ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
08.01.2013, David Lukeš

CEB - KVA 3:5 - MOUNTFIELD opět ztratil zápas v posledních minutách!

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - K velice důležitému zápasu zavítali na jih Čech ve 38. kole hokejisté Karlových Varů. Budějovičtí se v zápase s nimi snažili přerušit sérii čtyř porážek. I díky dvěma trefám René Vydareného ze třetí třetiny sahali po bodovém zisku, ale stejně jako v předchozím kole na ledě Zlína o naděje přišli nezvládnutou poslední pětiminutovkou.

O tom, že se jednalo pro oba týmy o střetnutí nejen se soupeřem, ale i s vlastním sebevědomím, netřeba pochybovat. Takové souboje často příliš krásy nepřinášejí. Přesto úvodní třetina zajímavé situace nabídla.

Že se na první branku nečekalo dlouho, zařídil v 6. minutě karlovarský kanonýr Lukáš Pech, jenž se prosadil důrazem v předbrankovém prostoru - 0:1. Domácí příznivci se ale netrápili dlouho. V 8. minutě využil bleskově přesilovku Tomáš Mertl a Jihočeši byli zpátky ve hře - 1:1. Ovšem opět ne na dlouho.

Ve 13. minutě na sebe znovu vzal zodpovědnost kdo jiný než Lukáš Pech a po pohledném uvolnění na levém křídle zamířil přesně nad Kovářovo rameno - 1:2.

Druhá třetina už přinesla klasický boj sama se sebou. Týkalo se to především domácího Mountfieldu, jenž musel dotahovat těsný náskok Energie. Hra domácího celku dlouho postrádala šmrnc, což odměnily tribuny občasným sporadickým pískotem.

Do tlaku se Budějovičtí dostali až okolo 30. minuty, kdy se v několika šancích ocitli Suja s Knotkem, ovšem Závorka své spoluhráče podržel. Poté se hostům podařilo děj hry opět zklidnit. Zlom nepřinesl ani rušný závěr druhé třetiny, ve které se vylučovalo na obou stranách a oba celky si mohly vyzkoušet přesilovou hru čtyř proti třem.

O co byli diváci ošizeni v prostředním dějství, to jim vynahradila dvacetiminutovka poslední. Byť závěr by si domácí majorita v hledišti určitě představovala jinak. Dramatickou zápletku odšpuntoval ve 43. minutě Martin Zaťovič, jenž využil karlovarskou přesilovku - 1:3.

V utkání, ve kterém měl každý gól cenu zlata, se zdálo, že se MOUNTFIELD propadá do propasti. Vyškrábal se z ní však rychleji než sami jeho hráči doufali. René Vydarený se trefil dvakrát rychle za sebou a tak už ve 45. minutě byl stav 3:3 a mohlo se začít odznova.

Spád zápasu pak bohužel otupila série vyloučení na obou stranách. V jednom z nich přece jen mohl převážit misky vah na stranu Budějovických Rastislav Dej, jenž v oslabení unikl obraně Energie, jenže jeho zakončení bylo slabé a Závorka pokus o zakončení mezi betony vystihl.

Pokud na startu poslední pětiminutovky některý z diváků zavzpomínal na historii předchozího zápasu Budějovických ve Zlíně, musel se o něj o chvíli později jímat infarkt. V 56. minutě totiž přesně trefil Roman Vlach a veledůležitou trefou poslal Západočechy do klíčového vedení 3:4.

Přes závěrečný tlak už se MOUNTFIELDU vyrovnat nepodařilo. A i díky pojistce Petra Koblasy do prázdné branky v poslední minutě si hosté z lázeňských kolonád odvážejí z jihu Čech všechny body za výhru 3:5.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
5:32 Pech Zaťovič Nosek
7:21 Mertl Frühauf Kotalík
12:21 Pech Bicek Drtina
42:58 Zaťovič Pech Nosek
43:29 Vydarený Šimánek Knotek
44:29 Vydarený Langhammer
55:41 Vlach Doležal Bicek
59:06 Koblasa

Střely na branku
MOU KVA
Vydarený5
Kotalík5
Dej5
Mertl4
Suja3
Jank3
Knotek2
Vráblík1
Langhammer1
Šimánek1
Ptáček1
CELKEM31
Pech5
Zaťovič3
Grman3
Vachovec2
Vlach2
Skladaný2
Rohan1
Skuhravý1
Doležal1
Zucker1
Gulaši1
Koblasa1
CELKEM23

Statistika vhazování
MOU KVA
Knotek4/4 - 100%
Dej2/2 - 100%
Kotalík4/5 - 80%
Langhammer12/20 - 60%
Červený3/5 - 60%
Mertl10/20 - 50%
Kohn1/2 - 50%
CELKEM36/58 - 62,1%
Košťál2/2 - 100%
Skuhravý5/7 - 71,4%
vlach5/11 - 45,5%
Pech7/19 - 36,8%
Zaťovič1/4 - 25%
Vachovec2/10 - 20%
Doležal0/1 - 0%
Koblasa0/1 - 0%
Rohan0/3 - 0%
CELKEM22/58 - 37,9%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD PARDUBICE
TOMÁŠ MERTL
René Vydarený
Rastislav Dej
LUKÁŠ PECH
Jiří Bicek
Tomáš Závorka
Ohlasy po zápasu
Petr Draisaitl (České Budějovice): "Od druhé třetiny jsme nehráli vůbec špatně, ale vypadá to tak, že soupeři dokážou potrestat každou chybičku, kterou uděláme. Každý tým zažije sérii porážek. Pro nás bude důležité zvládnout to psychicky a tvrdě pracovat."

Jaromír Kverka (Karlovy Vary): "V polovině zápasu domácí vyvinuli velký tlak, ale my jsme to ustáli. Při našem vedení 3:1 soupeř šťastnými góly vyrovnal a my jsme rádi, že hráči se nepoložili a dál bojovali o tři body. Při naší přesilovce mohli domácí ze sóla rozhodnout, ale brankář Závorka nás podržel."

Sociální sítě

Smutná zpráva zasáhla celý český hokejový národ. Nejstarší žijící český ligový hokejista pan Václav Lenc dnes bohužel ve věku 99...

Smutná zpráva doputovala do našeho klubu. Zemřel nejstarší ligový hokejista Václav Lenc. Bylo mu 99 let. Celé rodině a všem...

Vítězem G-car indexu za měsíc listopad se stal kapitán Pavel Pýcha, který posbíral 10 plusových bodů. A může se těšit na víkend s...

Ve čtvrtek 19.12. hrajeme speciální vánoční zápas pro @centrum_arpida, během kterého zazpívá @pekar87 a moderovat bude Jirka Mádl...