20.12.2023, Michal Špírek

Dorostenci sehráli s Třincem neuvěřitelný duel - prohráli 7:8 po nájezdech!

Tak tenhle zápas byl pořádná divočina! A to nejen množstvím branek a celkovým skóre, ale i tím, jaké obraty byly v zápase k vidění!

První zápas nadstavby a hned z toho byla nevídaná přestřelka! O tom, že se nebude hrát ledajaké utkání, bylo jasno už po prvních minutách. Ve 3. minutě už domácí vedli 2:0, trefili se Hečko s Maříkem. Třinec kontroval Hrčkem v čase 3:33 - 2:1. Jenomže už v čase 5:30 se prosadil domácí Přibyl, který vyhnal z brány třineckého Čelka poté, co doklepl do sítě Hečkovu nezištnou přihrávku. Motor měl velkou šanci i ve své první přesilovce, Javorek zasáhl. Ani Třinec svou první početní výhodu nevyužil, ale nedlouho po jejím konci snížil na 2:3. Přemysl Trnka vybojoval kotouč v rohu kluziště a přihrál na modrou čáru Dominiku Řípovi, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Ještě před sirénou domácí získali zpět dvoubrankové vedení. Tomáš Přibyl byl důrazný, poradil si hned s několika protihráči a všiml si i ne úplně vzorového postavení brankáře - 4:2.

Ani druhá třetina nebyla chudá na góly. Ty však stříleli pouze hostující Oceláři. Začali s tím už ve 23. minutě, Řípova střela nakonec přes Nováka doskákala až do sítě. V čase 27:40 bylo srovnáno, Dominik Řípa zkompletoval hattrick po pěkné kombinaci celé pětky po vyhraném buly v útočném pásmu. A o dvě minuty později už Třinec vedl! To hosté proměnili přesilovku díky Weissovi. Oceláři neměli dost a ve 38. minutě přidali rovnou dvě další trefy! Nejprve dorazil Hrčkovu střelu kdo jiný než Říha (svým čtvrtým gólem v zápase!), chvíli poté se hezky trefil Blahuta. Třinec vedl 7:4, sedmá branka znamenala střídání i v budějovické bráně, kdy nastoupil Jelínek.

Motoru přestávka prospěla a ve třetí třetině to byl zase on, kdo tahal za delší konec provazu. Už po 29 sekundách hry snížil na 5:7 Jakub Lev, který duchapřítomně dorazil Hečkovu střelu. A ve 43. přibyl na domácí konto další zásah, postaral se o něj Tomáš Přibyl. Domácí byli na konci, do konce třetiny měli k dobru dvě přesilovky, hosté odolali. Jenomže Oceláři nakonec tři body přesto neubránili. V čase 58:47 si se střelou Jakuba Hanzáka z nulového úhlu třinecký Matyáš Javorek poradil, ale vzápětí přišla střela Martina Hečka, který dostal přesnou přihrávku a střelou z první hostujícího brankáře překonal - 7:7 a šlo se do prodloužení!

V něm branka nepadla a šlo se do nájezdů. Ve třetí sérii skóroval třinecký Hebar, v páté sice kontroval Nedorost, který dostal puk do sítě, ale dle názoru sudího nepovoleným způsobem a druhý bod tak putoval do Slezska.

David Vrbata (trenér Motoru): "Měli jsme výborný vstup do utkání, kdy jsme Třinec naši aktivitou možná i překvapili a zaslouženě jsme třetinu vyhráli 4:2. Druhá třetina patřila Třinci, kde ukázal svou sílu. Jsem rád, že jsme utkání nezabalili a třetí třetinu jsme odehráli výborně a zaslouženě jsme srovnali. Utkání došlo až do nájezdů, kde Třinec dal gól, my jsme ho dali také, ale bohužel čárový rozhodčí situaci viděl jinak a gól neuznal. I přes to, že jsme nezískali druhý bod můžeme kluky pochválit, protože Třinec nevyhrál základní část náhodou a kvalitu mají.