03.03.2017, Filip Kortus

Motor může ukončit sérii. Co rozhodlo ve třetím utkání?

ČEZ Motor dokázal i posedmé v této sezoně a podesáté v řadě najít recept na přerovské Zubry. Ve čtvrtek mu na výhru v základní hrací době stačila pouze jediná branka a to od doposud nejproduktivnějšího střelce Jihočechů Martina Heřmana. Na utkání jsme se detailně podívali a zkusili jsme přiblížit, kde byly hlavní příčiny výhry Motoru.

Perfektně zvládnutá oslabení

Vyjma rozhodující branky jistě nejdůležitější faktor. Zubři měli tři přesilové hry, přičemž dvě mohly ovlivnit celé utkání. Tu první promarnili domácí na konci druhé třetiny. Jihočeši šli na čtyři minuty do početní nevýhody, ale v poklidu se ubránili. Petr Kváča musel likvidovat pouze dva pokusy domácích, kterým se ani nedařilo usadit se v pásmu. Následně přišel trest v podobě rozhodující branky z hole Martina Heřmana. Poslední nevyužitá přesilovka přišla v závěru utkání, kdy měl Přerov při power play možnost situace šest na čtyři, ale obrana Motoru v čele s Petrem Kváčou už si čisté konto vzít nenechala.

Probuzený střelec Heřman

Tři zápasy, tři góly. To je výborná vizitka Martina Heřmana, který se v play off chytil a střílí pro tým mimořádně důležité branky. Ve čtvrtek to potvrdil znovu, když rozhodl celé utkání. Útočník s číslem 96 na zádech se trefil ve třetí třetině z nepřehledné situace před brankou. „Vystřelil jsem a brankář to vyrazil před sebe k Filipu Vlčkovi. Ten obkroužil branku, střílel a nakonec se puk od mé hokejky dostal za Klimeše,“ popisoval rozhodující moment zápasu. Člen druhé formace si střelecké pohody cení, ale na prvním místě jasně vidí priority celého týmu. „Samozřejmě je to dobré, když se útočníkovi daří, ale na prvním místě je tým,“ zdůraznil autor jediné branky ve čtvrtečním utkání.

Jistota v brance

Ze dvou závarů v první třetině vyvázl bez kapitulace, jednou ho po střele veterána Pláška zachránilo břevno. Jinak na něho bylo velké spolehnutí, byl jistý, puky z něho nevypadávaly. Trenéři udělali vzhledem k dalšímu průběhu série dobře, že do druhého utkání série nasadili i přes střídání v prvním Petra Kváču. Dvěma dobrými výkony pomohl mužstvu k výhrám, ve čtvrteční večer byl jedním z nejlepších na ledě.

choreo

Branky a nahrávky: 25. Sochor (Pitel, Bystřický), 37. Tomas (Hoch, Kusak), 38. Kusak (Humeník), 44. Kuprijanov (Kusak, Humeník) –...

Branky a nahrávky: 02:13 Lev (Koníř, Mařík; 5/4) – 01:34 Douda (Hofman, Mareš; 5/5), 46:35 Zachariasz (Daněk, Rončka; 5/5)....