11.12.2013, Jaroslav Pešek

CEB - LTM 0:3 - Ani napotřetí Motor nedokázal porazit Litoměřice

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Na budějovickém ledě se představil tým HC Stadion Litoměřice. Pro Motor je tento soupeř velice nepříjemný, nedokázal s ním totiž v dosavadním průběhu získat ani bod. Motivace tak byla veliká, zvlášť, když to zároveň byl první domácí zápas trenéra Rosola. Bohužel ani napotřetí Motor Litoměřice nezdolal a díky třem přesným zásahům si tak svěřenci trenéra Doležala odvážejí tři body.

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný, ale v prvních minutách měli přeci jen navrch hosté. Po vyloučení litoměřického Čermáka a následné přesilové hře se do šancí začaly dostávat také Budějovice. Největší šanci měl Petr Šachl, kterého našel krásnou přihrávkou zpoza branky Ondřej. Střela mu však příliš nesedla a skóre se tak neměnilo. O pár minut později stejný hráč dostal přihrávku od Kuchejdy, který se proháčkoval litoměřickou obranou, ale ani tentokrát gólmana nepřekonal. Hosté měli první větší šanci v přesilové hře, když se puk odrazil k Tomáši Rubešovi, na nějž zívala prázdná branka. Rubeš puk netrefil a tak čekání na gól pokračovalo. Pět minut před první sirénou dostali domácí příležitost v podobě přesilovky pět na tři. Přestože v ní domácí soupeře tlačili, gól se jim vstřelit nepodařilo. Nejblíže k němu měl Zdeněk Ondřej, kterého výborným zákrokem lapačkou vynuloval Sedláček. Do konce třetiny se už nic důležitého nestalo a na ukazateli svítil stav 0:0. Přestože hra byla vyrovnaná, domácí v první třetině výrazně přestříleli Litoměřice poměrem 11:3.

Druhá třetina začala přesilovou hrou Litoměřic, ale Budějovičtí oslabení zvládli výborně a soupeře nepustili k jediné střele. Po skončení přesilovky se oba týmy vrátily ke stejnému stylu hry, jakým se prezentovaly v první části. Do šance se dostal Luboš Rob, když se proháčkoval až před Sedláčka, ale střela bekhendem se mu příliš nepovedla a tak litoměřický gólman bez problémů vyrazil. Luboš Rob se do šance opět dostal o chvíli později, když pro něj Kňazev vybojoval puk u mantinelu, ale jeho střelu na vzdálenější tyč stačil Sedláček vyrazit špičkou betonu. První gól zápasu padl až v druhé polovině prostřední části, když ihned po buly vystřelil od modré Radek Míka a propálil vše co mu stálo v cestě. Byla to teprve pátá střela Litoměřic na branku. Další dobrou šanci měl Jakub Suja, když se k němu ve vlastním oslabení odrazil puk, ale v samostatném úniku na Kůdelu nevyzrál. Budějovičtí začali mít problémy s přechodem do útoku a tak se dokonce druhé části hra odehrávala většinou ve středním pásmu. Do šaten tak šli hráči za stavu 0:1.

Do třetí třetiny domácí nastupovali s jasným cílem vyrovnat. První větší šanci měl ale litoměřický Suja, který po chybě jednoho z domácích obránců dotíral na Kůdelu, který neměl puk pod kontrolou. Naštěstí pro domácí rozhodčí zapískal předčasně. První šanci na vyrovnání měl Melka, který dorážel Kotaškovu střelu od modré, ale Sedláčka nepřekonal. Litoměřice zvýšily svůj náskok v polovině třetí třetiny, když Kasíkovu chybu potrestal David Švagrovský. Snížit mohl Melka, kterého krásně našel před brankou Václav Skuhravý, ale trefil pouze Sedláčkův beton. V podobné příležitosti byl Luboš Rob, ale ani on neuspěl. Domácí měli další příležitost, když byl po faulu na Ferebauera vyloučen na čtyři minuty vyloučen Miloslav Čermák, ale Motor ani tuto přesilovku nedokázal přetavit v gól. V závěru domácí ještě zkoušeli hru bez brankáře, powerplay sice gól přinesla, ale na druhé straně než by si přáli domácí fanoušciDo prázdné brány zakončoval Miloslav Čermák. Motor tak od Litoměřic utržil lekci z produktivity a prohrál 0:3.

Radek Míka

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): Když nedáte gól, těžko se vyhrává. My jsme navíc neskórovali už podruhé za sebou. Litoměřice nás dnes nepřehrávaly, bohužel jsme ale udělali jednu chybu, dostali gól do víka a pak do prázdné brány. Šance se nám naopak proměnit nepodařilo. S obrannou hrou jsme byli jako trenéři spokojeni, útok ale byl žalostný. Co s tím budeme dělat? To kdybych věděl... Šance máme, jestli na hráčích leží deka, nebo si nevěří, těžko říct. Bránit se dá naučit, ale střílet góly musí mít člověk dané a vžité. Náš nejlepší střelec dal za celou sezonu osm gólů, to je špatné.

Jiří Doležal (HC Stadion Litoměřice): Zápas jsme vyhráli, takže se mi hodnotí dobře. Rozhodly nevyužité přesilovky domácích, kdy nás svírali, my jsme je ale pak trestali z takových pološancí. Jsem maximálně spokojený. Za zodpovědný a obětavý výkon jsme si výhru zasloužili.