29.08.2023, Pavel Mádl, Denisa Józsová

CEB - KOM 5:3 - Motoru odveta proti Kometě vyšla, nastřílel jí pět branek

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Už jenom čtyři zápasy čekají českobudějovické hokejisty v přípravě před novou sezónou, navíc všechny na domácím ledě. Jako první přijela do Budvar arény Kometa Brno a bylo se rozhodně na co koukat! Dohromady padlo v duelu osm branek, druhou výhru v přípravě zapsali Jihočeši. Vítěznou branku vstřelil bývalý hráč Komety Michal Gulaši.

K otevření gólového účtu stačilo pouhých 31 sekund. Po zmatcích u mantinelu v pásmu domácích se ve slotu objevil Andrej Kollár a povedeným blafákem překonal Hrachovinu. Z ostrého úhlu rychle projevil snahu o vyrovnání Harris, leč mířil vysoko nad. Kometa nepřestala, důkazem toho byl další gól z hole Daniela Gazdy, kterému do prostoru levého kruhu nabil Adam Zbořil. Brněnský obránce tvrdou střelou propálil domácího gólmana. Motor dělal další chyby, ale při pobytu v útočné třetině Dominik Simon našel na modré čáře zcela volného Mikuláše Hovorku, který svižným zakončením rozvlnil síť v Lukešově bráně. A utkání dostalo nový náboj poté, co se stav srovnal na 2:2. Čtvrtá útočná formace ukázala svoji bojovnost. Martin Beránek vybojoval kotouč, pro nějž si dojel Josef Koláček a chytře si vyjel před bránu. Tam se rovněž natlačil Lukáš Vopelka a procpal kotouč za čáru. Samá lajna se o chvíli později snažila o strhnutí vedení na svoji stranu, když Lukeše prověřil Beránek. Pár vteřin nato měl jedinečnou možnost na skórování Kachyňa, ale také neuspěl. Hrachovina, oslavenec 29. narozenin, se musel vytáhnout v posledních minutách první dvacetiminutovky, ve které padly čtyři branky.

Jihočeši zpočátku prostřední periody mohli zvedat ruce nad hlavu. K jejich smůle akce mezi Hanzlem a Koláčkem nebyla dotažena do zdárného konce. Při vyloučení Ďalogy budějovičtí hokejisté daleko více zaměstnali Lukeše. Učinil tak Simon, ale kotouč po jeho střele přistál brněnskému brankáři na hrudi. Duo Gulaš – Pech mohlo rozradostnit Budvar arénu, když prvně jmenovaný využil svých zkušeností a poslal vzdušnou přihrávku svému kolegovi najíždějícímu přímo před bránu. Lukeš však stačil zasáhnout vyrážečkou. Poté se hra otočila a Kometa útočila, a úspěšně. Budějovická obrana si špatně rozebrala hráče. Martin Kohout viděl na druhé straně pásma Andreje Kollára, jenž ránou do protipohybu Hrachoviny trefil přesně podruhé v utkání. Motor nemusel smutnit dlouho. Brant Harris se prodral s pukem za modrou čáru, na kterou pak následně poslal pas na hůl Milana Doudery, který vyslal nekompromisní dělovku a opět z utkání byl rázem remízový stav. Ani ten ovšem nebyl v platnosti delší dobu, protože při ofenzivní akci Budějovických od modré čáry nahodil puk bývalý hráč Komety Michal Gulaši a kotouč skončil v síti, a to po odrazu jednoho z hostujících beků. Po další záživné třetině tentokrát byl výsledek ve prospěch Jihočechů, kteří vedli 4:3.

Velké věci se mohly dít po značném zaváhání Lukeše za bránou. Kotouč se za čáru dostal, když ho tam doklepl Harris. Rozhodčí ale rozpažil a porada u videorozhodčího v přípravných duelech možná není. Následně se také neujaly dvě tvrdé střely kapitána Gulaše. Motoru se povedlo navýšit vedení při vlastním oslabení. Zpoza brány adresoval Jan Ordoš puk Brantu Harrisovi, jenž se před Lukešem nemýlil. Necelých pět minut před koncem šedesáti minut vyjel za bránu pro kotouč a spadl, čímž pobavil diváky v českobudějovickém stánku. Nic dalšího se už nestalo, a tak Motor zvítězil podruhé přípravě. Brněnskou Kometu porazil 5:3.