generální partnerHlavní partneři
PARTNER WEBU

Letní příprava a nové tréninkové metody mládeže

6.7.2011, Matěj Mayer

Č. B u d ě j o v i c e – Mládež HC České Budějovice prošla rozsáhlou proměnou. Tou největší se stala změna na pozici šéfa českobudějovického mládežnického hokeje. Do křesla usedl Aleš Krátoška, který sebou přivedl nového trenéra staršího dorostu Martina Janečka a také nové tréninkové metody. Českobudějovická mládež začala pracovat s novými pomůckami jako jedna z prvních v republice vůbec.

Mládež v Českých Budějovicích měla letos opravdu zajímavé zpestření letní přípravy. Hráči si vyzkoušeli nejmodernější tréninkové metody. „Jako jedni z prvních v republice jsme zakoupili flow-win, což je výborná věc, kterou využijí všichni. Hráči to ocenili velmi dobře. Zapojuje se i jiné svalstvo než byli dosud zvyklí, takže bych řekl, že je to posun dopředu,“ hlásí Aleš Krátoška. Princip posilování na flow – winu přiblížil Ladislav Kolda. „Flowin je moderní tréninkový systém pocházející ze Švédska, který byl vyvinut v prostředí vrcholových desetibojařů. Dokáže plně nahradit veškeré fitness aktivity. Je založen na přirozených a plynulých pohybech bez doskoků a zatížení kloubů. Při cvičení se využívá jen hmotnost těla. Nejvíce jde o posílení vnitřních svalů. Jde hlavně o posilování v oblasti pasu a to je pro hokejistu nejdůležitější oblast. Desky na toto cvičení jsme zakoupili a pokud vím, používáme tyto cviky jako jedni z mála mužstev,“ říká kouč juniorky.


Dalším novou tréninkovou metodou posilování je TRX. „Jedná se o závěsný systém, který využívá pouze hmotnost cvičence. Flow – win i TRX cvičíme pod dohledem instruktorů,“ přibližuje Kolda další tréninkovou specialitu, kterou v přípravě využívali především junioři.


Hokejisté také využívali cvičení na Bosu. Toto cvičení ovšem nebylo úplnou novinkou. Většina cvičení na Bosu probíhala pod taktovkou zkušené cvičitelky Kamily Hansové.


Novinkou byl ovšem stroj pro brankáře, který vystřeloval na gólmany puky o velké rychlosti. Tuto metodu využívali brankáři pod dohledem trenéra brankářů Ladislava Guly.


Mládežnická mužstva kromě nových metod využívala tradičně Sportovní halu. Tu používali především k posilování na strojích a k obratnostním drahám.


Využívány byly také volejbalová hřiště před sportovní halou. Mladíci v něm běhali obratností dráhy a nebo dělali různá cvičení s Aquahity.


Novinkou nebylo ani užití druhé plochy, která je v sezóně samozřejmě pokryta ledem. V období letní přípravy se ale proměnila v jakousi tělocvičnu, kterou mužstva využívali především ke kruhovým tréninkům, obratnostním drahám, cvičení na flow – winech nebo hraní košíkové a fotbalu.


Další nedílnou součástí letní přípravy byl i spinning, který se tentokrát odehrával ve Viva Fitness Luboše Roba.

Aktuálně na webu

Proběhl nábor malých motoráků

dnes, Jaroslav Pešek

České Budějovice: Každý hokejista nějak začínal. Při pohledu na dospělého hráče asi jen málokoho napadne, že také býval čtyřletým klukem, který se za podpory svých rodičů poprvé stavěl na brusle. Letos sedmého září se začala hokejová pouť několika malých nadšenců, kteří...

SUM - CEB 7:4 - Produktivní Šumperk nedal Motoru šanci

včera, Matěj Mayer

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Motor ve středu zajížděl do Šumperka a jeho snahou bylo navázat na vítězství z posledního domácího zápasu s Havlíčkovým Brodem. Utkání bylo po dvě třetiny výsledkově poměrně vyrovnané, ve třetí části ovšem domácí odskočili na rozdíl tří...

Mládež: Juniorka hostí doma lídra tabulky

včera, Miroslav Mayer

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Mládežnické soutěže už nabraly svoje obvyklé vysoké tempo a pokračují o dalším víkendu. Zdá se, že i letos bude pozornost soustředěná na juniorku, která se opět krčí u dna tabulky a potřebuje každý bod. Starší dorost vyhrál dva zápasy za...

Aktuality

Hokejová pětka

Na programu Sport 5 byl odvysílán druhý díl pořadu Hokejová pětka. Ke zhlédnutí on-line ZDE.

před 2 dny

Aukce dresů ze Zlatého utkání

Na webu sportovniaukce.cz můžete vydražit hrané dresy protagonistů Zlatého utkání, kdy se 30. srpna na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě střetly týmy Nagana a Zlatého hattricku.

12.9.2014

Motor na JČ TV

Slavnostní úvod i samotný zápas s Jihlavou zdokumentovala i Jihočeská televize!

10.9.2014
Archiv aktualit