MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Diskusní fórum


Vložení příspěvku do fóra
Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 pamatovat
 
prosím nevyplňovat

Zaregistrujte se ZDARMA nebo využijte výhody PROFI registrace. Více čtěte níže.
Filtr: výpis příspěvků ze dne "2020-5-11" |  vypnout filtr
 
<1234567>
Další diskuse: 
 
-tom--tom- | České Budějovice
Reagovat
11.05.2020, 21:18
 
Reakce na KohyCZ: Považuju naše záznamy tiskovek tak, ja...
Ano, na úkor první ligy samozřejmě. Tam hraje Kadaň, Benátky, Sokolov. Dál bych to neřešil, přijde mi to zbytečný Smajlík Já chtěl těma rozhovorama vyvolat pozitivní pocity.
 
 
 
Reakce na -Tom-: Srovnávat můžeme kvalitu, samozřejmě né...
Považuju naše záznamy tiskovek tak, jak se točily v uplynulé sezoně, za naprosto dostačující a standardní kvality pro dané potřeby. Ostatně, jejich části už byly odvysílány bez problémů i na celoplošných televizích. Investice do techniky, která by to ještě pozvedla (vždycky to jde, pochopitelně), bych považoval za neadekvátní skutečným potřebám.

Zbyna: Hele, nechci ti úplně brát iluze teda Smajlík
 
 
 
Trochu odbočím od novinářů k hokeji. Dost mě udivuje, jak si v KK věří na to, že budou do první 6. Asi si nevšimli, že systém, kterej preferuje Žvejk, už je dávno přežitej a poslední úspěch, kterej se mu jako trenérovi povedl je starej už 10. Já jsem například smířenej s tím, že jestli nepřijde alespoň ještě jeden rozdílovej hráč (radši dva) tak holt náš strop bude 7. místo a budeme hrát v tý dolní polovině. Oni by se na to ale měli taky připravit, jinak jich tam nebude chodit už ani ty ubohý 4 tisíce.
 
 
 
Reakce na -Tom-: Srovnávat můžeme kvalitu, samozřejmě né...
Tome neskonči protože je to výborný a má ti sledovanost těšime se na nedelni vysílání protože na ty hokejisty se tesim
 
 
-Tom--Tom- | České Budějovice
Reagovat
11.05.2020, 21:06
 
Pointa těch rozhovorů byla uvolnit atmosféru, když klub tady nebyl nijak aktivní v době okurky (vyjímku tvoří nějaký videjka jak hráči cvičí a když už tam někdo poslal něco kreativního, tak se to stejně neuveřejnilo). Né tu vést debaty kdo jak co dělá, přirovnávat to k tiskovám a podobně Smajlík Já třeba za sebe musim říct, že už nahlížim úplně jinak na reportéry a moderátory. I když vim co dělám blbě, snažim se to nedělat a stejně to třeba dělám. Docela jsem rád, že jsem si tohle to vyzkoušel Smajlík
 
 
viksviks | České Budějovice
Reagovat
11.05.2020, 21:01
 
Kohy, zrovna jsem koukal na ČT 4 Sport a byl tam legendární rozhovor Haničky Ježkové s Finem Kontiolou. Kde je téhle krásce dnes konec? Vím jen, že odešla úplně z médií...
 
 
-Tom--Tom- | České Budějovice
Reagovat
11.05.2020, 20:55
 
Srovnávat můžeme kvalitu, samozřejmě né formu rozhovoru. Asi nebude reportér říkat hráči to co já, to ví snad i úplný hov*do ne? Smajlík To nemusim bejt inženýr a dojde mi to.

Neni prd*l točit v různých povětrnostních podmínkách, který jsou pokaždý naprosto jiný. S hobby technikou. Ale okecávat zvuk na tiskovce, která je pořád jedna a ta samá místnost, ten člověk si to tam může připravit, udělat jednou, dvakrát, třikrát nebo klidně storkát na zkoušku ... a vyladit to Smajlík My někam přijedeme, nevíme pomalu ani kam jedem, jaký bude počasí nic Smajlík Fakt mi to přijde bizár. Myslim, že Marsch to docela vytihnul. A když jinde to jde, proč by nešlo tady? :D Absurdní ... už nejsme v pralese a měli by jsme dělat vše na úrovni ELH. Učil se to klub 7 let.

Zítra dělám pátej rozhovor. Prvotní plán byl udělat 3-5 rozhovorů a že dál se uvidí. Tak se uvidím. Za mě to může klidně i těmhla pěti skončit a klidně ať si v tom pokračuje klub, jestli chce.
 
