30.01.2013, Jakub Musil

JUN: CEB - UNL 5:1 - Junioři si proti poslednímu Ústí připsali jasnou výhru

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Domácí dnešním zápasem zahájili boj ve skupině o udržení v extralize. Zatímco Ústeckým patří poslední příčka, Jihočeši mají poměrně slušný bodový náskok a sezonu tak pouze již dohrávají. Vidět to bylo i na tempu hry, které z počátku nebylo příliš velké. Celý zápas byl však v režii Budějovických a když se dvakrát trefil David Bílek a po jedné brance přidali Ciboch, Reiniš a Březina, nebylo o vítězi pochyb.

Dalo by se říci, že oběma mužstvům v tomto zápase už o mnoho nešlo. Budějovičtí mají poměrně slušný bodový náskok a ústecké juniory zas od baráže zachrání snad pouze zázrak. V tomto duchu se také nesla úvodní třetina. První zákrok si totiž oba brankáři připsali až po téměř pěti minutách hry. O trochu vzruchu se postaralo pouze několik vyloučených, které rozhodčí Pešina zkušeně umravňoval trestnými minutami. Početní výhody však žádnou branku nepřinesly. Naopak to byla hra v oslabení, která stála za úvodním gólem. David Ciboch překvapil ve vlastním oslabení hostující rozehrávku a otevřel účet zápasu. Domácí Bláha si pak ještě připsal několik hezkých zákroků do první sirény udržel jednobrankový náskok.

Druhá třetina už byla o něco živější. Hned první velkou šanci na srovnání měli hosté v osmadvacáté minutě, když byl nejprve vyloučen Krátoška a za nedlouho po něm i Ciboch. Dvojnásobnou přesilovou hru však i díky dobře chytajícímu Bláhovi v budějovické brance využít nedokázali. Vyrovnání přišlo o čtyři minuty později. Musil čistě vyhrál vhazování na Jindřicha a ten posunul kotouč na Holečka, který tvrdou ranou nedal Bláhovi šanci. Hosté poté ještě mohli navýšit skóre, ale Bláha se v brankovišti činil. Skórovat se naopak podařilo Jihočechům. Čtyřicet vteřin před koncem druhé třetiny využili přesilovou hru, když se Kevin Reiniš nejlépe zorientoval v závaru před Formánkem. Do šaten se tak opět šlo domácím veseleji.

Pokud tempo v prvních dvou třetinách mělo stoupající tendenci, v té třetí dosáhlo svého vrcholu. Hned ve druhé minutě třetí části totiž navýšil skóre David Bílek, který dostal hezkou přihrávku od Martina Brabce. Hosté poté začali být poměrně nedisciplinovaní a nabídli budějovickým hráčům několik přesilových her. Jednu z nich využil opět David Bílek, který z bezprostřední blízkosti nedal Formánkovi šanci. Nutno podotknout, že dobrou práci před tímto gólem odvedl Emil Švec, který obehrál protihráče předložil Bílkovi přesnou přihrávku. Na konečných 5:1 pak upravil skóre Jan Březina. Ten předvedl krásnou individuální akci, když nejprve prokličkoval mezi obránci a poté pověsil kotouč přesně pod horní tyčku. Utkání se pak již pouze dohrávalo a zasloužené tři body tak zůstávají na jihu Čech.

Návrat odchovance ze zámoří! Vítej doma, Šimone! ??...

Jaké to je vést kotel nebo jak vznikají fanouškovské chorály?

Další poděkování za podporu v sezoně 2023-24 náleží společnosti Precitool! Od obchodního manažera Petra Míška převzali plaketku...

75. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Miloš Edelmann. V A týmu hrál 11 sezon (1967-68, 1970-80), cca 345 zápasů, v...