ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
31.12.2019, Filip Kortus

Přání do roku 2020? Hlavně zdraví, říká Zdeněk Doležal

Po návratu do sestavy se prosadil i ve druhém zápase po sobě, kdy využil přesilovou hru pět na tři. Navíc předvedl málo vídanou přihrávku před úplně prázdnou branku... Zdeněk Doležal se stal jednou z hlavních postav výhry nad Vsetínem, která se nerodila vůbec lehce. Motor zakončil rok 2019 vítězně.

Co jste říkal výhře nad Vsetínem?
Vstup do zápasu jsme neměli dobrý, protože jsme první třetinu odehráli opravdu špatně. Od druhé třetiny jsme se zvedli a zbytek zápasu už odehráli mnohem lépe.

Nakopla vás vyrovnávací branka, kterou jste vstřelili po šťastném odrazu od mantinelu?
Rozhodně nám pomohla, protože jsme šli do kabin za vyrovnaného stavu, což pro nás bylo velice pozitivní. Mohli jsme z toho těžit v dalším průběhu zápasu.

Nahazoval jste kotouč s tajným přáním, že by se mohl zrovna takto odrazit?
Ne, to vůbec. Nechceme nahazovat kotouče do třetiny, ale neměl jsem rychlost a nenapadlo mě lepší řešení. Bylo obrovské štěstí, že k tomu došlo a mohli jsme snadno skórovat.

Už jste někdy podobnou situaci zažil?
Možná trochu překvapivě ano a stalo se nám to letos. Pamatuji si, že v Třebíči vstřelil podobnou branku Martin Novák.

Nebylo vám Ondřeje Bláhy až líto?
To takhle nejde brát. V zápase je soupeř a na žádné slitování není prostor. Tentokrát jsme měli štěstí my, příště ho může mít soupeř.

Zdeněk Doležal proti Vsetínu:

Body: 2 (1+1)
Střely: 2
+/-: 0
Trestné minuty: 2
Ice time: 12:02

Překvapil vás Martin Beránek bitkou, ve které složil hostujícího Hryciowa?
Ano, nečekali jsme to. (úsměv) Dělali jsme si z něho legraci, že se bude více bát, až nebude nosit košík. A on takovým způsobem vyhraje bitku. Klobouk dolů, jak to zvládl.

Jaké máte přání do roku 2020?
Především pevné zdraví. Měl jsem problémy s kolenem, které mě snad co nejdříve opustí. Moc bych si přál, aby mě celý rok nic nelimitovalo. A pochopitelně, aby se nám podařilo splnit cíl, který máme předsevzatý už dlouho.

Sociální sítě

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

65. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Karel Caldr. V klubu hrál 3 sezony, celkem byl připraven do 45 zápasů a v nich...

???? Ve čtvrtek ráno se našemu obránci Niklasovi a jeho přítelkyni Alvě narodil syn Lukas! Gratulujeme a přejeme hodně zdraví, a...

Dnes uplynulo 100 let od narození bývalého obránce Romana Charypara. Vyhlášený tvrďák hrál v ČB 17 sezon, přes 100 mistrovských...