generální partnerHlavní partneři
PARTNEŘI WEBU
 • Letní příprava a nové tréninkové metody mládeže

  6.7.2011, Matěj Mayer

  Č. B u d ě j o v i c e – Mládež HC České Budějovice prošla rozsáhlou proměnou. Tou největší se stala změna na pozici šéfa českobudějovického mládežnického hokeje. Do křesla usedl Aleš Krátoška, který sebou přivedl nového trenéra staršího dorostu Martina Janečka a také nové tréninkové metody. Českobudějovická mládež začala pracovat s novými pomůckami jako jedna z prvních v republice vůbec.

  Mládež v Českých Budějovicích měla letos opravdu zajímavé zpestření letní přípravy. Hráči si vyzkoušeli nejmodernější tréninkové metody. „Jako jedni z prvních v republice jsme zakoupili flow-win, což je výborná věc, kterou využijí všichni. Hráči to ocenili velmi dobře. Zapojuje se i jiné svalstvo než byli dosud zvyklí, takže bych řekl, že je to posun dopředu,“ hlásí Aleš Krátoška. Princip posilování na flow – winu přiblížil Ladislav Kolda. „Flowin je moderní tréninkový systém pocházející ze Švédska, který byl vyvinut v prostředí vrcholových desetibojařů. Dokáže plně nahradit veškeré fitness aktivity. Je založen na přirozených a plynulých pohybech bez doskoků a zatížení kloubů. Při cvičení se využívá jen hmotnost těla. Nejvíce jde o posílení vnitřních svalů. Jde hlavně o posilování v oblasti pasu a to je pro hokejistu nejdůležitější oblast. Desky na toto cvičení jsme zakoupili a pokud vím, používáme tyto cviky jako jedni z mála mužstev,“ říká kouč juniorky.


  Dalším novou tréninkovou metodou posilování je TRX. „Jedná se o závěsný systém, který využívá pouze hmotnost cvičence. Flow – win i TRX cvičíme pod dohledem instruktorů,“ přibližuje Kolda další tréninkovou specialitu, kterou v přípravě využívali především junioři.


  Hokejisté také využívali cvičení na Bosu. Toto cvičení ovšem nebylo úplnou novinkou. Většina cvičení na Bosu probíhala pod taktovkou zkušené cvičitelky Kamily Hansové.


  Novinkou byl ovšem stroj pro brankáře, který vystřeloval na gólmany puky o velké rychlosti. Tuto metodu využívali brankáři pod dohledem trenéra brankářů Ladislava Guly.


  Mládežnická mužstva kromě nových metod využívala tradičně Sportovní halu. Tu používali především k posilování na strojích a k obratnostním drahám.


  Využívány byly také volejbalová hřiště před sportovní halou. Mladíci v něm běhali obratností dráhy a nebo dělali různá cvičení s Aquahity.


  Novinkou nebylo ani užití druhé plochy, která je v sezóně samozřejmě pokryta ledem. V období letní přípravy se ale proměnila v jakousi tělocvičnu, kterou mužstva využívali především ke kruhovým tréninkům, obratnostním drahám, cvičení na flow – winech nebo hraní košíkové a fotbalu.


  Další nedílnou součástí letní přípravy byl i spinning, který se tentokrát odehrával ve Viva Fitness Luboše Roba.

  Aktuálně na webu

  Možná si dám vítězný škopek, říká vysmátý Petr Škopek

  dnes, Lukáš Dvořák

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Premiérová trefa jako hrom! V době, kdy Jihočechům bylo nejhůře, přišla střela obránce s číslem osm, který vyslal puk přímo do horního rohu Matouškovy svatyně a vyrovnal stav střetnutí s Havířovem na 2:2. Věkem ještě junior Petr Škopek...

  CEB - HAV 3:2p - Motor po dvou porážkách získal dva body

  dnes, Filip Kortus

  Velice důležitý zápas s Havířovem zvládl Motor až po prodloužení. Dvakrát v zápase musel dotahovat jednobrankovou ztrátu. To se mu povedlo a v prodloužení si zásluhou kapitána Josefa Straka připsal cenný bod navíc. Další utkání čeká Jihočechy v sobotu v Chomutově.

  Hokej, fotbal a volejbal spojí síly

  včera, Klub

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Tři největší sporty v Českých Budějovicích teď táhnou za jeden provaz. Hokej, fotbal a volejbal jsou v Českých Budějovicích tři tradiční sporty, které ročně přitáhnou pozornost čtvrt milionu diváků, teď budou hájit své zájmy společně a...

  Aktuality

  Doprodej kalendářů

  Na Marken.cz jsou k dospozici už jen poslední kusy Stolního kalendáře Český hokej pro rok 2015. Pospěšte si proto s nákupem, kalendář získáte exkluzivně pouze na Marken.cz.

  dnes

  Guman posilou juniorky

  Po Josefu Žáčkovi se k juniorskému týmu v důležitém období připojil i Tomáš Guman, který přichází z Davosu. Sedmnáctiletý útočník má vyřízené náležitosti, a tak bude moci nastoupit hned proti Jihlavě.
  Statistiky hráče

  23.1.2015

  Členské příspěvky

  Informace pro členy spolku HC České Budějovice. Výše příspěvků:
  a) 500,- Kč pro členy, kteří v roce placení příspěvku dovrší věku 60 let
  b) 500,- Kč pro jednoho rodiče hráče aktivně registrovaného (tj. hrajícího) v HC do nejdéle juniorského věku
  c) 1.000,- Kč pro bývalé hráče českobudějovického hokeje kteří v dospělém hokeji odehráli za českobudějovický klub nejméně tři sezóny
  d) 3.000,- Kč pro všechny ostatní členy
  Splatnost příspěvků je vždy do 15.1. daného roku. č.ú. : 573496349/0800
  variabilní symbol = rodné číslo
  Možno placení členských příspěvků také na pokladně klubu.

  23.1.2015
  Archiv aktualit