 
Hic_sumHic_sum | Hokeje není nikdy dost!
Reagovat
11.05.2020, 20:54
 
Reakce na zbyna-ck: Reflex, Respekt, MfD, Lidovky. To ne...
Zrovna do Lidovek jsou náborové požadavky (co vím) jen maturita a ucházející čeština...
 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
11.05.2020, 20:48
 
Reakce na KohyCZ: Skvělých novinářů není málo. Málo je m...
Reflex, Respekt, MfD, Lidovky. To nejsou média druhý kategorie, kam může psát kdokoliv a dělat tam šéfa rubriky apod. přesto jsou ty zkušenosti odtud.

Ale to je jedno, tiskovky budou pro nás zajímavý hlavně ve chvíli, kdy se na nich bude hodnotit náš vítěznej zápas.
 
 
 
Skvělých novinářů není málo. Málo je míst, kde by je někdo skutečně zaplatil. Protože bohužel většina čtenářů volí svým kliknutím či koupením velmi často hlavně plytkost a skandálnost (čest výjimkám), a to obvykle ani nepíše novinář.
 
 
11.05.2020, 20:20
 
Reakce na zbyna-ck: to, že se dá dozvědět víc, se rovná ...
V každém oboru najdeš šikovné lidi, ale i lemply.Tak to je a jinak to nebude.I ve škole jistě máš kolgegy nebo kolegyně, kteří svému oboru dávají více a dělají to dobře a poctivě, ale i takové, kteří na to kašlou a jedou nějak setrvačně.
 
 
 
Reakce na zdcart: Plzeňská radnice dotací 3 milionů, zac...
Plzeň má 3. nejmenší rozpočet v lize? Smajlík
 
 
 
Reakce na zdcart: Plzeňská radnice dotací 3 milionů, zac...
Ta fotka u článku je dobrá. Já myslím, že Emil už je v Jihlavě Smajlík
 
 
DrewDrew | Negativní p1ča a sedmiletý kydač hnoje
Reagovat
11.05.2020, 20:14
 
Reakce na Zbyna-CK: Každá generalizace je hloupost, to j...
Tohle si trefil úplně do puntíku, většině novinářů nějaká fakta nic neříkají a uráží je, když je na to vůbec někdo upozorní. Dneska už bohužel žurnalistika moc vidět není, jedná se spíš o aktivismus a hlavně si protlačit to svoje. Že se jedná o propagandu nikoho nezajímá, protože většina čtenářů to stejně jenom zbaští a není schopná si něco sama ověřit. Tenhle problém je tu ale už dlouho a pořád se prohlubuje. Kvalitní žurnalistika už je opravdu jen někde na okraji.

Samozřejmě existují i kvalitní novináři, ale je jich velmi málo. To jsem trošku odbočil od hokeje, ale tohle téma je zrovna ve společnosti důležité, protože média mají ohromnou sílu.
 
 
 
Reakce na Redaktor: Dík ;) A pozdrav Nazdár Novička mi ...
"Člověk chce ale prostě mít všechno hned teď, to je ten problém." Proc je to problem?
 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
11.05.2020, 19:44
 
Reakce na Redaktor: Dík ;) A pozdrav Nazdár Novička mi ...
to, že se dá dozvědět víc, se rovná tomu, že se nedozvíme nic? To asi ne, že jo...

Já si prostě osobně myslím, že by tiskovka mohla být "dynamičtější" v tom smyslu, že by dotazy mohly více reflektovat konkrétní dění a detailní situace na ledě. To by nás jako čtenáře rozhodně bavilo.

Nalož s touhle informací úplně jak chceš. Pro mě za mě, neměňte nic, když vám připadá, že to nemá chybu. Jen upozorňuju na to, že celou dnešní debatu o tiskovkách rozpoutal dotaz, jestli nevíme, co by se dalo zlepšit a co by nám fanouškům líp vyhovovalo. Tak to sem pár lidí napsalo (někdo kultivovaněji, někdo míň) a reakce je taková... řekněme zvláštní.
 
 
Zbyna-CKZbyna-CK | Dum spiro, spero
Reagovat
11.05.2020, 19:39
 
Reakce na Piky: Ona to byla spise nadsazka. A malinko re...
Každá generalizace je hloupost, to je jasný. I mezi novináři jsou schopní lidé, jako ve všech profesích. Ale mám zkušenost, že málokdo reaguje na upozornění na chybu tak, jak reagovali novináři, které jsem na chybu upozornil.

