02.02.2016, Michal Heřman

Třebíč balancuje na hraně play-off. Na Motor se bude chtít vytáhnout

Do konce základní části WSM Ligy zbývá pět kol a ČEZ Motor České Budějovice pokračuje na ledě Třebíče. Utkání startuje ve středu v 17:30. Do mety 10 000 gólů chybí devět branek.

O soupeři – SK Horácká Slavia Třebíč

Až do loňské sezony byla Třebíč klubem, který atakoval horní příčky tabulky a v play-off trápil v semifinále favority. Letos je ale všechno jinak. Horácká Slavia je po 46 kolech jedenáctá a na potřebnou desátou příčku ztrácí bod. Poslední postupovou příčku hájí Ústí nad Labem. Na dvanácté Benátky nad Jizerou pak má Třebíč náskok sedmi bodů.

Vstup do soutěže přitom neměl klub z Vysočiny špatný. Bral body v úvodních čtyřech zápasech, ale pak se mu přestalo výsledkově dařit. Naopak za povedený zápas se dá označit zatím poslední utkání ligy, kdy Třebíč doma hostila Kadaň a vyhrála 6:1. Hattrick zaznamenal slovinský obránce Matic Poplipnik.

„Jsme rádi, že jsme zápas zvládli za tři body. Museli jsme vyhrát, abychom se udrželi ve hře o předkolo play-off. První třetinu jsme byli velice produktivní, ze sedmi střel jsme dali čtyři góly, což je pro nás luxusní. Bylo strašně důležité, že za stavu 1:0, kdy jsme udělali chybu a ujížděl tam hráč soupeře na samotného brankáře, že to Martin Falter chytil. To bylo pro naše hráče a jejich sebevědomí strašně důležité. Dali jsme znovu gól i z přesilovky pět na tři, takže jsme šli do kabin po druhé třetině s vedením 5:0. Ve třetí třetině jsme udělali chybu, kdy soupeř dal na 5:1, ale je dobře, že jsme pak dali Marcelem Juráněm ještě šestý gól a že se šlo ze zimáku vesele. Matic Podlipnik je náš důležitý obránce, který umí vystřelit, dává góly a jsme rádi, že takového hráče máme a že je produktivní. Zároveň se nám zvedla i procenta využití přesilovek, což je také důležité. Trošku jsme stáhli náskok na desáté místo, ale teď už se musíme připravovat na středu, na zápas s Budějovicemi, ve kterém bychom znovu chtěli bodovat. Přijede atraktivní soupeř, takže doufám, že nás přijde podpořit hodně diváků. Musíme v tom zápase hrát trpělivě a dobře do obrany, to je základ úspěchu,“ řekl po zápase s Kadaní pro klubový web trenér Třebíče Jiří Mička.

46. kolo: TŘEBÍČ – KADAŇ 6:1 (4:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Podlipnik, 17. Zohorna (Erat, Dolníček), 17. Psota (Schejbal, Kusko), 19. Podlipnik (Erat, Dolníček), 29. Podlipnik (Erat, Dolníček), 59. Juráň - 56. Macháček (Trefný, Černý).

Sestava: Falter – Malena, Podlipnik, Schejbal, Štindl, Šaur, Niko, Bartoň – Erat, Dolníček, Zohorna – Kusko, Polodna, Psota – Švec, Juráň, Přibyl – Čech, Baldwin, Pokorný.

Z tábora Motoru

Blíží se gól číslo 10 000 v historii Motoru. Aktuální číslo vstřelených branek je 9 991 a do významné mety tak chybí nastřílet devět gólů. Zápas s Třebíčí s velkou pravděpodobností do historie kvůli pokoření hranice zapsán nebude, ale naopak může ke zdolání výrazně pomoct. Gól by pak mohl být vstřelen v sobotním utkání, kdy Motor v Budvar aréně hostí Přerov.