29.01.2020, Adam Pavlíček

LIT - CEB 0:3 - S čistým kontem! Motor vynuloval soupeře z Litoměřic

Nabitý program pro českobudějovické hokejisty pokračoval zápasem proti litoměřickým kallišníkům. Motor v každé třetině svému soupeři nasázel jednu branku a severočeského soupeře po výsledku 3:0 obral o všechny tři body. Vítěznou branku jihočeskému klubu obstaral Martin Beránek, když se trefil již ve třetí minutě.

Hosté do zápasu vlétli, z čehož pramenil i úvodní gól. Martin Beránek si vybruslil do pravého kruhu a střelou přes obránce již ve druhé minutě překonal Adama Berana. O pár chvil později měl velkou příležitost i Martin Novák, na kterého zívala prázdná branka. Jihočeský útočník se ale nestihl zorientovat a kališníci poslali kotouč do bezpečí. V polovině první třetiny se do úniku dostal Matěj Beran, ten zkoušel překonat Kloučka střelou, avšak trefil pouze tyč. Minutu před sirénou si Michnáč obhodil obránce a z mezikruží vyslal nebezpečný pokus na Berana. Litoměřický brankář si jeho střelu pohlídal a zlikvidoval.

V úvodu prostřední části hry se v dobré šanci ocitl Jícha, který z bezprostřední blízkosti zkoušel zasunout kotouč za Kloučka, hostující brankář byl ale pozorný. O pár minut později se ale skupinka Jihočeských fanoušků mohla radovat podruhé. David Gilbert obdržel kotouč na modré čáře a svou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Na začátku poslední periody se v šanci objevil znovu aktivní Beránek. Beran byl však pozorný a nebezpečí zažehnal. Vzápětí to zkoušel na druhé straně i Helt, jenž těsně přestřelil hostující branku. V 50. minutě vyslal nebezpečný projektil Suchánek, domácí gólman byl pozorný a jeho pokus zlikvidoval. O pár chvil později to v oslabení zkoušel Doležal, který se protlačil až před domácího brankáře a pokoušel se dotlačit kotouč do klece, avšak neúspěšně. Stadion to v závěru zkoušel v šesti a Motor to dokázal potrestat, když se do prázdné branky trefil Vít Christov.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice):„Budějovice jsou favorit soutěže a adept na extraligu. A to v zápase také potvrdily. Já jsem přesvědčený o tom, že si zaslouží postoupit, protože to je vynikající tým. My se v poslední době trápíme v produktivitě. Po polovině soutěže jsme byli právě po Motoru nejproduktivnější tým a teď máme problém vstřelit branku. Jsme rádi, když dáme jednu dvě. Teď jsme nedali žádnou. Musíme zapracovat na klidu v koncovce a na větším důrazu. Do toho nás provázejí zbytečné fauly, které jsou hloupé, protože jsou ve středním a útočném pásmu. Toho se musíme vyvarovat, protože nemáme důvod být pod tlakem, máme hodně bodů a dostali jsme se do horní skupiny, což se před sezonou nečekalo. Proto nemám dojem, že bychom měli být z něčeho nervózní.“

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): Zápas s nulou na ledě soupeře, který se trápí, čehož jsme si byli vědomi a chtěli jsme toho využít. A to se nám povedlo. Chtěli jsme eliminovat jeho útočnou sílu. V první třetině jsme párkrát ztratili kotouč ve středním pásmu, ale postupně jsme se zlepšovali. Navíc nám výborně zachytal brankář. Za další výhru jsme rádi."