generální partnerHlavní partneři
PARTNEŘI WEBU
  • Letní příprava a nové tréninkové metody mládeže

6.7.2011, Matěj Mayer

Č. B u d ě j o v i c e – Mládež HC České Budějovice prošla rozsáhlou proměnou. Tou největší se stala změna na pozici šéfa českobudějovického mládežnického hokeje. Do křesla usedl Aleš Krátoška, který sebou přivedl nového trenéra staršího dorostu Martina Janečka a také nové tréninkové metody. Českobudějovická mládež začala pracovat s novými pomůckami jako jedna z prvních v republice vůbec.

Mládež v Českých Budějovicích měla letos opravdu zajímavé zpestření letní přípravy. Hráči si vyzkoušeli nejmodernější tréninkové metody. „Jako jedni z prvních v republice jsme zakoupili flow-win, což je výborná věc, kterou využijí všichni. Hráči to ocenili velmi dobře. Zapojuje se i jiné svalstvo než byli dosud zvyklí, takže bych řekl, že je to posun dopředu,“ hlásí Aleš Krátoška. Princip posilování na flow – winu přiblížil Ladislav Kolda. „Flowin je moderní tréninkový systém pocházející ze Švédska, který byl vyvinut v prostředí vrcholových desetibojařů. Dokáže plně nahradit veškeré fitness aktivity. Je založen na přirozených a plynulých pohybech bez doskoků a zatížení kloubů. Při cvičení se využívá jen hmotnost těla. Nejvíce jde o posílení vnitřních svalů. Jde hlavně o posilování v oblasti pasu a to je pro hokejistu nejdůležitější oblast. Desky na toto cvičení jsme zakoupili a pokud vím, používáme tyto cviky jako jedni z mála mužstev,“ říká kouč juniorky.

Dalším novou tréninkovou metodou posilování je TRX. „Jedná se o závěsný systém, který využívá pouze hmotnost cvičence. Flow – win i TRX cvičíme pod dohledem instruktorů,“ přibližuje Kolda další tréninkovou specialitu, kterou v přípravě využívali především junioři.

Hokejisté také využívali cvičení na Bosu. Toto cvičení ovšem nebylo úplnou novinkou. Většina cvičení na Bosu probíhala pod taktovkou zkušené cvičitelky Kamily Hansové.

Novinkou byl ovšem stroj pro brankáře, který vystřeloval na gólmany puky o velké rychlosti. Tuto metodu využívali brankáři pod dohledem trenéra brankářů Ladislava Guly.

Mládežnická mužstva kromě nových metod využívala tradičně Sportovní halu. Tu používali především k posilování na strojích a k obratnostním drahám.

Využívány byly také volejbalová hřiště před sportovní halou. Mladíci v něm běhali obratností dráhy a nebo dělali různá cvičení s Aquahity.

Novinkou nebylo ani užití druhé plochy, která je v sezóně samozřejmě pokryta ledem. V období letní přípravy se ale proměnila v jakousi tělocvičnu, kterou mužstva využívali především ke kruhovým tréninkům, obratnostním drahám, cvičení na flow – winech nebo hraní košíkové a fotbalu.

Další nedílnou součástí letní přípravy byl i spinning, který se tentokrát odehrával ve Viva Fitness Luboše Roba.

Aktuálně na webu

VIDEOROZHOVOR: Jak hrál ligu nuceně nasazený a kdo si četl na lavičce?

včera, Tomáš Kučera

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Zanedlouho bude nejstarší žijící legendě našeho klubu Václavu Lencovi 95 let, přinášíme vám teď druhou část velkého rozhovoru, který jsme s vitálním "Kolíkem", jak mu kamarádi přezdívali, natočili před nedávnem. Poslechněte si, jak jezdil hrát...

Dotazník - Tomáš Guman si ve volném čase rád zahraje na kytaru

před 2 dny, Michal Špírek

Dalším mladíkem, který by rád v sezóně zaznamenal nějaký ten start za A tým, je útočník Tomáš Guman. Tomu imponují šikovní útočníci Patrick Kane a Tyler Seguin.

Ukončení LP základen v Hopsárium

3.7.2015, Klub

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Dne 24.6.2015 se uskutečnila akce základen v HOPSÁRIUM SVĚT RODINNÉ ZÁBAVY k ukončení letní přípravy.

Dresy pro charitu

Už ve čtvrtek 2.7. večer končí aukce originálních reprezentačních dresů z MS 2015 v Praze Alexandera Saláka a Jiřího Novotného, na dresech je podepsána většina hráčů z MS 2015 včetně Jaromíra Jágra. Veškerý výtěžek dražby poputuje k Pavlu Hronkovi na potřebnou rehabilitační léčbu. Více zde nanohoubeznohou.cz.

1.7.2015

Hokejisté zpět ve škole

Naši hokejisté dnes předávali vysvědčení na Základní škole Grünwaldova. Více se dozvíte na stránkách budějcké drbny.cz

30.6.2015

Pavel Vlašic má 50!

Jubilejní 50. narozeniny slaví 29. června populární masér a kustod Pavel Vlašic! V Motoru působí už 25. sezonu, tedy polovinu života! Pominout nelze ani jeho působení u reprezentace ve slavných zlatých dobách. Na jeho hlášky a improvizace nezapomene leckterý hráč ani trenér. Gratulujeme a přejeme hodně zdraví!

29.6.2015
    Archiv aktualit