generální partnerHlavní partneři
PARTNEŘI WEBU
 • Letní příprava a nové tréninkové metody mládeže

  6.7.2011, Matěj Mayer

  Č. B u d ě j o v i c e – Mládež HC České Budějovice prošla rozsáhlou proměnou. Tou největší se stala změna na pozici šéfa českobudějovického mládežnického hokeje. Do křesla usedl Aleš Krátoška, který sebou přivedl nového trenéra staršího dorostu Martina Janečka a také nové tréninkové metody. Českobudějovická mládež začala pracovat s novými pomůckami jako jedna z prvních v republice vůbec.

  Mládež v Českých Budějovicích měla letos opravdu zajímavé zpestření letní přípravy. Hráči si vyzkoušeli nejmodernější tréninkové metody. „Jako jedni z prvních v republice jsme zakoupili flow-win, což je výborná věc, kterou využijí všichni. Hráči to ocenili velmi dobře. Zapojuje se i jiné svalstvo než byli dosud zvyklí, takže bych řekl, že je to posun dopředu,“ hlásí Aleš Krátoška. Princip posilování na flow – winu přiblížil Ladislav Kolda. „Flowin je moderní tréninkový systém pocházející ze Švédska, který byl vyvinut v prostředí vrcholových desetibojařů. Dokáže plně nahradit veškeré fitness aktivity. Je založen na přirozených a plynulých pohybech bez doskoků a zatížení kloubů. Při cvičení se využívá jen hmotnost těla. Nejvíce jde o posílení vnitřních svalů. Jde hlavně o posilování v oblasti pasu a to je pro hokejistu nejdůležitější oblast. Desky na toto cvičení jsme zakoupili a pokud vím, používáme tyto cviky jako jedni z mála mužstev,“ říká kouč juniorky.


  Dalším novou tréninkovou metodou posilování je TRX. „Jedná se o závěsný systém, který využívá pouze hmotnost cvičence. Flow – win i TRX cvičíme pod dohledem instruktorů,“ přibližuje Kolda další tréninkovou specialitu, kterou v přípravě využívali především junioři.


  Hokejisté také využívali cvičení na Bosu. Toto cvičení ovšem nebylo úplnou novinkou. Většina cvičení na Bosu probíhala pod taktovkou zkušené cvičitelky Kamily Hansové.


  Novinkou byl ovšem stroj pro brankáře, který vystřeloval na gólmany puky o velké rychlosti. Tuto metodu využívali brankáři pod dohledem trenéra brankářů Ladislava Guly.


  Mládežnická mužstva kromě nových metod využívala tradičně Sportovní halu. Tu používali především k posilování na strojích a k obratnostním drahám.


  Využívány byly také volejbalová hřiště před sportovní halou. Mladíci v něm běhali obratností dráhy a nebo dělali různá cvičení s Aquahity.


  Novinkou nebylo ani užití druhé plochy, která je v sezóně samozřejmě pokryta ledem. V období letní přípravy se ale proměnila v jakousi tělocvičnu, kterou mužstva využívali především ke kruhovým tréninkům, obratnostním drahám, cvičení na flow – winech nebo hraní košíkové a fotbalu.


  Další nedílnou součástí letní přípravy byl i spinning, který se tentokrát odehrával ve Viva Fitness Luboše Roba.

  Aktuálně na webu

  Jsem rád, že jsem nakouknul do brány, říká David Gába

  včera, Matěj Mayer

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Nedělní utkání s Chomutovem příznivcům českobudějovického Motoru moc radosti nepřineslo. Domácí se v Budvar aréně neprezentovali dobrým výkonem a prohráli 1:4. Po čtvrtém inkasovaném gólu se z branky poroučel Ondřej Bláha, kterého nahradil...

  CEB - CHM 1:4 - Chomutov ukázal sílu a s přehledem vybojoval tři body

  včera, Michal Heřman, Martin Macho

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Piráti Chomutov vyloupili zaplněnou Budvar arénu a našlápli na návrat do extraligy. Hráči ČEZ Motor České Budějovice mají stále jen bod a jsou v baráži poslední. V úterý se hraje v Chomutově.

  V cestě za prvním vítězstvím v baráži teď stojí Piráti Chomutov

  před 2 dny, Miroslav Mayer

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — ČEZ Motor nevstoupil do baráže úplně špatně a zatím má na kontě jeden bod. Ovšem v nedělním zápase se utká se soupeřem, se kterým se letos potkával v soutěži po celou sezónu – Piráti Chomutov. V tomto zápase půjde o to, zda Jihočeši udrží...

  Aktuality

  Lístky na Piráty

  V neděli ve 13 hodin se otevřou všechny pokladny před zápasem s Chomutovem. Zbýva cca. 750 vstupenek.

  před 2 dny

  Tréninkové aktivity

  Na stránkách mládeže jsou tréninkové aktivity na duben. Zájemci se mohou hlásit.

  před 2 dny

  Rozhovor: D.Kuchejda

  Slavia je silný tým, ale chceme vyhrát, tvrdí útočník Motoru David Kuchejda. Více se dočtete na Českobudějovický deník.cz

  před 3 dny
  Archiv aktualit