ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
07.03.2019, Filip Kortus

Železný a pak i zlatý. Jakub Babka v úterý nedohrál, o den později dvěma góly rozhodl

HAVÍŘOV - Husarský kousek především díky obrovské fyzické odolnosti se povedl Jakubu Babkovi ve dvou zápasech čtvrtfinále na ledě Havířovu. Ve třetím zápase sérii nedohrál po ostrém ataku u mantinelu a musel do nemocnice. Za pár hodin se ale dal dohromady a dvěma góly se stal hrdinou celého čtvrtého zápasu.

Jednalo se o ještě těžší utkání než v úterý?
Oba zápasy byly mimořádně těžké, blbě se posuzuje, který byl těžší. V obou případech to bylo dramatické až do konce a dvakrát jsme se radovali z výhry.

Dařilo se vám i více dostat soupeře pod tlak? Hráli jste lépe v útočném pásmu?
Bylo to především tím, že jsme měli o dost méně ztrát než v úterý. Mnohem více jsme se drželi na kotouči, což znamená, že jsme i více hráli v útočném pásmu. A z toho plynou šance.

Naplno se i ukázalo, že chyby v play off se nekompromisně trestají? Dvakrát jste špatně vystřídali a byly z toho dvě inkasované branky.
Je to přesně tak. Po prvním inkasovaném gólu si říkáme, že to podruhé nesmíme dopustit a stane se nám to znovu... Potrestali to a pro nás je to velké poučení, že nic takového už se nesmí stát.

Třetí zápas čtvrtfinále jste po ataku u hrazení nedohrál. Co se přihodilo?
Soupeř mě sestřelil a okamžitě jsem ztratil dech. Poté jsem si říkal, že ještě půjdu hrát, ale nešlo to.

Kdy jste se rozhodl, že do dalšího zápasu nastoupíte?
Ráno jsem šel na rozbruslení a cítil jsem se dobře. Musím poděkovat celému týmu, který mě dal na zápas dohromady. Pracovali jsme na tom celý den a podařilo se. Nakonec z toho byl poměrně povedený zápas. (úsměv)

Jakub Babka proti Havířovu

Body: 2 (2+0)
Střely: 6
+/-: +1
Zblokované střely: 0
Čas na ledě: 14:54

To bezesporu, dal jste polovinu branek svého týmu a výrazně jste tak pomohl k vedení 3:1 v sérii.
Při první brance se dostal ke kotouči Venca Karabáček a šel do branky. Kotouč se odrazil ke mně, jen jsem do něho plácnul a bylo to tam. U druhé udělal skvělou práci Cody Bradley, když mě krásně našel před brankou. Poslal mi tam takovou střílenou přihrávku, jen jsem nastavil hůl a krásně to vymetlo růžek. Lépe to dát nešlo.

Ukázali jste ve třetí třetině velkou vůli po výhře? Soupeře jste k ničemu nepustili a zároveň ho neustále drželi pod tlakem.
Připadalo nám, že máme více šťávy a z toho jsme těžili. Chtěli jsme je utavit ještě více a co nejvíce hrát s pukem. Pořád jsme po nich šli a nakonec i dokázali otočit vývoj utkání.

Pro páteční duel je jasný cíl ukončit sérii?
Jiný nemáme. Rozhodně se do Havířova nechceme vracet.

Sociální sítě

První čtvrtinu @Chanceliga uzavíráme na ledě @LHK_Prostejov. Jakým výsledkem podle vás dnešní utkání skončí? #hcmotor...

V srpnu oslavila naše legenda JIŘÍ LÁLA šedesát let a při středečním duelu dostal i památeční dres. #Lala #legenda #60

#PREVIEW: 15. kolo @LHK_Prostejov Motor bude usilovat o páté vítězství v řadě na ledě Prostějova.hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Dnes si @romanprikryl10 a @_svach_ zasportovali s deváťáky na ZŠ Nerudova. ????? #hcmotor #zakladniskola #nerudovka