01.10.2014, Miroslav Mayer

CEB - UNL 2:0 - Bláha podpořil vítězství Jihočechů třetí nulou v řadě

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Zdá se, že nejhorší časy už uplynuly a v Českých Budějovicích zase bude lépe. ČEZ Motor se totiž už naladil na správný výkon a ukazuje, že výborné výsledky v přípravě nebyly náhodné. Doma dokázal porazil Ústí nad Labem 2:0, vyhrál zde potřetí za sebou a navíc už 218 minut nemusel Ondřej Bláha tahat v Budvar aréně puk ze své sítě.

Zápas začal svižně a obě mužstva od začátku zápasu hrála útočný hokej. První velkou šanci měli hosté, když se ke střele dostal nepokrytý Budínský a Roubík měl možnost dorážky, ale Bláha ukázal svoje kvality. Na druhé straně jako první zahrozil Michal Švihálek, ale Volke zůstal klidný. Tvrdou ránu od modré vyslal Kamil Černý a Bláha stačil ramenem vyrazit nad branku. Postupně ovšem šancí ubývalo a přibývalo nepřesností na obou stranách. Oba týmy si zahrály i přesilové hry, ale své šance nedokázaly využít. V první třetině tak diváci gól neviděli.

Na začátku druhé části hráli Jihočeši přesilovku a blízko k brance měl Tomáš Nouza, jehož střelu našel Volke pod betony. Po střele Romana Vráblíka zůstal ležet puk na brankovišti a strhl se velký boj o dorážku, ale hosté tuto situaci ustáli. Přesilovku si zahráli také Severočeši a Rodův chytrý pokus srazili domácí obránci mimo branku. Ve vlastním oslabení se do šance dostal David Kuchejda, ale byl tísněn a tak měl Volke lehkou práci. Po faulu na Prokeše hráli domácí přesilovku čtyři minuty a podařilo se ji využít. Od modré napřáhl Dan Růžička a jeho střela po ledě skončila v brance. Po přesilovce si hosté vytvořili zajímavou šanci čtyři na jednoho, ale střelu Davida Tůmy zlikvidoval domácí gólman Bláha. Další akci hostů zakončoval Jakub Pořický a Bláha vyrážel jen díky dobrému postavení v brankovišti. Slovan se snažil o vyrovnání a Bláhu hodně zaměstnával, ale další branka nepadla.

Hned po nástupu na led domácí fanoušci nadšeně volali gól, ale rozhodčí ho pro vysokou hůl neuznal. Hosté se pokoušeli o vyrovnání, ale Jaroslav Roubík trefil lapačku domácího brankáře. Zápas by stále vyrovnaný a Jihočeši se nestáhli do obrany, ale snažili se přidat druhý gól. V přesilovce vystřelil Rok Pajič a puk byl opět pod betony Volkeho. Vzápětí byl Tomáš Nouza sám před Volkem, ale nedokázal zakončit přesně. Postupem času se hra kouskovala a bojovalo se o každý puk. Ke konci třetí třetiny byli hosté vyloučeni a přišli o možnost hrát power-play. V poslední minutě to hosté přeci jen zkusili a doplatili na to. David Kuchejda vybojoval puk a od modré čáry trefil prázdnou branku. Motor tak zvítězil 2:0 a vyhrál tak třetí zápas v řadě.

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): Ústečtí hráli výborný zápas, dobře bránili, byli nepříjemní v kontrech. Jejich přečíslení jsme ale ustáli. Díky naší střelecké potenci jsme to dotáhli do vítězného konce, i když to podle mého názoru byl vyrovnaný zápas.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí nad Labem): Odehráli jsme docela dobrý zápas. Vytvořili jsme si dostatek šancí na to, abychom si odtud nějaký bod odvezli, ale naše koncovka byla špatná.

Branky a nahrávky: 25. Sochor (Pitel, Bystřický), 37. Tomas (Hoch, Kusak), 38. Kusak (Humeník), 44. Kuprijanov (Kusak, Humeník) –...

Branky a nahrávky: 02:13 Lev (Koníř, Mařík; 5/4) – 01:34 Douda (Hofman, Mareš; 5/5), 46:35 Zachariasz (Daněk, Rončka; 5/5)....