28.01.2024, Michal Špírek, Jakub Štěrba

DOR: Oslabení dorostenci bojovali v Plzni, co to šlo

I přes porážku měli trenéři dorostu Motoru pro třináctku svých svěřenců slova uznání, klobouk smekl i kouč domácího celku.

Škoda byla na začátku zápasu aktivnějším celkem, jako první to zkoušel z pravého kruhu Šimon Bělík, Jelínek jeho ránu na poslední chvíli vyrazil svým betonem. Stejný hráč to nedlouho poté zkoušel i od modré čáry, tentokrát brankář Motoru zasáhl svou lapačkou. Na třetí pokus to nicméně forvardu indiánů již vyšlo. David Slačík po rychlém brejku hledal před brankou Matyáše Úbla, který jemně tečoval kotouč, brankář Jelínek následně vůbec nevěděl, kde má kotouč, ten pod ním našel právě Šimon Bělík, který ho pohotově dorazil do sítě. První útočná formace byla nadále při chuti, rána Slačíka ovšem jen těsně minula bránu. Hosté toho v první části moc neměli, ojedinělá rána Hřebejka šla pouze doprostřed brány. V poslední minutě mohl zdvojnásobit plzeňské vedení Matyáš Fiala, který dvakrát střílel od modré čáry, ani jeden jeho pokus domácího obránce v brance ale neskončil. Po dvaceti minutách tak vedla Škoda nejtěsnějším možným rozdílem.

Zkraje druhé periody měl velkou možnost Jan Fodor na zdvojnásobení vedení. Hosté zachybovali za svou brankou, rázem byl plzeňský útočník sám na hraně brankoviště, brankáře Jelínka nicméně nepřekonal. Záhy Jiří Maxa nabral velkou rychlost ve středním pásmu, na vrcholu kruhu hodil brzdu, jeho následný rychlý švih nadělal brankáři problémy, napodruhé ale puk přece jen dokázal zkrotit. Motor se mohl vrátit do zápasu v početní výhodě, rána Hečka byla nicméně hodně nepřesná. Škoda ale přece jen dokázala zdvojnásobit své vedení. Matyáš Úbl dostal krásnou přihrávku na modrou čáru, následně si dvakrát vyměnil puk s Jiřím Maxou, který nakonec dokázal dostat puk do sítě. I ve druhé třetině tak padla jediná branka, po čtyřiceti minutách vedla Škoda již o dvě branky.

Závěrečné dějství odšpuntoval Tobby Hřebejk, který vyzkoušel pozornost plzeňského brankáře, ten puk pohodlně zachytil do své lapačky. Na druhé straně zkoušel své štěstí z ostrého úhlu Jiří Maxa, i maskovaný muž Motoru puk zachytil do své výstroje. David Slačík následně pálil jen do betonu brankáře, z další příležitosti se indiáni ale již radovali. Matouš Mašek přiťukl puk na modré čáře Jiřímu Kamasovi, jehož rána skončila až za brankářem Jelínkem. Až poté se dočkali i hráči Motoru. Martin Hečko se dostal po důrazu k puku, posléze si najel na levý kruh, odkud se trefil přesně pod horní tyčku. A to nebylo vše. Nedlouho poté Šátava vyrazil tvrdou ránu Hečka pouze do míst, kde byl připraven Nicolas Mařík, ten poté neměl těžkou práci dorazit puk do poloprázdné brány. Klid na domácí hokejky mohl vrátit František Hanzlík, který byl zcela sám mezi kruhy, jeho rychlý švih ale vyrazil Jelínek svou vyrážečkou. O minutu později už to domácím ale vyšlo na jedničku. Při rychlém přečíslení našel Adam Fehér na druhé vlně najetého Václava Pittera, který se prezentoval fantastickou ránou pod horní tyčku. Závěr už si indiáni svědomitě pohlídali, Škoda Plzeň porazila na svém ledě Motor České Budějovice 4:2.

Dušan Andrašovský (HC Škoda Plzeň): „Po včerejším špatném výkonu, kdy jsme si i mírně pokazili seběvědomí, tak jsme se dnes pokoušeli zvednout a částečně se to v utkání dařilo. Musíme ale smeknout klobouk před soupeřem, který tady ve třinácti lidech předvedl heroický výkon. Hráli výborně, my jsme hráli jen to, co nám soupeř dovolil. Ještě pořád to není ono. Když člověk urazí paní štěstěnu, tak se potom těžko vrací zpátky, dnes jsme se o tom přesvědčili, že to nebude tak jednoduché, avšak nakonec pro nás dneska dobrý výsledek. Výkon se ale jistě dá ještě zlepšit.“

Arpád Györi (Banes Motor České Budějovice): „Zápas z naší strany vůbec nebyl špatný, i když jsme byli částečně oslabení, řádí nám v kabině trochu marodka. Hrálo se nahoru dolů, dle mého rozhodlo, že jsme nebyli tak šikovní v pasážích, kdy jsme si dokázali vytvořit šance. Z toho jsme následně byli pod mírným tlakem domácích. My jsme nicméně viděli v zápase i pozitivní věci, myslím si, že utkání pro nás, i pro soupeře, splnilo svůj účel.“