22.11.2023, Václav Plachta

KVA - CEB 4:2 - Proti Energii nedokázal Motor získat ani bod

KARLOVY VARY - Českobudějovický Motor nedokázal prodloužit vítěznou sérii a po dvou vítězstvích okusil hořkost porážky. V Karlových Varech se sice Jihočeši dostali zásluhou Dominika Simona do vedení, ale domácí dokázali stav utkání na začátku druhé periody otočit. Vyrovnávací trefou ještě dokázal brankáře Frodla překonat Filip Přikryl, ale Energie si vzala vedení zpět na svojí stranu a získaný náskok už Západočeši dokázali uhlídat až do konce utkání.

V první třetině se hrál svižný hokej atraktivní na obě strany kluziště. O trochu více ze hry měli hosté, kteří dostali po necelých čtyřech minutách hry možnost početní výhody po faulu Grígera. Dvouminutová pasáž nabídla mnoho zajímavých událostí, ať už to byl nepříjemný pád hlavního rozhodčího Robina Šíra, nebo vypadnuvší nůž domácího Jiskry, jehož brusle nevydržela pokus Hovorky od modré čáry. Největší šanci si Jihočeši paradoxně vytvořili až po vypršení karlovarského trestu. Vopelka ale z bezprostřední blízkosti našel pouze lapačku Dominika Frodla. V polovině první dvacetiminutovky dali o svých útočných choutkách vědět i Energetici, ale přihrávku Rachůnka na Grígera dokázal na poslední chvíli zastavit svým levým betonem brankář Motoru Jan Strmeň, který si o pár minut později poradil i s dvojitou šancí domácích borců. Blížil se konec třetiny a většina fanoušků v karlovarské KV aréně již očekávala bezbrankový stav. Minutu a půl před koncem ale nahození Hovorky od modré čáry na poslední chvíli vyrazil Frodl pouze nad sebe a v následné skrumáži o puk se nejrychleji zorientoval Dominik Simon, na jehož backhand už brankář Energie nedosáhl.

Jednobrankový náskok však vydržel Jihočechům pouze do dvaadvacáté minuty, kdy se svou premiérovou trefou za Karlovy Vary prosadil Jan Bernovský. Vedení mohl Českým Budějovicím vrátit Lukáš Vopelka, ale jeho pokus z otočky z předbrankového prostoru zastavila ke smůle hostů tyč. Řada tak přišla opět na Energii a ve 27. minutě se domácí ujali vedení. Gríger využil zaváhání Štencela a z následného protiútoku dvou na jednoho překonal Strmeně Tomáš Redlich. Ani domácím ale vedení příliš dlouho nevydrželo a po další šanci Grígera zařídil srovnání stavu skóre na 2:2 Filip Přikryl. Českobudějovický útočník se po vyhraném vhazování v podání Hanzla rychle dostal ke kotouči a zakončil nechytatelně pro Frodla. Motor ale měl i nadále velké problémy s rychlými protiútoky Západočechů a minutu a půl po vyrovnávací trefě opět Energie odskočila, když Procházka přistrčil Dávidovi Grígerovi, kterého nedokázal zastavit ani vracející se obránce, ani brankář Strmeň. Jednobrankový náskok mohli domácí navýšit v přesilové hře v závěru třetiny. Motor ale dokáže zahrozit i v oslabení a právě při vyloučení Beránka měl největší šanci hostující Valský, který se ale nakonec nedokázal propracovat do zakončení.

Poslední perioda se nesla ve znamení snahy Jihočechů o vyrovnání. Karlovy Vary ale dokázali pokusy hostů kontrovat a zápas tak pokračoval ve znamení přelévající se hry. Ve 46. minutě byl Huttula vyloučený za krosček a Motor tak dostal druhou možnost přesilové hry v utkání. V početní výhodě byl aktivní hlavně kapitán Milan Gulaš, ale ani jedna z jeho čtyř střel nezaplachtila až do sítě domácí branky. Následně dostala příležitost hry pěti proti čtyřem i Energie, když byl za nedovolené bránění vyloučen Hovorka. Domácí sice měli potřebný tlak v útočném pásmu, ale chybělo potřebné štěstí v koncovce, a tak Jihočeši nadále zůstávali na dostřel. Hosté si vytvořili dobré šance, přičemž v té největší se objevil v 54. minutě Jan Ordoš. Samostatný únik ale zvládl v souboji jeden na jednoho parádním zákrokem Frodl. Necelé dvě minuty před koncem vsadil Ladislav Čihák na hru v šesti bez brankáře, ale ani tento tah hostujícího trenéra k vyrovnání nevedl. Naopak konečnou podobu výsledku dal dvanáct vteřin před koncem gólem do odkryté klece Ondřej Beránek. Karlovy Vary tak dokázaly přetlačit České Budějovice poměrem 4:2 a Motor tak čeká na výhru nad Západočechy již šest zápasů.

Václav Eismann (Energie): Je to vydřené vítězství našeho týmu, protože první třetina šla jednoznačně za soupeřem. Neměli jsme pohyb, sebevědomí a hráli jsme málo na puku. Ve druhé třetině se to zlepšilo a podařilo se nám z protiútoků vzít vedení na naší stranu. Jednoznačně převážil utkání na naší stranu lídr našeho týmu, nejen v tomto klání, Dominik Frodl.

Jiří Hanzlík (Motor): Myslím si, že jsme odehráli skvělou první třetinu. Byli jsme aktivní a měli jsme dobrý pohyb, ale bohužel jsme vytěžili pouze gól na 1:0. V prostřední části se hra vyrovnala. Dvakrát jsme chybovali na modré čáře, kdy jsme neshodili puky a domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Tyto dva momenty rozhodly zápas. I přes veškerou snahu a naše tři vytvořené šance je naše produktivita dlouhodobě špatná. Dáváme málo gólů, čímž si nedokážeme zajistit body v zápasech.