generální partnerHlavní partneři

Letní příprava a nové tréninkové metody mládeže

6.7.2011, Matěj Mayer

Č. B u d ě j o v i c e – Mládež HC České Budějovice prošla rozsáhlou proměnou. Tou největší se stala změna na pozici šéfa českobudějovického mládežnického hokeje. Do křesla usedl Aleš Krátoška, který sebou přivedl nového trenéra staršího dorostu Martina Janečka a také nové tréninkové metody. Českobudějovická mládež začala pracovat s novými pomůckami jako jedna z prvních v republice vůbec.

Mládež v Českých Budějovicích měla letos opravdu zajímavé zpestření letní přípravy. Hráči si vyzkoušeli nejmodernější tréninkové metody. „Jako jedni z prvních v republice jsme zakoupili flow-win, což je výborná věc, kterou využijí všichni. Hráči to ocenili velmi dobře. Zapojuje se i jiné svalstvo než byli dosud zvyklí, takže bych řekl, že je to posun dopředu,“ hlásí Aleš Krátoška. Princip posilování na flow – winu přiblížil Ladislav Kolda. „Flowin je moderní tréninkový systém pocházející ze Švédska, který byl vyvinut v prostředí vrcholových desetibojařů. Dokáže plně nahradit veškeré fitness aktivity. Je založen na přirozených a plynulých pohybech bez doskoků a zatížení kloubů. Při cvičení se využívá jen hmotnost těla. Nejvíce jde o posílení vnitřních svalů. Jde hlavně o posilování v oblasti pasu a to je pro hokejistu nejdůležitější oblast. Desky na toto cvičení jsme zakoupili a pokud vím, používáme tyto cviky jako jedni z mála mužstev,“ říká kouč juniorky.


Dalším novou tréninkovou metodou posilování je TRX. „Jedná se o závěsný systém, který využívá pouze hmotnost cvičence. Flow – win i TRX cvičíme pod dohledem instruktorů,“ přibližuje Kolda další tréninkovou specialitu, kterou v přípravě využívali především junioři.


Hokejisté také využívali cvičení na Bosu. Toto cvičení ovšem nebylo úplnou novinkou. Většina cvičení na Bosu probíhala pod taktovkou zkušené cvičitelky Kamily Hansové.


Novinkou byl ovšem stroj pro brankáře, který vystřeloval na gólmany puky o velké rychlosti. Tuto metodu využívali brankáři pod dohledem trenéra brankářů Ladislava Guly.


Mládežnická mužstva kromě nových metod využívala tradičně Sportovní halu. Tu používali především k posilování na strojích a k obratnostním drahám.


Využívány byly také volejbalová hřiště před sportovní halou. Mladíci v něm běhali obratností dráhy a nebo dělali různá cvičení s Aquahity.


Novinkou nebylo ani užití druhé plochy, která je v sezóně samozřejmě pokryta ledem. V období letní přípravy se ale proměnila v jakousi tělocvičnu, kterou mužstva využívali především ke kruhovým tréninkům, obratnostním drahám, cvičení na flow – winech nebo hraní košíkové a fotbalu.


Další nedílnou součástí letní přípravy byl i spinning, který se tentokrát odehrával ve Viva Fitness Luboše Roba.

Aktuálně na webu

Martin Heřman: Věřím, že budeme šlapat dál

včera, Filip Kortus

Plzeň - Poprvé nastoupil za Motor a vrátil se tam, kde s hokejem začínal. Při zápase v Plzni byl Martin Heřman velmi aktivní, dostal se do několika šancí a parádně si rozuměl s další novou posilou Tomášem Nouzou. Byl vybrán na nájezd a také nám vysvětlil, co pro něj...

Dotazník – Dívka mě musí něčím zaujmout, říká vicemistr světa Adam Přibyl

včera, Redakce

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Pokud pozorně sledujete naše aktuality, minimálně jednu jeho zálibu jistě uhodnete, aniž byste museli číst dotazník. Adam Přibyl trávil velkou část své dovolené na kolečkových bruslích. A vyplatilo se. Na mistrovství světa v in-line hokeji...

PLZ - CEB 3:4sn - Motor vyhrál první zápas v Plzni na nájezdy

před 2 dny, Miroslav Mayer

ČESKÉ BUDĚJOVICE — První přípravný zápas v nové sezóně se Motoru povedl. Na ledě extraligové Plzně ukázal dobrý výkon a v základní hrací době skončil zápas nerozhodně. Na samostatné nájezdy pak vyhráli Jihočeši 2:1. Rozhodující nájezd proměnil Emil Švec....

Aktuality

Nedorost do KHL

Českobudějovický odchovanec Václav Nedorost, který s Motorem v průběhu léta trénoval, se dohodl na smlouvě se Slovanem Bratislava.

včera

Prokeš v repre "19"

Na soustředění s reprezentaci do 19 let odjel i českobudějovický Radek Prokeš.

před 3 dny

Kondelík v nominaci

V nominaci reprezentace do 16 let pro soustředění ve Strakonicích a turnaj v Salcburku je i českobudějovický Jáchym Kondelík.

29.7.2014
Archiv aktualit