Novináři (bývalý šéfredaktor respektu), který napsal článek o tom, že učitel sám jako jedinec rozhoduje o tom, že dítě propadne a že to není správně, jsem poslal odkaz na vyhlášku, která stanovuje povinnost tříčlenné komise při každém reparátu + možnost vyžádat si přítomnost vedení školy, inspekce a dalších lidí. Odepsal mi, že vyhlášku nečetl, protože přece nebude číst vyhlášky, když píše článek o společenské problematice a článek měnit nehodlá. Jinému jsem se snažil vysvětlit, že jeho premisa "každý školák nesnáší matematiku" je úplná hloupost, kterou by měl doložit širokým průzkumem, nebo ji vůbec nenapsat. Napsal mi na to, že se ptal dětí své kolegyně a ty matematiku opravdu nesnášejí, tudíž si to jako fakt ověřil. Jiný zase tvrdil, že úloha z maturity je strašně těžká a vůbec neměla v maturitě být. Poslal jsem mu odkaz na sbírku úloh pro 8. třídu ZŠ, ze které ta úloha byla. Napsal, že mu nicméně připadá prostě těžká, protože jeho syn ji nevyřešil.

Jinému jsem opravil chybu s odkazem na vyjádření Ústavu pro jazyk český, ve kterém byl podrobný rozbor té chyby, v čem spočívá, proč si ji hlídat atd. Odpověď byla, že ÚJČ není stoprocentní autorita, nikomu jinému to nevadilo a proč se vůbec ozývám, "čeština není moje práce, nejsme v době Poláčka, Čapka a Basse" - to mi prosím napsal redaktor Reflexu v roce 2010.

a takhle bych mohl pokračovat... byl jsem mladej, blbej a naivní a myslel jsem si, že korekturu věcných chyb správný profesionál uvítá. Dnes už vím, že fakt neuvítá a z kritiky si vůbec, ale vůbec nic nedělá. A nikam už nepíšu, nemá to cenu a myslím si o autorovi svoje. Za blbce je ten, kdo je pod tím podepsaný, ne já.
 
 
RedaktorRedaktor | České Budějovice
Reagovat
11.05.2020, 19:39
 
Reakce na Piky: Jen namatkou jsem prosel diskusi a musim...
Dík Smajlík A pozdrav Nazdár Novička mi také "utkvěl" hned v paměti...

zbyna-ck: "...protože si myslí, že by se toho od trenérů mohli dozvědět víc..." A ty se od nich nic nedozvíš? Proč si třeba myslíš, že si je pak berem na individuální rozhovory? Holt si to přečteš o den později či dva v tisku třeba v souhrnějším článku. Ale dozvíš se to úplně stejně. Člověk chce ale prostě mít všechno hned teď, to je ten problém.
 
 
 
Reakce na zbyna-ck: No pokud nevidíš rozdíl v kritice ze...
Ona to byla spise nadsazka. A malinko reakce na ty nazory ala Novinari jsou prizivnici, co chodej koukat zadarmo na hokej a na chlebicky a kaviar.

A jinak ver tomu, ze ja sam jsem casto hodne hlasitej kritik - i mi to uz i hodnekrat ublizilo. Ale smahem rict, ze novinari jsou deb..ove, mi neprijde OK. A pokud se budeme bavit o hokeji, tak treba Mira Horak, Rysavka, Ondra Zoubek, jsou podle me hodne fajn redaktori.

Skolam a matematice nerozumim, tudiz nevim.
 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
11.05.2020, 19:10
 
Reakce na Piky: Jen namatkou jsem prosel diskusi a musim...
No pokud nevidíš rozdíl v kritice ze strany prezidenta, kterej novináře kritizuje a uráží čistě s tím účelem, aby nebylo vidět na jeho bezprecedentní svinstva a mezi tím, když sportovní fanoušek kritizuje sportovní novináře, protože si myslí, že by se toho od trenérů mohli dozvědět víc, pak těžko debatovat.

Ale v obecný rovině - úroveň novinoveho článku se nejlíp hodnotí ve chvíli, kdy novinář píše o něčem, čemu člověk opravdu rozumí. A za sebe osobně píšu, že z 10 článků o tom, v čem se orientuju nejlíp (školy, matematika), je 9 naprosto nesmyslných, povrchních, vycucaných z prstu nebo očividně zaplacených a na objednávku. Někdy se jedná o vyložené lži. Takže není divu, že důvěrou tak úplně neoplývám.

O jazykové úrovni článků jsem se raději vůbec nezmínil.
 
 

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.
 
 
Sociální sítě

Motor s Litvínovem padl 3:4. REPORT ??hcmotor.cz/zapas.asp?id=C…

Dnešní sestava proti @hcverva ??

Dnes hrajeme a to znamená, že vychází HOKEJKLUB!Najdete v něm rozhovor s Matějem Tomanem, plakát, informace o @hcverva, se kterým...

Motor ještě pro závěr sezony nic nevzdává a vyzkouší osvěžit kádr nefalšovaným trejdem. Do Motoru přichází borec, který umí dát i...