31.12.2010, Petr Lundák

Tomáš Mertl: Zlín nás podcenil, ale my jsme je přehráli pohybem

Č. B u d ě j o v i c e - Při posledním utkání v roce 2010 přivítal na svém ledě českobudějovický HC MOUNTFIELD soupeře ze Zlína. A nutno dodat, že svěřenci trenéra Výborného se s končícím rokem rozloučili opravdu skvěle. Do zlínské sítě poslali hned čtyři góly, předvedli zejména v první třetině velice doborou hru a vše korunoval bezchybný Jakub Kovář, který vychytal čisté konto. Na svůj účet si připsal dva kanadské body, ale hlavně pomohl svému týmu k výhře, Tomáš Mertl, který vstřelil první gól zápasu.

Výborně jste vstoupili do zápasu, když jste už v páté minutě vedli 2:0 a do konce první třetiny padla ještě jedna branka. Čím to, že jste takto přehráli Zlín, který po sedmi zápasech vyšel poprvé bodově naprázdno?
Vyšel nám krásně vstup do zápasu, protože jsme proměnili hned první šance, které jsme měli. Zápas určitě rozhodla naše první třetina, kdy padly tři góly. Pak se vám hraje hned lépe. Jsme jenom rádi, že se to takto povedlo.

Překvapili vás Zlínští určitou laxností, protože vy sám jste měl hned při prvním střídání dobrou střelu na brankáře Dubu a z té druhé už vlastně padl první gól?
Ano, asi byli trošku unavení nebo, jak bych to nazval. Je také možné, že jak vyhráli čtyřikrát za sebou, tak nás možná podcenili. My jsme však začali hrát hned ze začátku.

Podívejme se trochu na vaši hru celkově, v čem byla jiná, jak se lišila od ostatnch zápasů?
Jednoznačně nám dnes vyšel náš pohyb, který jsme měli výborný. Vycházely nám i rotace anebo nahrávky.

Na svém kontě nyní máte dva zápasy za sebou s výhrou za tři body, dalo by se tedy říci, že jakási menší krize je pryč?
Těžko říci, nevím. Ale rozhodně je parádní, že jsme dvakrát za sebou vyhráli, dneska nám do branky napadaly i góly. Musíme naši hru však potvrdit v neděli se Spartou a udělat zase sérii výher.

Na to jsem se právě chtěl zeptat, nynější třízápasová šňůra na domácím ledě by si plný bodový počet zasloužila, že?
Jednoznačně! Doma se nám hraje lépe, v Budvar aréně to umíme a nechceme jen tak rozdávat body soupeřům. Rozhodně půjdeme do třetího domácího utkání s tím, že chceme zase vyhrát za tři body.

Odchytal jen první dvacetiminutovku. I tak se toho za tak krátký čas stalo hodně. Za jeho záda totiž českobudějovičtí poslali hned tři góly. Pak šel Tomáš Duba střídat a po první přestávce se do zlínské klece postavil jeho kolega Jakub Sedláček.

Co se s dobře hrajícím Zlínem z předchozích kol stalo, že jste hned prohrávali o tři branky po první třetině?
(krčí rameny) Začali jsme opravdu hrát hodně špatně, chyběl nám pohyb a obětavost. Z naší strany to byl dnes hodně špatný zápas.

Budějovice se rychle dostávali před vaše hráče, lépe bruslily a tím pádem jste poměrně rychle prohrávali o dva góly.
Je to tak, protože ty branky padly po našich chybách. Ale bez pohybu se nic vyhrát nedá, navíc tady mají menší hřiště, tím to možná bylo taky ovlivněné.

Vy sám jste už do druhé třetiny nenastoupil, jednalo se o váš nápad?
Ne, ne. Trenér mi řekl, že to vyzkoušíme s Kubou (Jakub Sedláček - poznámka) a musím říci, že chytal fakt výborně. Podržel nás, protože jsme mohli dostat daleko větší příděl.

Zlín měl pěknou sérii vítězství za sebou, dnes to nevyšlo, proč?
Možná přišlo uspokojení, protože před tím jsme hráli opravdu dobře a bodovali v hodně utkáních. A dnes nám utekl začátek a od toho se vše odvíjelo, ani jsme neměli takovou vůli a chuť zápas otočit. Zápas byl prostě špatný, musíme se z toho ale poučit do dalších utkání.