ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
21.04.2018, Filip Kortus

Zápisník Vojtěcha Doktora z mistrovství osmnáctek v Čeljabinsku – 2. díl

Čeljabinsk - Vstup do turnaje se českému týmu do osmnácti let nepovedl. V úvodním duelu podlehl tým Davida Bruka Slovensku, ve druhém zápase smolně padl i s domácím Ruskem. V Čeljabinsku panuje skvělá atmosféra, diváci jsou slyšet především při zápasech svých oblíbenců. Více přiblížil aktér obou utkání Vojtěch Doktor.

O úvodním duelu se Slovenskem

Do turnaje jsme nevstoupili dobře. Nebyli jsme na soupeře připraveni, Slováky jsme podcenili. Vlétli na nás, hned v páté minutě jsme vyfasovali nešťastný faul do konce utkání. Podle mého to bylo přísně hodnoceno, trest byl nepřiměřený. Ovlivnilo to celé utkání. Dvakrát jsme v oslabení inkasovali a už se to s námi vezlo. Slovensku celkově přálo štěstí při zakončení, dali gól snad ze všeho. Naproti tomu my jsme trefili třikrát tyčku a nepadlo nám tam skoro nic. Ve hře pět na pět jsme byli rovnocenným soupeřem, ale Slováci hráli obětavěji a to nejspíš rozhodlo.

O těsné prohře s Ruskem

Další den jsme začali úplně jinak. Bojovnost nám oproti zápasu se Slovenskem nechyběla. Začali jsme dobře, po první třetině jsme vedli a dlouho se hrálo vyrovnané utkání. Předvedli jsme povedený výkon, až ve třetí třetině nám trochu došly síly a Rusové toho využili. Umožnili jsme jim dvě šance, které se jim podařilo proměnit. V závěrečných minutách jsme ještě měli možnosti srovnat, ale v power play jsme se trefili jen jednou. Škoda, nějaký bod jsme mohli urvat.

O atmosféře v aréně

Jak fandili Rusové v zápase proti nám, to bylo něco, co jsem ještě nikdy nezažil. Sedm a půl tisíce diváků spustilo „Russia, Russia“ a hala se otřásala. Až se nám z toho klepala kolena, jaký to byl řev. Věděli jsme, že bude vyprodáno, připravovali jsme se na to, ale stejně je těžké to nevnímat. V závěru jim hodně pomáhali, hnalo je to kupředu.

Sociální sítě

#REPORT: @VHK_Vsetin - Motor 2:3 ?Vykradli jsme Lapač a ze Vsetína vezeme všechny tři body! Více??bit.ly/2Pcrswl

Za půl hodiny nás čeká těžký duel na půdě @VHK_Vsetin. Dokážeme přivést na jih Čech tři body? #VSEvCEB #dnesnisestava

I nadále probíhá dražba loňských hraných dresů Motoru. Dresů, které pomáhali vybírat samotní fandové. Nebyl by to hezký dárek?...

#PREVIEW: 15. kolo @VHK_Vsetin První čtvrtinu uzavřeme na Lapači, kde hrajeme ve středu od 17:30. Více??bit.ly/2QUaekl

×
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Dukla Jihlava
ČEZ Motor Č. Budějovice
×
×
Dnes v 16:00 | Dor.
BK Mladá Boleslav
ČEZ Motor Č. Budějovice