používali především k posilování na strojích a k obratnostním drahám.


Využívány byly také volejbalová hřiště před sportovní halou. Mladíci v něm běhali obratností dráhy a nebo dělali různá cvičení s Aquahity.


Novinkou nebylo ani užití druhé plochy, která je v sezóně samozřejmě pokryta ledem. V období letní přípravy se ale proměnila v jakousi tělocvičnu, kterou mužstva využívali především ke kruhovým tréninkům, obratnostním drahám, cvičení na flow – winech nebo hraní košíkové a fotbalu.


Další nedílnou součástí letní přípravy byl i spinning, který se tentokrát odehrával ve Viva Fitness Luboše Roba.

Aktuálně na webu

DEG - CEB 0:13 - Motor si v Německu skvěle zastřílel

včera, Miroslav Mayer

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Jediný zahraniční přátelský zápas před sezónou dokázali Jihočeši proměnit v exhibici. Deggendorfer byl příjemným soupeřem a nedokázal klást větší odpor. Budějovičtí vyzkoušeli hráče širšího kádru a bez problémů vyhráli o třináct branek....

Jihočeši změří síly s německým Deggendorfem

před 2 dny, Matěj Mayer

ČESKÉ BUDĚJOVICE — V přípravném období hraje v poslední době Motor zápasy Regionálního poháru. Před sebou má sice ještě dva další duely, ale v nabitém kalendáři se našlo místo i na návštěvu zahraničního soupeře. Německý klub Deggendorfer SC si přizval...

Straka: Škoda, že jsme nebrali tři body

před 3 dny, Jaroslav Pešek

České Budějovice: Čtvrté kolo regionálního poháru nabídlo zajímavou bitvu, která napověděla mnohé o tom, jak by mohlo vypadat konečné pořadí tohoto přípravného turnaje. Přesto, že Motor ještě dvacet sekund před koncem vedl, nakonec brali domácí jen dva body za výhru po...

Aktuality

Trest vynesen

Disciplinární komise ČSLH potrestala hráče HC Motor, který se pokoušel ovlivnit zápas juniorů s Litvínovem, zákazem činnosti na dvanáct měsíců s účinností od 21.8.2014.

27.8.2014

Punčochář chválí fandy

Článek o obránci Petru Punčochářovi naleznete na webu hokej.cz.

26.8.2014

Kutlák do Salcburku

Českobudějovický rodák a odchovanec Zdeněk Kutlák bude v příští sezóně hájit barvy EC Red Bull Salzburg v EBEL.

17.8.2014
Archiv aktualit