ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
26.02.2019, Adam Pavlíček

Dnešní zápas? Dobrá příprava na play off, míní David Gilbert

O náboj v posledním zápase základní části rozhodně nebyla nouze. Dlouho nebylo jasné, na jakou stranu se vítězství nakonec přikloní. Bohužel pro českobudějovické příznivce na tu vsetínskou. Motor tak končí v tabulce na třetím místě. Derniéru základní části hodnotil centr první formace a střelec vyrovnávacího gólu David Gilbert.

Jak jste viděl dnešní zápas?
Bylo to hodně těžké a rychlé, ale myslím, že pro fanoušky dobré utkání. Oba týmy hrály dobře, rozhodly až speciální formace.

V první třetině jste vyrovnal. Jak těžkou pozici jste měl?
Vlastně ani tak moc ne. Celé se to seběhlo hodně rychle, takže moc času na přemýšlení nebylo, přesto jsem věděl, kam budu střílet. Gába byl mimo svou branku, kam pálit bylo tedy jasné.

Byl zápas podobný těm v play off?
Určitě, bylo to přesně, co jsme čekali. Vsetín je dobrý tým a dnes hrál parádně, stejně tak my. Play off to dnes bylo velmi podobné a určitě to byla na pátek dobrá příprava.

Připravovali jste se na Vsetín nějak speciálně?
Spíše ani ne, nedělali jsme nic speciálního. Vždy máme dobrou přípravu u videa a také na ledě, nic rozdílného tedy nebylo třeba. A myslím, že není ani třeba nic měnit, protože jsme odehráli 56 zápasů jedním stylem, je třeba se ho jen držet a být připraveni na play off.


David Gilbert v zápase proti Vsetínu

Body: 1 (1+0)
Střely: 6
+/-: +1
Trestné minuty: 2

Základní část je za námi. Jak vypadala z vašeho pohledu?
Určitě jsme ji chtěli vyhrát. Sice končíme třetí, ale teď se chceme pořádně připravit a postoupit do druhého kola vyřazovací části. Budeme řešit zápas po zápase. Na domácím ledě musíme v pátek a v sobotu sérii začít úspěšně.

Ve čtvrtfinále půjdeme na Havířov. Co říci směrem k tomuto soupeři?
Minulý zápas proti nim jsme sice vyhráli 9:2, ale nemyslím, že to nějak ukázalo jejich kvalitu. Naopak jsou velmi dobrý tým. Další předešlé dva zápasy s nimi nám rozhodně nic neulehčovali, měli jsme to hodně těžké. Určitě bude důležité zvítězit doma, ale nečekáme, že to bude lehké. Doufáme, že to po sobotě bude 2:0.

Pokud se dostaneme mimo hokej, jak vám zatím jde čeština?
Něco málo už rozumím. Když nám trenér něco vysvětluje, nějaká slovíčka pochytím. Zkouším se ji učit, myslím, že je to důležité.

Je něco, co byste chtěl fanouškům v souvislosti s blížícím se play off vzkázat?
Pokud dáme gól, cítíme z nich tu energii. Speciálně v zápasech, jako byl ten dnešní, nám to moc pomáhá. Buďte stále tak hlasití a fanděte nám, my budeme na pátek připraveni!

Sociální sítě

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

65. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Karel Caldr. V klubu hrál 3 sezony, celkem byl připraven do 45 zápasů a v nich...

???? Ve čtvrtek ráno se našemu obránci Niklasovi a jeho přítelkyni Alvě narodil syn Lukas! Gratulujeme a přejeme hodně zdraví, a...