MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
25.01.2014, Lukáš Dvořák

CEB - KAD 0:3 - Doma znovu bez gólu. Motor padl s Kadaní

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Domácí mizérie pokračuje. Ve třiačtyřicátém kole Motor nezvládl souboj s výše postavenou Kadaní a podlehl jí 0:3. Jedná se o druhý takový výsledek v řadě na domácím ledě. Motor má před svými fanoušky velký problém s potencí.

Souboj přímých konkurentů a bitva o šest bodů. To bylo utkání s Kadaní. Jenže v úvodu moc hokejové krásy nenabídlo. Jako první se osmělil domácí Rob. Ten nejprve zkoušel z ostrého úhlu překvapit brankáře Kostúra, který si nebyl jist, zda udržel puk mezi betony, o pár minut později ho od vítězství v duelu s brankářem hostí dělily jen centimetry. Střelecký pokus totiž mířil jen těsně vedle levé tyče. Další průběh třetiny ovlivnila dvě vyloučení hostí v rychlém sledu. V těch ale postupně ztroskotaly šance Chmelíře, Kasíka i Kuchejdy. Své štěstí zkoušeli i hosté. Ve třinácté minutě pálil Szakal, Kůdela jeho příležitost dokázal s přehledem zlikvidovat. Velmi vlažný projev obou celků pokračoval i nadále. Osmnáctá minuta přinesla další příležitost ke skórování, ale po střele jednoho z domácích obránců byl na hranici brankoviště neúspěšný Kuchejda. Daleko větší vzruch přinesla následná strkanice, kterou ale rozhodčí velmi rychle utnuli. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

První příležitost Luboše Roba zkoušel ve dvaadvacáté minutě napodobit kadaňský Chlouba a ze stejného místa se snažil ohrozit Kůdelu, jehož pravý beton však pohotově vyrazil puk daleko od českobudějovické svatyně. Doposud největší příležitost měl v pětadvacáté minutě Pajič. Ten uháněl sám na Kostúra, ale naděje na vstřelení gólu skončila na rameni hostujícího muže s maskou. Naopak díky chybě domácího Kůdely musel Motor do tří, což se ukázalo jako osudné. V osmadvacáté minutě, když už měli domácí o jednoho muže navíc, našel přesně Roman Prošek před Kůdelou číhajícího Jakuba Chrpu, jemuž nedělalo problém poslat kotouč přímo mezi betony domácího gólmana. O několik desítek sekund byl velmi tvrdě atakován Prokop, který musel opustit ledovou plochu, a Motor dostal pětiminutovou příležitost k vyrovnání. Jenže na branku stihli domácí vystřelit jen čtyřikrát, největším ohrožením se zdála střela od navrátilce z Chomutova, Jana Nováka. V sedmatřicáté minutě si svým dalším únikem vykoledoval vyloučení Pajič, z přesilové hry ale opět nic nepřišlo, takže si hostující Kadaň odnášela do kabiny těsný náskok.

Do třetí části nastoupili lépe domácí. Hned po pětašedesáti vteřinách mohl vyrovnat duel Melka, ale v blízkosti Kostúra trefil jen jeho pravý beton. Ve třiačtyřicáté minutě zkoušel jeho pozornost i Kasík, kadaňská jednička zůstávala nepřekonána. Chvíli nato se opět předvedli hosté. Ukázkovou stahovačku předvedl Chlouba a jeho tvrdý projektil zaměstnal Kůdelu. Devětačtyřicátá minuta a znovu Roman Chlouba. Než však stačil něco vymyslet nebo přihrát na najíždějícího spoluhráče, skvělým obranným zákrokem ho o puk obral Kasík a udržel tak šance Motoru na kladných hodnotách. Následná přesilová hra Kadaně moc šancí k navýšení náskoku nenabídla. Jediný vážnější pokus zaznamenal autor první branky. Stejný průběh měla i totožná herní situace domácího celku, možnost ke skórování měl Pšurný, pálil ale jen do hrudi Kostúra. A když se nepodařilo vyrovnat, přišel zasloužený trest v podobě druhé branky. A pro Motor byla velmi smolná. Jaroslav Kůs hledal v další dvojnásobné početní výhodě svého spoluhráče, trefil domácího Chmelíře a od něj se puk odrazil za záda bezmocného Kůdely. V padesáté šesté minutě už se s výsledkem moc dělat nedalo. Přesto dostali Jihočeši další přesilovou hru, kterou podpořili hrou bez brankáře a snažili se ještě zvrátit nepříznivý vývoj. Šance ale utnul v devětapadesáté minutě Karel Hromas, jenž trefil odkrytou klec. Domácí tak opět v Budvar aréně prohráli 0:3 a již sedm třetin nedali na svém ledě branku.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
27:36 Chrpa Prošek Chlouba
55:14 Kůs Chlouba Trefný
58:50 Hromas Kostúr

Střely na branku
Vráblík5
Kasík5
Rob4
Kotalík4
Chmelíř3
Šachl3
Kuchejda3
Pšurný R.3
Boháč2
Kňazev2
Kříž2
Ferebauer1
Ondřej1
Šperger1
Pajič1
Novák1
CELKEM41
Szakal3
Prošek2
Chlouba2
Jíra2
Ton2
Hromas1
Kopáč1
Kůs1
Gajovský1
Hammerbauer1
Stehlík1
Chrpa1
Opalek1
Mainer1
CELKEM20

Nejlepší hráči
ROMAN PŠURNÝ
Roman Vráblík
David Kuchejda
ROMAN CHLOUBA
Martin Szakal
Jakub Chrpa
Ohlasy po zápasu

Radek Bělohlav (ČEZ Motor České Budějovice): Spokojení můžeme být jenom s prvními dvanácti nebo patnácti minutami, kdy jsme si vytvořili tlak, ale gól se nám vstřelit nepodařilo. Pak jsme udělali několik chyb a soupeř měl nějaké šance. Od druhé třetiny jsme přestali hrát, báli jsme se puku, chyběla nám zodpovědnost. Celou sezonu góly nedáváme, takže jsme zvyklí hrát tak těsné zápasy. Ve třetí třetině, kdy jsme měli možnost o výsledek zabojovat, jsme se ale nechali nezodpovědně vyloučit a soupeře jsme pustili třikrát do přesilovky.

Karel Soudek (SK Kadaň): Byl to oboustranně bojovný zápas. Při dlouhém vyloučení jsme měli trochu štěstí, ale přežili jsme ho. Ustáli jsme i úvodních deset minut, kdy měli domácí velký tlak. V přesilovce se nám pak podařilo dát branku - a to rozhodlo. Navíc jsme dobře bránili.

Sociální sítě

K tomu, aby Motor získal první bod v Tipsport extralize, chyběly necelé dvě minuty. Poté však přišla chyba rozhodující branka do...

Proti @HC_Plzen nastoupíme v této sestavě! ?? #hcmotor #nejenhokej #dnesnisestava

Motoráci se s nákazou nemocí covid-19 vypořádali dobře, a tak teď mohou pomáhat těm, kteří jsou právě nemocní ??...

!?Pozor, změna! Zítra s Plzní hrajeme až od 18:30. Utkání bude přenášet ČT Sport. Preview na zápas si můžete přečíst na tomto...