29.12.2010, Michal Špírek

V Budvar Aréně se poprvé v sezóně představí Zlín

Č. B u d ě j o v i c e - Fanoušci HC MOUNTFIELD už na domácím stadionu viděli všechny extraligové soupeře, kromě jediného. Je jím právě čtvrteční protivník PSG Zlín. Ten oplývá parádní fazónou, bodoval totiž již sedmkrát v řadě, z toho hned pět duelů vyhrál za tři body. Zastaví Jihočeši, povzbuzení domácím překonáním Komety, rozjetý celek trenéra Venery? Na ledě Zlína dokázali Budějovičtí ze dvou pokusů jednou vyhrát, jak se napoprvé popasují se čtvrtým týmem tabulky doma? Poslední utkání roku 2010 začíná ve čtvrtek v 17:30.

O soupeři – PSG ZLÍN

Čtvrtá příčka - výše jak po 34. kole PSG Zlín v letošním ročníku extraligy ještě nebyl. Jak se těsně pod vrchol propracoval? Parádními výsledky z poslední doby, berani získali minimálně bod už v sedmi po sobě jdoucích utkáních, poslední čtyři pak vyhráli v základní hrací době. A z pohledu skóre bylo nejpovedenější úplně poslední utkání s Litvínovem. Zlín vyprovodil Severočechy sedmi brankami a Litvínov už musí mít ze Zlína těžké spaní. Zlín má letos na tohoto protivníka spadeno, nejenže na jeho ledě vyhrál 4:2, ale hlavně doma mu v osmém kole uštědřil desítku. Celkové skóre ze tří vzájemných zápasů Zlína a Litvínova je tak 21:6.

Na led HC MOUNTFIELD přijede Zlín odpočatý, v úterý mančaft trenéra Venery stál, utkání se Spartou si totiž předehrával. Co tedy čeká hlavní trenér od čtvrtečního zápasu s Budějovicemi? "Soupeř má vyrovnané a organizované mužstvo, takže i z naší strany bude třeba disciplína, trpělivost a zodpovědný výkon. Budeme muset hrát určitě jiný hokej než proti Litvínovu, kdy šlo opravdu o bezstarostné utkání, jemuž navíc dala směr první jasně vyhraná třetina," uvedl pro klubové stránky Zdeněk Venera.

Oproti poslednímu zápasu, kdy se Kometa výsledkově i herně trápí, bude HC MOUNTFIELD mít v dalším domácím utkání těžší úkol. Zlín těží i z toho, že jeho marodka zeje prázdnotou. Františka Výborného může trápit jen otázka startu Lukáše Květoně, který se zranil před zápasem s Kometou. V tomto střetnutí vynikl útok Langhammera, sám centr pak zažil čtyřbodový večer. Milan Gulaš se třemi body vyšvihl na 16. příčku v kanadském bodování extraligy, na první desítku přitom ztrácí už jen dva body. Roli zlého muže v českobudějovické sestavě pak desetiminutovým osobním trestem v posledním zápase potvrdil bek Jan Novák, více trestných minut než obránce nasbírali v rámci extraligy jen dva hráči, Žabka a Vašíček. Potřetí v řadě může se Zlínem skórovat Rudolf Červený, mladý útočník se zabydlel v první formaci HC MOUNTFIELD a svým dravým stylem vnáší do Mikeskova útoku potřebnou agresivitu. Červený nasbíral v tabulce +/- už osm kladných bodů a je v tomto ohledu spolu s Martynkem a Snopkem nejlepším v kádru.

Zajímavosti

Mikeska, Ptáček, Balaštík. Trefí se někdo z nich?

Právě tito tři hráči dokázali vsítit do soupeřovy brány v každém z letošních vzájemných duelů. Který z těcho hráčů potvrdí, že Zlín, respektive České Budějovice, jsou jeho oblíbeným protivníkem?

100. gól už HC MOUNTFIELD vstřelil. Zabrání Kovář tomu, aby tým sto branek i inkasoval?

Milan Gulaš se stal střelcem stého gólu HC MOUNTFIELD v sezóně v posledním zápase s Kometou. Čtyři inkasované branky z tohoto duelu ovšem znamenají, že Budějovice dostaly gól devětadevadesátkrát. Jakub Kovář by si musel připsat čisté konto proti Zlínu, aby nebyl Zlín tím, kdo stovku na konto inkasovaných branek Jihočechům připíše.

Sestava soupeře z posledního kola (Zlín - Litvínov 7:2)

Duba - Bořuta, Míka, Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka - J. Ondráček, Roman Vlach, F. Čech - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, I. Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

Lukáš Galvas 17 (3+14)
Jan Snopek, R. Martynek, R. Červený (+8)
93,66% - 2,14, Jakub Sedláček 92,00% - 2,84

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.